Oligospermie (6)- putini da' buni!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasha71 spune:

Sa inteleg ca s-a hotarat ora 20 pt intalnire!
OK, daca vreti voi sa fiu mamica voastra, sunt! Dar sa stiti ca mi se potrivea mai bine cel de asistenta, acum ca-mi facusem rost de o bonetica foarte dragalasa si de un halatel , hihihi... Asta e, voi ati ales... veti avea parte de o mamica tanara, nu de Xena - printesa razboinica (desi mi-ar sta bine si asa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Subiectul vostru e pe cale sa ajunga la gunoi. Capitolul anterior nu are nimic de a face cu discutiile despre oligospermie, nu-l transformati si pe acesta in discutii off-topic.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peterpan spune:

greuceanule nu plange, Oana B are dreptate, nu mai avea nimeni loc de noi. Hai ca avem o noua camera alaturata de joaca. Aduci tu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

Apai OANA draga sa inteleg ca trebuie sa stam cramponati pe subiect fara a putea sa ne detasam macar putin de probleme care ne macina zi de zi.Inteleg ca te-ai molipsit de la amicii tuturor, americanii,care in ultimii ani se cred buricul pamintului.NU CREZI ca suferinta unora nu trebuie transmisa altora,ci inteleasa,indiferent de modul in catre o zici sau simti,astfel incit sa nu devii parte a suferintei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

M-am intors dintr-o plimbare superba si ...... surpriza..... suntem amendati deoarece discutiile noastre nu sunt on topic.
Nu e nici o surpriza pentru mine, mai ales dupa ce in urma cu o luna am fost amendata cu monitorizarea, deoarece scriam plina de optimism la capitolul 'aspirante optimiste' si am fost scoasa de acolo cu eticheta 'schizofrenica, paranoica, ne plictisesti..., ar fi mai bine sa emigrezi spre alte subiecte' si asta ca sa ma exprim frumos, omeneste, caci acuzatiile au fost mult mai lipsite de diplomatie.
Daca nu vorbim nimai despre LH, FSH, testosteron...., ci ne mai si bucuram de viata, eu propun 2 variante:
1. un capitol denumit 'glume in asteptarea unui copil', dar s-ar putea sa fim tot offff topic, asa cum am fost acuzata de acest lucru si cand eram optimista la 'aspirante optimiste';
2. sa-i lasam pe cei care citesc si scriu la acest capitol sa decida daca glumele noastre, apropo de problemele care ne framanta, ajuta sau nu sufletului si poate chiar si creierelor noastre.
Iar daca mi se mai permite, exprimarea 'subiectul e pe cale sa ajunga la gunoi', mie una, ca om care intelege sa traiasca viata frumos si sa se bucure de viata, indiferent ce probleme imi umbresc existenta, mi se pare extrem de dura, avand in vedere ca un om cu viziuni largi asupra vietii poate intelege cu usurinta despre ce a fost vorba in ultimele 2 zile la subiectul nostru.
Insa daca majoritatea va considera ca simtul umorului dauneaza grav sanatatii mintale si oligospermiei, ne vom supune si vom vorbi asa cum ni se dicteaza/exclusiv on topic, pentru a nu umple paginile cu maculatura inutila societatii democratice.
Cu respect pentru intelegere si cu regret pentru situatia creata etc
P.S. Ultimele 2 zile mi-au umplut sufletul de bucurie, iar dezamagirea din seara aceasta mi l-a golit putin, dar nu traiesc nimic nou sub soare....
Sunt totusi extrem de curioasa sa vad opinia celorlalti oligospermisti, nu cei 'autodeclarati paranoici/schizofrenici...', deoarece pentru mine va reprezenta o lectie de viata in plus.
De cand vorbesc aici, am si uitat de oligospermie si de faptul ca trebuie sa jelesc ca nu am copii, dar de maine voi vorbi putin si numai apropo de analize, tratamente, medici si ce se mai doreste...
Dupa ultima monitorizare ati vazut ce om normal am fost... Clementa!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peterpan spune:

M Oana, iarta-ma dar nu iei prea in serios interventiile si observatiile neinspirate ale unora?
Sau poate am gresit eu tratand-o ca pe o gluma aceasta "interventie".
Rascolind forumul ti se chirceste sufletul de atata suferinta. Cand am dat peste topicul asta nu mi-a venit sa cred. A fost acea "anomalie" care tinde sa echilibreze...
Ar fi pacat sa eliminam "anomalia" doar pentru ca unora le place sa se si autoflageleze putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha71 spune:

Eu tot nu am inteles unde am gresit ... Bineanteles ca despre oligospermie este vorba, numai ca astfel intelegem noi sa vorbim despre ea, chiar sa ridiculizam infertilitatea...
OANA, ai dreptate pana la urma ceilalti membri care scriu la subiectul acesta isi pot da cu parerea daca merita sa ajunga la gunoi sau nu. Sau oricum acolo va ajunge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Mi-am sters singura cuvintele de la acest mesaj deoarece constituiau BALARII...... Pot sterge toate cuvintele din cele 11 pagini de balarii, daca chiar ajuta pe cineva.....
Se poate revenii la existenta pasnica, normala si sanatoasa a acestui topic.

Chiar ma intrebam cum s-au simtit oameni ca Petre Tutea si Mircea Vulcanescu (etc etc) in inchisorile comuniste... Stiu ca s-au distrat pe rupte pe seama celor care..., dar au avut si ei amarul lor... Sunt chiar mandra ca pot simti ambele fatete....
E un gand complex, asa ca va rog sa priviti toate straturile gandului meu.
Deoarece ma asteapta o a doua monitorizare, caci, ca un om liber, imi expun in mod democratic punctul de vedere, ceea ce nu prea e permis, ii rog pe cei care inteleg modul meu de a gandi sa ma sune maine la telefon 0722/615.422 pentru a gasi un loc unde sa nu fim offf topic si sa nu deranjam pe nimeni.
Oamenii de gandire sunt rari si nu pot sa dorm linistita la gandul ca nu mai pot schimba niste pase spirituale cu cei care vor sa gandeasca mult si frumos si sa fie niste invingatori in viata, indiferent de...
Adresa mea de e-mail: oana@headquarters.ro.
Promit sa scriu la 'discutii generale - diviziunea glume', caci glume la capitolul 'asteptand un ingeras in viata noastra' inteleg ca nu pot fi acceptate de legile acestui forum (????).
Am inteles, m-am conformat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

peterpan cum ai posta pozele?
greuceanu este posibil sa primesti azi pachetelul cu plantute care l-am trimis

Mergi la inceput