Inseminare cu donator

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Nu am nici o preferinta pentru nationalitatea , atata vreme cat sunt testati (inclusiv genetic) corespunzator .. asta ar fi interesant de aflat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen e spune:

Eu chiar m-as bucura sa fie de alta nationalitate, as avea o liniste sufletesca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Mda ... atata vreme cat nu incepe cu 'rr ...'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chi spune:

M-ar interesa implicatiile juridice ale inseminarii sau FIV-ului cu donator. Sotul trebuie sa semneze ceva ca e de acord sau doar mama este importanta ? Este o varsta limita pentru toate astea?
Care este procedura?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by Chi

M-ar interesa implicatiile juridice ale inseminarii sau FIV-ului cu donator. Sotul trebuie sa semneze ceva ca e de acord sau doar mama este importanta ? Este o varsta limita pentru toate astea?
Care este procedura?


Niciodata sa nu spui niciodata.
D.a.


Noi am fost la Giulesti si d-na dr. Moisa ne-a pus sa dam o declaratie ( eu si sotul) ca suntem de acord cu inseminarea de la donor , semnate si cu amprenta digitala(nu stiu sigur daca se mai cere acum asa ceva ca noi am dat declaratia acum 4 sau 5 ani)....Iar aceea declaratie ramane in fisa spitalului.
Nu stiu ce implicatii juridice poate avea aceea declaratie...
Ne-a "povestit" despre donor ..la modul general ,si criteriile de selectare al donorului.


"Multumirea este comoara cea mai de pret a omului"
Proverb indian


Copilutzu'

Mergi la inceput