Retete de post

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Alanya, iti multumesc mult pt carti.

Daniela

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Va rog, imi trimite si mie cineva carte cu retete la adresa: liviana_ro@yahoo.co.uk? Merci anticipat.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)
Motzul si Prima aniversare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Cred ca toata lumea te-a inebunit dar tare mi-ar placea si mie cartea lui Radu Anton Roman.
Daca ai timp si poate sa mi-o trimita cineva adresa mea este andreuta23@yahoo.com
Am si eu 3 carti de bucate in format electronic, pdf si word cu retete traditionale romanesti, retete internationale si retete exotice.Daca vreti vi le trimit si voua.
Multumesc.Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

O reteta de post absolut delicioasa:

Orez cu legume
Incingeti o lingura-doua de ulei intr-o craticioara si aruncati un pumn de fidea. Amestecati repejor (sanu se arda) pana cand devine aurie. Adaugati orezul spalat, apa cat sa-l acopere cu doua degete si un pumn de legume congelate (ardei, morcovi, pastai, mazare, porumb). Tot acum puneti si sare dupa gust si lasati la fiert la foc mic.
Cand e aproape gata si apa s-a evaporat aproape de tot, dati cratita de pe foc si o acopertiti cu un capac.

Dupa 10 minute, savurati orezul! Va asigur ca nu mai e nevoie de nici un condiment.

De cand am descoperit reteta asta, numai asa fac orezul.
Pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Alayna te rog trimite-mi si mie cartea de bucate al lui Radu Anton, sper ca nu e prea tarziu. Multumesc si dulce

Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Alayna uitasem adresa la care sa trimiti cartea de bucate: bianca_gh2005@yahoo.com

Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

uitati o reteta noua si absolut delicioasa.Am facut-o si este un vis...
Ceapa umpluta


4 cepe mari,150 grame masline fara samburi,100 grame nuci
200 grame ciuperci ,2 morcovi,1 telina ,6 linguri de ulei
2 linguri pasta tomate sare,
piper
Se scoate interiorul de la ceapa si se opareste 5 min. in apa clocotita. Legumele se taie julien, se inabuse in ulei si apa timp de 7-8 min. Se umple ceapa cu amestecul si se introduce la cuptor timp de 15 min. Se adauga pasta de tomate dizolvata si se mai lasa inca 10 min. la cuptor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Fetelor, multumesc mult de idei, ca nu mai stiam ce sa mai gatesc in post!
Am si eu o rugaminte la cele care au cartea lui Radu Antun, puteti sa mi-o trimiteti si mie la aida_Cata@hotmail.com ?
Merci mult!!

Catalina si Laura (12 ian 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588" target="_blank">Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Alayna saru'mana pentru carte, o sa pregatesc o masa de Paste de invidia
Catalina iti trimit eu cartea

Bianca
http://photos.yahoo.com/bianca_gh2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela-Adina spune:

Alayana sau Bianca, va rog, daca aveti putin timp, nu e asa mare graba, sa-mi trimiteti si mie cartea lui Radu Anton Roman la adresa adina_agache@yahoo.com .Retetele lui au fost intotdeauna inedite si cred, dupa cum aratau la televizor, foarte gustoase si de aceea ma atrag.Va multumesc, Adina.

Mergi la inceput