epidurala

epidurala | Autor: fanty

Link direct la acest mesaj

fetelor va rog sa imi spuneticum este nasterea cu epidurala si ce parere aveti despre asta ca natural umi este tare frica sa nasc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

sant o gramada de subiecte pe tema asta..trebuie doar sa cauti.Si eu in 2 luni nasc si m-am decis ptr . periduala ptr ca imi e tare frica de dureri si nu vreau sa par o mama eroina....sa razbat durerilor ,nu imi face nimeni statuie asa ca e cea mai buna alegere.Cand esti dilataa la 3 cm ti se da o injectie in spate si nu ai sa mai simti absolut nici o durere.Ti se va spun cand sa impingi si asa vine bebele pe lume si tu nu te vei chinuii...Bafta si nastere usoara 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Draga mea, eu am nascut in decembrie in maternitatea Cantacuzino. Trusa am cumparat-o in prealabil de la Municipal, mi s-a spus ca acolo e ce amai buna, am dat 700 mii. In spital a mai fost nevoie de doza, intrucat au ramas in pana si a cumparat sotul de la 2NA, o farmacie din spate de la Unirii, cu 400 doza, parca. In orice caz, in principiu spitalele au doze...
Am ajuns la spital cu dilatatie 2-3, am facut calciu si dupa vreo 3 ore, pe la 4-5 dilatatie au montat cateterul, cu anestezie locala in prealabil. Dupa asta nu am mai simtit nimic pana in momentul nasterii cand mi-a expirat doza dar nu mai era timp de alta. Am fost norocoasa insa, intrucat a fost mai bine sa simt nasterea si sa pot coopera ca sa dureze putin si fara probleme. In orice caz, durerile au durat foarte putin si nici nu le simteam de emotie.
Bafta! Nastere usoara si bebe sanatos!


POZELE MAMARUTZEI!!!
mamica de Mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Din punctul meu de vedere epidurala este o MINUNE!



Leta si un bebe
POZE DE SEPTEMBRIE

want my life back

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

quote:
Originally posted by Leta

Din punctul meu de vedere epidurala este o MINUNE!



Leta si un bebe
POZE DE SEPTEMBRIE

want my life back


Subscriu.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Nu vreau sa va sperii dar la mine,din pacate, la prima nastere nu a prins..... Stiu ca sunt rare cazurile, dar luati in calcul si posibilitatea asta... La a doua nastere nu am mai apucat sa fac!

Pupici!





Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
http://community.webshots.com/user/claujro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

La mine a prins si la prima si la a doua nastere! E super! Sa traiasca cine a inventat-o! Fara ea nu il mai faceam pe al doilea!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput