Cronicile vizigotului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

fff frumos, sa va traisca flacaul!

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

...continuare la cronici...

sambata trecuta am luat motul vizigotului...saracu, a ramas migrator periculos insa fara motz. A ales de pe celebra tava: pix, busuioc si bani. O sa fie deci intelectual norocos si plin de bani. Doamne Ajuta, am zis!

Ca dovada ca motzul il incomoda sa devina baiat mare, in ziua urmatoare a refuzat mancarea pasata si a inceput sa manance (aproape) singur, bucatele, cu furculita!!! O sa radeti, dar serios ca asa s-a intamplat. De fapt copilu meu progreseaza brusc, uimitor...dupa luni intregi de asteptare, nu?

Acum am alta problema: tre sa inventez trucuri ca printre imbucaturile lui cu furculita sa mai bag si eu cu lingurita sau cu dumicatul, ca singurel nu baga mare lucru....si mi-e ca slabeste slabatura!

Va pup si mai povestesc ...

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

a fost super tare. si eu si sotul meu ne-am terminat de ras. sa traiesti si la mai multi vizigoti. Poate renasti o civilizatie de mult adormita.In cateva zile vom edita si cronicile micului edutz, a.k.a. "micul osama pe care il paste scoala militara"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Haoleu, bre joker bre, o civilizatie intreaga???? dar 2-3 acolo reprezentativi merge?

Lasand gluma la o parte, sa stii ca ideea cu scoala militara nu e asa rea, mi-o insusesc, insa ce ma fac daca educa vizigotu scoala in loc sa se intample invers????? ai???

Sa mai povestesc:
Vizigotu meu creste, ca toti vizigotii, si a inceput a vorbi: maaaaiiiii e mami, baaaaaaaaaaa e bau (si sa va fereasca sfantu' sa nu va speriati corespunzator), Maei e numele lui, sau Tei, dupa caz si chef, dei e da-mi, iei e poftim, tata si mama sunt tata si mama dar numa cand are domnu chef....de fapt, il suspectez ca poate zice muuuult mai multe dar le tine de rezerva
Dar sa revin la cronicile vizigotului.....
Mai nou minunea mea danseaza: Raisa a lu' Fly Project e in top.Se suceste, se apleaca, se contorsioneaza, tropaie....ce sa mai povestesc....e minunat....camera foto nu poate surprinde adevarata minune a momentului.

Va pup si va doresc tuturor un Craciun fericit si un an nou plin de impliniri!




Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Ce talent de povestitor ai, draga mea!
Foarte frumos si emotionant!
Intr-adevar, timpul trece tare repede, iar vecina ta a sintetizat totul intr-o maniera mai mult decat relevanta.
Sa traiasca Matei si sa va bucure mereu!

Geani si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ra_75 spune:

Iti multumim pt urari. Am citit si povestea voastra. Sunteti minunati! Apoi de poze...nu ma vorbesc. Cata dragalasenie in ei...doamne, doamne!!

Va pupam, sa fiti fericiti, sa cresteti mari,sanatosi si frumosi!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ivan_ramona75/my_photos

Why not?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Ce poveste superba!

Nunta noastra
Cununie civila

Mergi la inceput