dupa sovata

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Cornelia, adica cum "inainte de endometrioza"? Explica un pic mai pe larg ca sa inteleg mai bine. Aveai endometrioza? Si acum nu mai ai? Ai facut tratament? Cat era de avansata endometrioza ta? Si de ce ai pierdut sarcinile obtinute dupa Sovata?

Ma intereseaza mult, pentru ca si eu am endometrioza si am fost la sfarsitul lui august la Sovata, intelegi?! Ca sa stiu cum actionez luna asta la ovulatie...

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia1172 spune:

am fost la Sovata in 2000 si 2001
atunci am ramas insarcinata dar am pierdut sarcinile una la 8 saptamani si una la 13-14 saptamani
am spus inainte de endometrioza pt ca atunci nu cred ca aveam
am mai fost si in anul 2003 in martie dar nu s-a mai intamplat nimic doar starea generala era mai buna
in noiembrie 2003 am facut laparoscopie si mi-a gasit puncte de endometrioza pe care le-a scos dar nu am facut tratament dupa pt ca nu mi-a recomandat , nu stiu de ce
am schimbat intre timp medicul dar am auzit numai pareri nu prea bune despre el
acum sunt in faza de asteptare
m-am programat la dr.Tutunaru dar mi-a venit ciclul si pe urma am plecat la Sovata , asa ca trebuie sa ma programez din nou
cred ca urmeaza o noua laparoscopie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari-lu spune:

Nu prea e nimeni pe aici,chiar am incepusem sa-mi pierd speranta ca voi auzi vreo dupa Sovata,pt ca eu sigur nu sunt,dar azi am primit un tel de la o foarte noua care nu e p forum,dar a facut si ea tratament.M-am bucurat pt ea ca s-a relaxat,s-a rugat mult si ingerasul a aparut.Povestea ei:sot cu oligospermie tratat naturist,noduli tiroidieni si operata de fibrom la 33 de ani.
Sarcina usoara si bebei frumusei precum si celor de la endometru care cresc simburei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iandda spune:

Buna Mari,

eu am "dovada" ca tratamentul de la Sovata a functionat! -bebelusul meu are acum 2 luni, si a fost conceput la Sovata...in conditiile in care eram inscrisa pe lista la Fiv, deci , practic numai aveam nici o sansa pe cale naturala...dupa incercari si analize nenumarate, de disperare am incercat-o si pe asta..si din fericire a iesit din prima..sincer ,nici nu -am putut bucura la inceputul sarcinii pentru ca pur si simplu nu imi venea sa cred ca sint insarcinata..si acum ma uit la bebelusul meu si nu imi vine sa cred ca am reusit!
Stiu ca nu exista cuvinte de incurajare in aceasta situatie, pentru ca orice ar spune cineva, nimeni nu iti poate alina durerea din suflet, dar cu speranta , acum cred ca se poate!
Anda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

fetelor,
la sovata se face cumva si tratament pt barbati (bineinteles cu probleme de infertilitate)?
sau stiti un alt loc unde pot face si barbatii tratament?


Beatrice

Perseverenta genereaza succesul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S-i-m-o spune:

LA Sovata nu se fac tratamente ptr barbati. Stiu din sursa sigura.

Mergi la inceput