Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

uitasem ce era mai important: ne-a dat si o maseluta in stanga sus si se pregatesc si caninii. vin vremuri grele... mamicile cu dintosi stiu de ce
ia sa imi spuneti daca va place asta:
http://community.webshots.com/photo/432892940/437767077oIqdgl
(faceam ordine in pozele vechi de pe hard si mi-a venit ideea)


foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Uau, ce schimbare la Alexandra! Cum s-a transformat ea intr-o fetita! E o frumusete! Alexandra, sa stii ca ai un pretendent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

LA MULTI ANI LUCA,Sa-ti dea Dumnezeu tot cei mai bun pe lume,Olivia,sa va traiasca baietelul,sa va bucurati de el in fiecare clipa.
Noi tot prin doctori,ieri l-am vizitat pe al cincilea.Nu mai inteleg nimic,fiecare isi da cu parerea ca e aia ca e ailalta,problema e ca nu-i dau niciunul de capat.Limba lui e tot o rana,desi e sub tratament in permanenta.Avem acum si amoxicilina la 8 ore si paracetamol sup la 6 ore(pentru dureri),plus gelul ptr.limbuta.El maninca saracul,dar numai fructe cu iaurt,budinca si lapte.
Saptamina viitoare avem programare ptr.analize,oricum,toti se mira cum de poate minca cu asa o limbuta.Nimeni nu stie insa cita munca pe mine sa-l hranesc,sunt ca nervii in genunchi,tot timpul trebuie sa ma joc cu el,in special cind maninca,cu greu rezist sa nu pling in fata lui.
Cu toate astea i-a in greutate bine,cam 150 g pe saptamina,numai cu lactate si fructe,toate de o consistenta subtire pe care o bea cu biberonul.Legume,carnita,cred ca de o luna,nici nu a gustat.Si nici lingurita nu vrea sa o vada.
Doarme foarte bine (eu nu stiu ce-i aia trezit,in noapte),de la 22 la 8 iar ziua de la 12 la 16.Ziua doarme intr-o camera fara geamuri si se odihneste bine,probabil crede ca e noapte.
Astept foarte mult sa-i facem si analizele,poate gasesc buba la copil.Si o sa manince si el de toate,asa ca altadata.Pina atunci,Dumnezeu cu mila.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Oooof, Lia, ce fromoasa e Alexandra! Pot sa il inscriu pe Vicu pe lista? Si cand ziceai ca deschizi studioul foto? Ca noi stam aproape, tot in drumu taberei si ajungem mintenas...
Ema, muuuulta sanatate lui Ricardo! Of, bietul sufletel! Multa putere si tie si sa dea Domnul sa va reveniti si sa va fie bine! Pupici la amandoi!

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Draga Eli ..eu nu-ti spun programul nostru ca te bag in ceata ..si eu "lucrez" acum la un program ..dar sa vedem ce-o sa iasa ..ca ultima oara nu am avut succes !!!!
Ema , multa sanatate lui Ricardo !!!!
Vrabitoooo, super ideea ta cu pozele ..ar fi fain si ptr albumul nostru ....dar cum ai facut sa unesti pozele? ...de fotomodel nu mai vb ..este o scumpa!!!!ahaaa..si felicitari ptr maselutza ..si canini nedurerosiin viitor!!!..si multam fain de sfat ..o sa incerc si cu coaja mare de paine
Andreea , multa sanatate lui Matei zambaretu'..sa treaca repede !!!
Danutza..si tu Skodista ?
Adela , multam fain de reteta ..si eu zic ca daca puneai alta aroma iesea mai buna ...o sa incerc si eu sa vedem ce iese ...

de maine incep cu bona ..si am un maaaareee goool in stomac !!!!

pupici
hai Olivia ..asteptam sa te trezesti ...sa dai sampania !!!!


Simona si Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Vai ce va invidiez ca puteti sa le faceti poze...:)

Eu cand vreau sa o pozez sau alearga spre mine sa imi ia aparatul la lins, asa ca apuc sa pozez cate o mana, cate un oki sau o gura cascata...sau se intoarce cu spatele si fuge, sa ne jucam...:)

Am cateva poze, le pun cand apuc.
Nu m-am dus la servici Mitzule, dar intentionez sa ma duc din noiembrie. Sa vedem cu cine o sa o las pana in ianuarie cand o sa o ducem la bunici....

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

iata un pufulici tunsulici ..l-am "executat"cand statea pe olitza
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ionel_dinu/album?.dir=1e6b&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/ionel_dinu/my_photos

Simona si Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

La multi ani, Luca, iti dorim sa cresti mare, sanatos si norocos!! Kim, felicitari!
La multi ani si voua, Raluca Bianca si Alexandru Ioan!!
Am mai scris un mesaj dar am pierdut....
Kim, Ilinca e binisor, are vreo doua nopti de cind nu doarme cum trebuie si ieri a facut ceva figuri la mincare, asta fata de zilele trecute cind bobina de numa`- numa`, ptiu, ptiu... Probabil o chinuie gingiile, sunt cam umflate. In rest tot biberonara shef, dar sper sa renuntam cit de curind la titulatura asta.
Fetelor, Ilinca nu are un program de somn stabil!! De regula, doarme cam o ora de la pe 11 la 12 si inca una de pe la 17-18, culcat noaptea la 22 pina dimineata la 8. Au fost vreo doua zile cind a avut un singur somn de la 14-17 dar era super obosita seara si am zis ca inca nu-i vremea s-o culc doar o singura data...
De mincat maninca cam asa:
ora 8: 250 ml lapte;
ora 11: 250 ml fructe cu brinzica
ora 14-15: 250-300 ml vesnica supa pasta plus 1 iaurt
ora 19: 150 piureu cu ou/carne
ora 22: 250 ml lapte
Deci suntem tot in faza de bebelus, asta este...
Andreea, eu am un canon power shot a95, 5 mpixel, 3 optical zoom, ce sa zic, sunt chiar multumita de el si l-am gasit si la un pret rezonabil la diverta.


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de august si tzucurica fara motz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

La multi ani Uka! Olivia- sa-ti traiasca copilasul si sa fiti sanatosi alaturi de el.
Gabi-succes la dr, sa veniti cu vesti bune.
Vrabiuta-se pare ca am ratat locul 2 pe lista de pretendenti (Dana a fost mai iute) asa ca ne bagam si noi la pozitia 3.
Ema-multi lui Ricardo.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Iertati intarzierea cu care ma dau vesti despre Codrut, dar ieri am fost numai pe alergatura:la prima ora la pediatra (pe care o am in Ploiesti), apoi la homeopat(care e in Buc.) si 3 ore cred ca am alergat toata capitala dupa tratament.Cu Codrut dupa mine, va dati seama! In fine...
Ideea e ca are laringita! Alaltaieri noaptea a fost un chin; am stat cu groaza sa nu se sufoce , cu geam deschis si comprese calde la gat(am citit in cartea Caprarilor si dupa simptome m-am prins ca asta e).Groaznic!
Pediatra ne-a dat antitermice si Ospexin; homeopata m-a facut cu ou si cu otet ca eu am imbolnavit copilu' ca l-am dus la mare.Cica nu e recomandata cura helio-marina pana la 3 ani si ca bine ca n-a facut bronsiolita(care cam apare la cei cu dermatita atopica-Doamne fereste!).Ne-a dat remedii si pt. scaderea febrei (si intr-adevar de aseara nu a mai avut deloc temperatura), pt. gat si pt. intarirea imunitatii.Eu am decis sa merg in paralel cu ambele tratamente, desi daca afla homeopata ca ii dau antibiotic 'ma omoara'.
El e ceva mai bine cu respiratia, v-am zis ca fara temperatura,dar nu mai are pofta de mancare si e cam somnolent.Sper sa isi revina ca m-am speriat rau de tot!
La Multi Ani tuturor sarbatoritilor de azi! Sa fie toti sanatosi-in primul rand, veseli si norocosi!

Adema&Codrut

Mergi la inceput