Perle de-ale sotilor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Nanuk, am ras de n-am mai putut imaginand cum cautai prin gunoaie imbracata elegant

Cameluto, pasare rara misto poze

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Nanuk, la faza cu uitatul lucrurilor langa masina mi-am adus aminte al meu sot care nu le uita nu langa, ci pe. Odata a mers cu pantofii pe masina prin tot orasul si ajungand la destinatie realizeaza ca nu avea pantofii pentru costum (condusese in slapi) si se intoarce acasa dupa ei. Eu aud zgomotul de la masina lui pe care il recunosc dintr-o mie, scot capul pe geam si ce-mi vad ochilor?! Sotul parca venea de la lupta triumfator cu trofeul pe masina sa-l vada toata lumea. Il intreb razand de ce s-a intors, ce a uitat si imi raspunde foarte nedumerit ca pantofii... ii zic sa ridice privirea si sa se uite pe masina... a insfacat pantofii si s-a evaporat intr-o secunda. Apoi a facut la fel cu geanta, numai ca de data asta eram si eu cu el in masina si si-a dat seama imediat ca a vrut sa-si aprinda o tigara.... Altadata a pus o revista... si a ramas fara ea... si cred ca mai sunt dar nu le stiu eu...

rocsana si bebe chan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanuk spune:

Si al meu mai ia uneori lucrurile pe dos si mai uita lucrurile pe masina. Odata a plecat la magazin, dupa piine si suc, cu pantalonii luati invers. Si se intreba de ce nu gaseste buzunarele...
Intr-o zi am fost la mama, iar sotul meu a mesterit la masina ei, dupa care am plecat cu totii din oras. Cind eram la vreo 20 de kilometri de Bucuresti, cind mama mergea cu 150 km la ora, il vad ca deschide geamul si iese pe jumatate din masina. Uitase surubelnitele pe masina. Noroc ca nu au cazut, ci au alunecat si se agatasera de sina de la portbagaj.
Lasa, ca mai stiu eu un destept care aducea casa un televizor si l-a scos de pe bancheta si l-a pus pe masina, dupa care a vrut sa bage masina in garaj si a facut televizorul tandari.
Ridem noi, ridem, dar nu-i asa ca nu se putem supara pe ei??
NANUK

http://pg.photos.yahoo.com/ph/singabi_ro/my_photos

Zambeste, maine va fi mai rau! MURPHY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nu mai poci de ras! Fetelkor, dar unde gasiti voi barbatii astia haiosi?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanuk spune:

Unde l-am gasit? O prietena comuna s-a caznit citeva luni sa ne faca lipeala, dar nici unul nu a vrut. Eram in orase diferite si nu vroiam neam sa ne cunoastem. Ne-am cunoscut pina la urma la un chef tot la ea, fara sa stim unul de altul, s-a lipit atunci de mine si lipit a ramas...

NANUK

http://pg.photos.yahoo.com/ph/singabi_ro/my_photos

Zambeste, maine va fi mai rau! MURPHY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Hai sa incerc si eu cu o "perluta", sa vad, reusesc sa ma ridic la asteptarile voastre?!
Mai ieri ii reprosam proaspatului meu sot ca nu observa ca am facut si eu ceva, ca am schimbat ceva prin casa...Si el cica nu, ca el vede tot, dar nu prea zice el nimic...bla bla bla. Si ieri vine de la serviciu vede umbrela pe care o am de atatia ani deschisa in hol si ma intreaba: "ai cumparat umbrela?" Eu: 'da, acum vreo 4 ani..." El continua: "eu nu am vazut niciodata umbrela asta..." Pana la urma il conving eu ca e mai veche si ii mai spun si ca ramasese deschisa acolo de alaltaseara... Apoi ii spun sa mai caste si el ochii la ce se petrece in casa noastra si apoi ii vine o idee: "am nevoie de lecitina", zice. Apoi incepe sa-mi povesteasca ca si la serviciu face la fel. Le spune subordonatilor ce sa faca si apoi ii intreaba daca le-a zis el asa ceva...
Cand o incepe sa uite lucruri pe masina si sa plece cu ea incarcata la drum? Acum ma gandesc daca mai fac copil sau nu....Daca il uita pe undeva...sau poate uita ca are un copil....OF

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciocolata cu piper spune:

Hello
As vrea sa va spun si eu o intamplare cu sotul meu.
Intr-o seara il aud din biroul sau ca vocifereaza, trinteste cartile dosarele, tot ce avea la indemana. Mi-am dat seama caci cauta ceva.
Tot timpul daca cauta ceva niciodata nu gaseste. Am mers la el sa-l ajut ca de obicei.Il intreb ce cauta. Imi spune pe un ton suparat
ca-si cauta ochelarii si nu si-i gaseste, ca nu gaseste nimic in casa asta. Ma uit la el si ii spun ca ii are la ochi.
S-a uitat la mine si apoi in oglinda.Nu-i venea sa creada ca putea sa fie atat de ametit.Apoi mi-a spus cu repros ca trebuia sa pun o oglinda in camera ca sa-si poata gasi si el ochelarii.
Asa-s barbatii si cand gresesc tot nu recunosc!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

quote:
care nu le uita nu langa, ci pe



Al meu le uita Sub masina...acum vreo 2 luni si-a uitat telefonul sub masina ( mesterise ceva pe la teava de esapament) .Apoi a plecat la cumparaturi ..dar nu inainte de a trece cu masina peste propirul telefon si se intreba in magazin pe unde l-o fi lasat ..cand ajunge inapoi in fata casei telefonul era strivit pe alee....a recuperat doar sim-ul..aiuritul ...dar hai sa ii dau circumstante atenuante si sa zic ca era cu capul in nori ptr ca e indragostit

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, Benny (02.03.05) si Sebi (16.01.98)
Poze de pitici voinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

quote:
Originally posted by iren

[quote]Originally posted by ciuf
... Mi-am cerut frumos scuze, la care politistul mi-a raspuns foarte politicos ca au multe cazuri din astea si ca se astepta ca asta sa mi se fi intamplat si mie. Sa uit unde am parcat masina.
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa




Asta sigur era un misogin diplomat shi politicos

Dar mai bine misogin diplomat shi politicos, decat misogin de politist autohton care iti mai ia si actele la control ca ai parcat in zapada si nu "aveai vizibilitate in parcare ", nu ?

Anca si BB Sasha

Copilasi de Aug - Sept. 2003

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

quote:
Originally posted by ciocolata cu piper
Imi spune pe un ton suparat
ca-si cauta ochelarii si nu si-i gaseste, ca nu gaseste nimic in casa asta. Ma uit la el si ii spun ca ii are la ochi.
S-a uitat la mine si apoi in oglinda.Nu-i venea sa creada ca putea sa fie atat de ametit.Apoi mi-a spus cu repros ca trebuia sa pun o oglinda in camera ca sa-si poata gasi si el ochelarii.








faza cu ochelarii mi s-a intimplat si mie de cateva ori.cum ii port de 12 ani de multe ori nu-mi dau seama ca ii am pe nas si ii caut.





http://community.webshots.com/user/svetlana_79

Mergi la inceput