Perle de-ale sotilor

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Consortu le citeshte copiilor dintr-o carte in engleza, The Incredibles, shi-ajunge la un pasaj in care duamna incredibila sare cu plozii din avion shi se face parashuta, la care el zice foarte serios:- Ia uite ce zic ajtia aci, hmm, tu ai putea sa fii parashuta?
La care pe mine ma pufneshte risu shi-i zic:- Acu nu mai pot, e deja prea tirziu, ca-s fumeie de casa, mi-am ratat shansa

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

si al meu mi-a facut-o de ziua mea, de fapt, in ajun:

In acea zi au intrat banii pe card, ne faceam bugetul in familie si, discutind daca ne luam sau nu masina de spalat luna aia, imi raspunde foarte senin:

quote:
"luna asta nu ne luam, ca deja am cheltuit opt milioane cinci sute- dar nu pot sa iti spun pe ce, ca e secret."



Si asa am aflat eu cu exactitate, si cu o zi inainte, cit a costat rochita mea cadou - rochita careia, bineinteles, s-a straduit in prealabil sa-i scoata eticheta!


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nadia1976 spune:

Cu o seara inainte de ziua mea (sau, ma rog in noaptea dintre, ca era deja vreo 2am) l-am tot bautu la cap sa-mi dea felicitarea de ziua mea... s-a dus la masina, a adus tot cadoul si a zis ca nu poa' sa creada ce "b...ch" sunt uneori... va dati seama ca mi-a picat fata si i-a picat si lui cand si-a dat seama ce-a zis... el era suparat ca i-am stricat surpriza, ca avea de gand sa se trezeasca dimineata sa faca o cafelutza si sa ma trezeasca cu (,)cadoul. De Craciun l-am lasat in pace, nu l-am mai intrebat nimic. A venit acasa mai devreme de la lucru si mi-a zis ca iasa la cumparaturi de Craciun. Am vrut sa merg cu el si nu m-a luat, asa ca era clar: pleaca sa-mi i-a cadou... l-am intrebat de vreo cateva ori, n-a vrut sa-mi zica, l-am lasat in pace. La vreo 2 zile, ii spal geaca, controlez buzunarele si gasesc bonul de la casa si am aflat ce mi-a luat. :):):)


Winners don't quit; quitters don't win.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

--------------------------------------------------------------------------------

Fetelor am si eu una buna.....pe vremea cand sotul meu imi facea curte... intr-o seara s-a dus la Mall sa imi cumpere cadou de Craciun. Si cum se pregatea el....era ingraba...pe intuneric si-a luat un adidas de un fel si altul de celalalt si asa s-a dus la MAll....nici macar nu a observat pana cand a ajuns si pe la mine pe acasa....cand l-am vazut.....nu mi-a venit sa cred ochilor....atunci m-am enervat pe el de numa....acuma cand ma gandesc...rad si mi-e drag de imi vine sa il mananc....Yep...ce ziceti de asta...?

Bianca,ce am ma-i ras cu lacrimi despre sotul tau cu adidasi,mistooooooooooo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

quote:
Originally posted by daniela_b

eu, ingrijorata: "draga, tie nu ti se pare ca sint cam chinuiti caii astia din filmele cu razboi, se prabusesc si ma doare inima cind ii vad, oare chiar o fi un trucaj, bla bla...?...
el, somnoros: "mda, scrie la Asociatia Calului Roma^n, sint sigur ca acolo nimeni nu doarme la ora asta, de grija..."


eu, cu unghiile in ochii lui: " stai linistit, ai o giza neagra, ti-o scot imediat...nu misca!"
el: " eu stau linistit, dar giza nu te cunoaste, n-are nici o vina...in plus imi fac griji ca se ascunde de frica si o sa-mi scoti doar ochiul..."



Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii


Unde l-ai gasit???Vreau si eu sa-mi cumpar unul ca el.

If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Sortzu, ingrijorat: Sa nu mai cumperi chicken, ca facetzi chicken pocks!
Asta in loc de gripa aviara


Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Vai fetelor! Am ras cu lacrimi! Ce fain povestiti si ce simpatici sunt sotii vostri! As vrea sa va povestesc si eu ceva amuzant facut de sotul meu dar parca sunt in pana, nu imi mai amintesc nimic concret. Oricum si el se incadreaza bine in categoria "ce gandeste aia spune" si de FOOOOARTE multe ori m-a facut sa ma ascund de rusine ca a zis lucruri total nepotrivite! Sau mai mult decat atat, cand incercam sa mai modific si eu putin realitatea (asa de divertisment[:D) ma corecta cu o precizie de fier de imi venea sa ....

NUNTA NOASTRA

POZICI





Maria si Razvan Mihai in burtica (29 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pareja spune:

hai sa va spun una despre mine.

plec eu in tari straine si iubirea vietii mele imi spune ca ar dori sa-i aduc o placa. nimic mai mult! zis si facut. ma apuc si caut prin decathloane snowboard-uri... dar fiind extra-sezon nu gasesc nimic multumitor si-mi zic eu ca se va bucura si de o pereche de schiuri cinstite. le iau, le bag in masina, ma intorc fericit acasa.... la care ea: maaaaa, eu vroiam o placa de intins paruuuu' :((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Pareja ce-ai facut cu schiurile pana la urma??

If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

2


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput