Copilasi si bebelusi de sept-oct 2004 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Doamne, cat de draguta e Ale a Aissei cu palariuta!

Frosa imi pare rau de faza cu bona, e asa greu de gasit una buna!
Slava Domnului a mea e inca "la post", problema noastra e ca nu vrea sa stea decat 6 ore, de la 9 la 3 si noi am avea nevoie de mai mult. Cand pleaca ea, ramane tatal meu de garda la bebelina pana venim noi, pe la 6,30 - 7 seara. Lui ii face mare placere, dar eu zic ca il cam oboseste.

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare
La multi ani, tuturor celor cu numele Alexandru, Alexandra si derivatele lor.
Dar eu nu inteleg e sarbatoare religioasa? ca la mine in calendar apare ca e sf Alexandru dar nu ca ar fi o sarbatoare mare, nici macar cu negru mai pronuntat nu e... o zi simpla... sau calendarul meu nu e bun?

Eu nu prea mai am timp sa scriu, desi incerc sa va citesc.

Amelia e din ce in ce mai agitata nu mai vrea sa stea deloc. Vrea sa se ridice se impinge se trage, uneori am impresia ca o sa iasa din ghips asa de tare se trage. O inteleg, vrea si ea sa umble...

Sa vedeti ce am patit ieri...
I-am lasat pampersul desfacut, adica i l-am descheiat si ea cum sta pe pat, m-am gindit ca chiar daca face pipi o sa faca pe pampers, mai avea si un scutec desubt in caz ca se misca si se uda pe alaturi
ei, dar nu m-am gindit ca ar putea face si altceva in afara de pipi...
Si a facut ea kk si cam moale si se tot ridica in cot si ca se se tina mai bine, se apuca de marginea de la ghips, de-asupra la pasarica( daca nu intelegeti, vedeti aici) cum e ghipsul ei)

AOLEU si cind am intrat, ea cum a tot vrut sa se tina, mai baga mina in kk si se framintase pe fata, pe ghips pe haine, si niste jucarii prin jur
Nu stiam ce sa fac mai intii, ada apa( ca nu o pot duce sub dus) sterge-o pe miini ca se freca la ochi, pe la gura, ia-i pampersul...

Ei, totul s-a terminat cu bine, si pe urma rideam si o intrebam daca a mincat macar ca sa aiba noroc.
Pacat ca nu aveam aparatul sa ii fac poza...

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Doamne Lilia, acum este prima data cand o vad pe Amelia. Stiu ca ai mai facut tu pozele odata publice dar eu am pierdut momentul. Ai o scumpete de fetita, e frumoasa foc si o luptatoare. O multime de pupici de la noi . O sa fie si o norocoasa dupa ultima isprava.

Aissa, e superba Alexuta cu palariuta



Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Ziua buna!
La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi! Fie ca Sfantul Alexandru sa-i ocroteasca sa creasca sanatosi (cuminti) si frumosi!
Lilia pup de multe ori fetita frumoasa, curajoasa si sigur norocoasa
Tre sa invat de la voi sa nu mai stresez cand nu vrea sa manance Andrei; o sti el ceva...Oricum eu m-am cam invatat sa nu mai insist cand ma lovest de guritza stransa tare si capsor intors pentru ca altfel, dupa insistentele mele repetate accepta sa-i bag in gura dupa care mi le scuipa in fata...Frumos, nu?Asa-mi trebuie daca-s cicalitoare...
Frosa: nasol cu bona; si pe mine m-a lasat una balta dar nu incepusem inca serviciul; aveam impresia ca tu ai inceput munca deja...Daca aflu ceva iti spun.
Ca veni vorba de bone: cam cu cat le platiti voi, si pe cate ore? Le platiti si statul peste program?
Aissa pupam tare fetita scumpa cu palariuta rosie!
Andora am ignorat mesajul dar zau ca nu tre sa te stresezi.Nu e o sarbatoare f mare si tu ai facut treaba in necunostinta de cauza.Si oricum sunt pacate muuult mai mari decat sa lucrezi in zi de sarbatoare (fara sa stii ca e sarbatoare)
Pufy Alesio neastamparat! Se ia de mana clar cu andreiu meu...
Copilului meu i-a picat cu tronc o tricicleta a unui baietel mai mare din parc.Daca mai urla si azi non-stop dupa ea cred ca o sa cedez si o sa-i cumpar si eu una (de-aia cu cadru ptr bebei).
Pupam tare!

Cristiana si Andrei (29 Sept04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Naty, si eu patesc mereu la fel. Vineri, de exemplu, dupa ce mi-am revenit de la cazatura pe scari, am plecat cu Alma in oras sa-i cumparam cadouri piticului pe care l-am vizitat duminica. Dar of course ca eu nu m-am abtinut si m-am intors cu mai multe lucrusoare pt Alma decat pt piticul respectiv. Dar cine s-ar abtine oare la lucrusoare asa frumoase si reduceri de 75%?Oricum, sunt sigura ca nu mai are nevoie de bluzite, pantalonasi si pullovere toata iarna.Doar un paltonas si ceva rochite groase mai am in vizor, dar asta pe mai incolo ca aici iar s-a facut cald si e imbracata domnisoara in rochite de vara.
Aissa, superba papusa ai!Imi place mult palaria!
Lilia, pupici multi papusii curajoase!Va tinem pumnii sa scapati de ghips cat mai repede.
Noi suntem happy ca a sosit tati nostru acasa azi.Fug la povesti despre canguri si apoi le lectia de inot. Revin mai pe seara. Pupici,

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cristia parca-s frati Andreii nostri!

Lilia m-a distrat faza cu kk.... Lasa c-o avea noroc in viata!

Aissa lui pitic! E superba cu palarioara rosie!

Noi am iesit afara pe la 1 (a 2-a tura) si s-a apucat bazucu meu de urlat de nu l-am mai putut opri! Abia in casa dupa ce l-am pus la san s-a calmat!Habar nu am ce a avut....sper sa se trezeasca in toane mai bune....

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Lilia draga mea, sa stii ca eu m-am atasat tare mult de voi, poate pentru ca si eu am trecut, oarecum, cu Ilinca, prin ceea ce treci tu cu Amelia.De-abia astept sa terminati cu ghipsul si sa iesim cu fetele in parc, sa alegam dupa ele!

La multi ani Alexandrelor!

PS: Maine sa va ganditi va rog la mine, voi fi toata ziua in niste probe pentru a ocupa la serviciu un job pe care mi-l doresc mult si am niste emotii....

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Patrice tinem pumnii stransi pentru maine!

Danyce of, rau e si cu patima asta a cumparaturilor! Ai citit "Ma dau in vant dupa cumparaturi"? Gasesti asemanari cu persoane cunoscute ....

Pufy or fi dintisorii ...

Cristia eu ii dau bonei 4.000.000 pentru 6 ore. Tu?

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Naty eu ii dau 5 mil ptr aprox 10 ore (8.30-18).Ii platesc orele suplimentare "din ochi" (adica 50 mii sau 100 mii dupa cat sta)
Danyce abia acum am citit din urma de cazatura ta pe scari! Slava Domnului ca nu ai patit nimic grav! Super scumpa Alma - m-au dat gata blugisorii cu curea roz
Patrice bafta maxima maine!

Cristiana si Andrei (29 Sept04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

cristia mi se pare ca ii dai foarte bine! Se pare ca bona mea e cam scumpa! Si nici nu vrea sa stea mai mult de 6 ore!
Daca nu as fi asa multumita de cum se poarta cu fata, as schimba-o!

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

poze noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput