Bebelusi de iulie-august 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Asta mai tarziu

Simona, si al meu are o fatza zambitoare dupa ce a facut si e super linistit. Ru cred ca asta se intampla numa de la laptele praf, si chestia este ca nu arata kk a constipat este pur si simplu normal, numa ca se screme

Rox, multa bafta sa ajungi cu bine la final

Claudia, felicitari pt Mara, sa fie sanatoasa si papacioasa


Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005
POZE LUCA
http://community.webshots.com/user/bondarelu

POZE NOI
http://community.webshots.com/user/albinutzaa/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Hello mamici!

LA MULTI ANI!, Boga, multa sanatate si sa fii fericita alaturi de cei dragi!

Teo al meu e foarte fatzait noaptea. Nu stiu cum sa fac sa-l obosesc mai mult ziua si sa doarma noaptea. Ieri s-a sculat pe la 9 seara si am zis ca poate adoarme si el mai devreme de ora 1. Parca a stiu ca pana la 12.30 n-a adormit. S-a sculat pe la 3 si la 5.30. Imi picau ochii in gura. Noroc ca dimineata i-am pus suzeta in gura si a adormit. Buna inventie suzeta asta. Sper totusi sa nu-i fi facut un rau dandu-i-o.
In curand iesim si noi afara. Vreau sa va intreb cum procedati voi.
Le dati sa pape inainte sa iesiti? Ce fac daca il apuca foame pe afara? Eu nu-i dau biberon.
La inceput cat timp se scoate afara? 15 minute?


Pupici
acusor si bebe Teo
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

ce-o fi cu MonaI, nu a mai aparut, sper ca e ok.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Buna fetele,

Sunt si eu o proaspata mamica de spt-oct. Am si eu o intrebare la voi ca sunteti deja cu experienta. Bb meu are colici si as vrea sa-mi spuneti voi cum ati tratat pb si mai ales cam cat timp a durat?

Eu ii dau Sab Simplex... dar mi se pare ca merge greu treaba, adica sta mult timp treaz si plange...

Multumesc anticipat,



Irina si Vladut
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nicuirina1/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

m-am uitat in urma, a scris ieri dimineata, mi s-a parut mie ca de mult... Mona, cum vezi, iti simt lipsa, draga mea. pupicei pt Sara.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Acusor...eu am scos-o prima data, pe Ingrid la 8 zile si am stat vreo 2 ore afara.Dr neonatolog ,mi-a zis ca nu trebuie treptat scos copilul si nici sa il imbracam ..infofolim.
Si eu tot tzatica ii dau..si daca o apuca pe afara..ori ii dau tzatica de la san..ma pun ori in masina..ori in parc pe o banca si ii dau..ca tiganca ori in cazuri extreme ii dau la bibe cu lapte muls de la mine.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

b_irina_c..noi am mai discutat problema.Se pare ca pt fiecare copil functioneaza anumite picaturi.De ex, eu am incercat f multe..si rezultat bun am ceva cu Girpe Baby water ,Debridat si Sab.Sab la mine a avut efect dupa vreo 3 saptamani.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Orca spune:

Kulta: sorry ca raspund asa de tarziu. Eu ii dau alternativ la o masa Sab, la urmatoarea Debridat si apoi iar Sab. Pe langa asta eu beau cam 2 litri de ceai de chimen cu anason pe zi si asta ajuta (am facut pauza vreo 2 zile ca mi se acrise si iar a avut probleme, deci e clar ca mai rezolva si ceaiul cate ceva...).

Somn usor si linistit :)


http://pg.photos.yahoo.com/ph/inutza107/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Buna fetelor

Iar am stat ca soldatul in post azi-noapte... Nu a dormit fata decat in brate la mine, iar eu in picioare ca nu suporta sa ma asej in fotolui sau pat. Noroc cu mama c-a tinut-o inn brate la pranz si am dormit si eu 2 ore. Asta e, sper sa nu mai fie multe nopti asa...

Anis, Debridat-ul e sirop sau picaturi, eu am gasit doar sirop la mine in zona. Si il dai o data cu SabSimplexul, inainte de masa, sau altfel? Te rog, dumireste-ma sa-i dau si eu, ca nu mai pot. Pupici dulci pentru Ingrid si multzam pentru modificarile la listuta.

Pupici,
Cati si Alexia (24.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Salut mamici cu bebici!!! Noi suntem ok azi am fost cumintel, cred eu ca am cam scapat de colici de acum, nu? voi ce zicetim Adriana, Oana cu bebei mai maricei??? Ai vostri dorm mai mult acum? sa incerc sa sper ca e mai bine de acum? sa nu fie o intamplare? Aseara a fost cam energic Andrei a stat treaz pana la 11 si s-a trezit la 12 cred ca s-a speriat si a adormit repede la loc pana la ora 4. E ok.
Am pus cateva poze noi in albumul 2 luni cu Andrei si noi.


Ioana si bebe Andrei 27 iunie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput