tratamentul cu sinupret

tratamentul cu sinupret | Autor: carmenirina

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor, desi va urmaresc de cca 3 ani, nu trece o zi sa nu deschid site-ul, eu nu sunt foarte activa. Nici nu a fost nevoie sa pun vreo intrebare, am gasit tot ce ma interesa.
Ei bine, acum am si eu nevoie de un sfat de la voi: aveti idee cate zile ar trebui sa dureze tratamentul cu sinupret? i-am fetitei mele de 2 ani si 4 luni de vineri (avea mucisori) iar acum nu mai are dar a inceput sa tuseasca (doctorita zice ca de la sinupret si sa nu ii mai dau).
Din cate stiu eu, sinupret se da minim 3 sau 5 zile. Voi ce stiti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madishor spune:

Noua doctorita ne-a dat Sinupret tocmai pentru tuse!!! De fiecare data tratamentul a fost de 5 zile.

Sanatate!
madishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nokia spune:

Buna fetelor!

Din pacate la noi nu a dat rezultate spectaculoase Sinupret-ul
Parca tin minte ceva de 7 zile.........hmm, da cam asa

sanatate multa la copilasi

Un sut in fund, un pas inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nokia spune:

Am uitat sa va spun pentru ce ne-a fost prescris:
pentru decongestionarea cailor respiratorii

Un sut in fund, un pas inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Fiind exclusiv din plante, Sinupret se administreaza pe durata lunga, nici intr-un caz nu-si face efectul in 3-5 sau 7 zile. Ania a urmat in iarna doua luni de tratament cu Sinupret solutie (2 sticlute, doza a fost de cite 15 picaturi de 3 ori pe zi) dupa ce imi facuse de citeva ori bronsita, si ajunsesem la Augmentin sau Zinacef. De cite ori mi-a mai racit am tratat-o numai cu Sinupret si sirop pentru tuse Stodal sau Prospan. Daca pina in februarie i-am dat Sinupret solutie, acum am trecut si pt Ania la Sinupret drageuri. Oricum pt. copiii mici e mai buna solutia, drageurile fiind indicate dupa 3 ani.
Acum citiva ani eu am scapat de sinuzita cu 3 luni de tratament cu Sinupret drageuri, cite 2 de 3 ori pe zi. A fost ultima incercare inainte de operatie, pentru ca tratamentele cu antibiotice nu rezolvau decit pentru scurt timp problema.
Sinupret este secretolitic, antiviral si imunomodulator.

Pupam

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenirina spune:

sunteti toate niste dragute. multumesc mult.
intre timp (ca o mama disperata ce sunt!) am ajuns din nou la pediatru. de data aceasta, la dr. marcu, cea care a tratat-o pe bi de cand avea cateva zile. ne-a diagnosticat cu stomatita (intre timp i-au aparut si niste bubite pe maini. zice ca bubitele astea sunt "de la mancare". si mai zice ca are si niste afte - eu nu prea le vad dar am incredere in ea) si amigdalita. ne-a scos sinupretul dupa 3 zile. si ketof-ul. tot. ne-a trimis la "analizat" pipi si kk. intre timp nurofen si augmentin pentru infectia din gat. las' ca ne facem noi bine!
inca ceva, ati auzit de reactii alergice la propolis? eu o suspectez pe bi ca are bubitele de la niste propol pur pe care i l-am dat ca sa o imunizez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Noi am facut tratamentul de fiecare data pana s-a terminat sticluta.
Nadina

Mergi la inceput