Impreuna, Timisoara! (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Imi place toamna, cu peisajele ei, dar urasc ploaia...
Am ajuns la lucru uda leoarca...
Acum stau cu blugii uzi pe mine, asta e...de acum nu cred ca vom mai avea zile cu prea mult soare.
Nu e nimeni pe aici?
Iarasi luni, o noua saptamana...

Liliana, am vazut pozele, ai o printesa, tare frumoasa rochita Laurei, dar si tu si sotul ati fost la inaltime...


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Buna dimineata,

Hai ca am ajuns si eu la lucru....macar in week-end sa fac pauza de forum ca si-asa da dependenta.

Mai intai LA MULTI ANI ANGY !! sa fii sanatoasa si cuminte si sa aduci numai bucurii parintilor tai.

Alina (angy11) sa-ti explica care e treaba in fam. Moruz: din 7 zile ale saptamanii daca apuc 2 seri impreuna cu sotul meu sunt fericita . Parca-ar fi insurat cu Solectronul zau asa...iar vineri a fost una din acele seri nenorocite ... Ioana a fost distrusa mai ales ca tocmai venise si Alexandra una din febletile ei..
Oricum ma bucur ca v-ati distrat pe cinste.

Doris ca rasfat maxim ti-au facut fetele astea...adevarate prietene.

Mihi pe unde mai esti? Mai zi-ne despre Octavian.

Diana mai da' ce mai bantui pe forum ...las' profita din plin acuma ca dupa ce nasti ...vezi tu.


Mai fetelor ce vreme de stat in casa, asa mi-as fi luat un concediu ..voi nu?

Si totusi ..spor la lucru daca are cineva chef.

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 10 luni)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

'neatza fetelor
deja am ajuns lqa capitolul 23 ....
doris super pozicile !!
PREZENT si eu pt 1 octombrie, cu rezerva ca s-ar putea totusi sa merg la o zi de nastere, inca nu stiu ... in principiu voi veni la intalnire

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Irina, eu mi-as lua concediu de tot...
Deja vad la lucru ca au inceput colegii sa bea ceaiuri fierbinti cu lamaie, miroase a toamna, a venire de frig...
Am sa-ti dau o veste proasta...imi cer milioane de scuze, dar nu voi putea sa te coafez in 24.
Vom merge si noi la o cununie, sambata la 11, deci nu am timp.
Ti-am spus de azi, ca sa ai timp sa-ti faci o programare altundeva.
A fost ceva neprevazut si e musai sa mergem, obligatii...

Giulia, faine poze, asa-i?
Deci, continuam lista pentru intalnire.
Pana acum vin:

Doris -prezenta
Ionela - prezenta
Diana - prezenta
Simina - prezenta
Bea - prezenta
Giulia - prezenta
........................
astept continuarea, haideti ca zilele trec...


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Buna dimineata!
Cu un asa intuneric afara am dormit mai mult decat de obicei...eu ma scol la 7 sa-i dau lapticul lui Deian...dar azi dupa papa imi picau ochii de somn asa ca m-am intors in pat...Am tras o fuga pana la magazin sa iau o painica si m-am intors uda leoarca cu tot cu umbrela...ploaia asta iti intra peste tot...Sa speram ca vom mai avea zile insorite...ca daca nu trebe sa facem intalnirile undeva inauntru....
Ar fi fain sa ne adunam mai multe ...cam cum a fost la pizza atunci...sa cunoastem si fetele noi...bine ca s-a anuntat din timp data intalnirii...Hai fetelor!Prezenta...e super la intalnirile noastre!
Diana..care e id tau de yahoo messenger...ca sa-ti spun si eu cum a fost la Bega...dar e mai fain in dialog ca asa de una singura nu imi amintesc tot...ma mai intrebi si tu ce vrei sa stii ..eu iti zic cum a fost la mine acum 1 an si 5 luni (mai am insa 2 colege care au nascut acolo in februarie si mai anul asta...)


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna dimineataaaaaa !!!

M-am trezit si eu, mi-am baut cafelutza cu inghetata .

Am vrut sa ies ...dar e asa o vreme de stat in casa ...noroc ca sunt in concediu si fac ce vreau (car mai pot) ca apoi cred ca o sa-mi fure tot timpul.

Irina- normal ca profit ...cat se mai poate !!!

Fetelor o fi normal ca bb meu sa se agite aproape non stop?? de vreo 2 zile ma piseaza ca pe struguri ..oare se intoarce ???
Merg la medic sapt asta ...sunt tare curioasa.


va pup
diana 32s


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Buna dimineata!
Cu un asa intuneric afara am dormit mai mult decat de obicei...eu ma scol la 7 sa-i dau lapticul lui Deian...dar azi dupa papa imi picau ochii de somn asa ca m-am intors in pat...Am tras o fuga pana la magazin sa iau o painica si m-am intors uda leoarca cu tot cu umbrela...ploaia asta iti intra peste tot...Sa speram ca vom mai avea zile insorite...ca daca nu trebe sa facem intalnirile undeva inauntru....
Ar fi fain sa ne adunam mai multe ...cam cum a fost la pizza atunci...sa cunoastem si fetele noi...bine ca s-a anuntat din timp data intalnirii...Hai fetelor!Prezenta...e super la intalnirile noastre!
Diana..care e id tau de yahoo messenger...ca sa-ti spun si eu cum a fost la Bega...dar e mai fain in dialog ca asa de una singura nu imi amintesc tot...ma mai intrebi si tu ce vrei sa stii ..eu iti zic cum a fost la mine acum 1 an si 5 luni (mai am insa 2 colege care au nascut acolo in februarie si mai anul asta...)


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:


mitzuka ti-am trimis un pm.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna dimineata ,
Stau de o ora sa deschid pagina de la Timisoara....Ce naiba se intampla de merge ca melcul DC-ul asta?Sau sunt eu bolunda?
Nush,zau,da' tare ma enerveaza...Si ma scoate din pepeni si ploaia asta de...nush ce-mi vine sa fac...

Radu,este un lucru bun daca te-ai simtit fain impreuna cu noi...asta se cheama ca vei mai veni(daca te ia Doris...hihihihihihi)...Glumesc!Cum ai scris,intradevar a fost minunat ca a reusit surpriza si ca Doris a avut o zi faina...
Cosmina...nu vezi ce vreme de rahat?Ai zis tu bine ca vin ploile....Ce naiba sa faci pe o vreme d-asta?Decat sa stai in casa...sa numeri banii si sa faci draci de copii...sau sa dormi...
Diana1971,inca o data te rog nu mai fi asa prapastioasa...Nu se intampla nimic deosebit,in afara de toate cele cate le-ai aflat si le sti deja...Important e faptul ca vei merge sa nasti cu doctorul tau,asta e foarte important pentru ca a ajunge la nastere cu doctorul de garda e un pic mai naspa si pe urma te poti gandi ca vei sta maxim 4-5 zile in maternitate si pe urma gata,uiti!De obicei se sta 3 zile,dar daca apuci sambata si duminica vei sta si peste weekend...Nu e foarte rau,de speriat...Ai sa vezi ca trece repede si vei uita...Pe doctorul tau nu il cunosc.De fapt eu nu prea cunosc doctori prin orasul asta...Important este ca sa nasti cu bine si sa ajungi si tu si bebe sanatosi acasa...Si cum ti-am scris,ce sa faci?asta e sistemul...trebuie sa dai in stanga si in dreapta ca sa fi tratat corespunzator si sa poti ridica pretentii vis-a-vis de munca celor de acolo...
Bea,in maternitate nu se poarta chiloti,pentru ca in urma epiziotomiei care se face trebuie sa ai locul taiat si cusut liber,aerat si cat mai curat pentru a se putea vindeca cat mai repede,adica in cele 3 zile cat stai in spital...In cazul in care porti chiloti exista riscul ca rana sa se infecteze si atunci intervin alte neajunsuri:antibiotice,care automat duc la imposibilitatea de a mai alapta,durere si curatare a rani care cred ca se face pe viu si nu in ultimul rand spitalizare mai lunga si bani mai multi cheltuiti...Apoi cand vine doctorul la vizita trebuie sa vada ce si cum evolueaza taietura,el este cel care spune daca e bine sau nu si daca iti poate face externarea...Apoi iti urmareste culoarea ,mirosul si debitul lohiilor.Este o chestie foarte importanta,deoarece pe baza asta poate vedea daca uterul isi revine in mod normal si ca nu exista o infectie in interior sau orice alt fel de rana...
Tamponul,da,il ti intre pulpe,ca sa zic asa...Nu are cum sa iti cada,iti formezi un fel de mers...Si apoi 90% din timp il petreci stand in pat,prea putin umbli....Unele prefera sa foloseasca tampoane Always sau alte marci,purtand chiloti,insa e mai greu,unii medici cearta mamele care procedeaza asa din motivele pe care ti le-am scris mai sus.Si apoi,cum am mai scris,este greu sa manevrezi chilotul si tamponul lipit de rana atunci cand vine medicul la vizita...Ca sa nu mai spun ca 99,9% din cele care au nascut nu pot sta in fund,ci numai pe o parte,iar statul in picioare este si el complicat din cauza durerii...Nu vreau sa te sperii,toate acestea sunt trecatoare si iti revi destul de repede.Insa exista si trebuie trecut prin ele,nu ai cum sa le eviti...Bicicleta este masa de ginecologie...i se mai spune printre femei si "capra"...
Liliana,frumoase poze si frumosi copilasi.Sa fie sanatosi ,alaturi de mami si de tati si sa va aduca numai bucurii!Rochita Laurei e superba!Trebuie sa ai talent si indemanare sa faci asa ceva...
Giuliatm,ce face Ale?
Doris,in principiu cred ca vin si eu pe 1 octombrie,ca doar din 3 merg la servici...Daca nu intervine ceva,ne vedem cu toatele atunci.Trece-ma si pe mine pe lista....
Gagici,merg sa alimentez ucigasii de neuroni,ca vad ca se iau la bataie si sa nu cumva de foame sa se manance intre ei...Va pup si sa aveti o zi buna(chiar daca s-a rupt cerul ).


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ok, Ana, te-am trecut pe lista, haideti, fetelor, mobilizarea. sa stiu cate veniti pentru a face o rezervare undeva fain...

Pana acum vin:

Doris -prezenta
Ionela - prezenta
Diana - prezenta
Simina - prezenta
Bea - prezenta
Giulia - prezenta
Ana - prezenta
........................
astept continuarea, haideti ca zilele trec...


DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput