Persoane,lucruri,gesturi,care va scot din minti -2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babisa spune:

Pe mine ma enerveaza oamenii care se misca incet...ma apuca mancarimile cand ma uit la cineva care face ceva cu incetinitorul,parca imi vine sa il imping de la spate.Nu zica ca e bine ca mine care parca as fi un uragan...trantesc si sparg in urma mea tot...am numai vanatai pe picioare ,de la loviturile care mi le iau prin casa si n-spe seturi pahare sparte.Dar nici sa te misti in reluare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

profa de mate kre habar nu are sa ne explice nimic da are pretentii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

Chelnerii.
Mai ales cind abia ce mi-am bagat o furculitza de mincare in gura si vine pente umarul meu, se apleaca pina la 10 cm de fata mea, ma priveste intens si ma intreaba daca totul e in ordine, daca mai vreau ceva. Cum naibii sa-i raspund cu mincare in gura? Si cu cit e mai scump restaurantul cu atit iti stau chelnerii mai mult in coaste. Toata ideea sa dau bacsis ca sa ma serveasca cineva, sa se uite la mine tot timpul cind manic, sa se invirta in jurul meu, ma scoate din minti, si in plus barbatii imbracati in haine stranii negre si scortoase, ori femei cu fuste scurte si sini la vedere mi se pare nebuneasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

ma enerveaza cand ma duc prin magazine sa casc gura si vanzatoarele sar pe mine si ma intreaba ce doresc, ce caut, cantarind din ochi cam cat "valorez", iar cand am realmente nevoie de ajutorul lor nu gasesc nici una prin zona sau stau card la povesti si nu pot fi deranjate.
ma enerveaza si vanzatoarea de la librarie care nu scapa ocazia sa-mi recomande carti despre care crede ea ca sunt bune si nu mai stiu cum sa refuz mai delicat ofertele ei.


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

vecinii care dau manele la maxim, parintii care tipa la proprii copii, intrebarea :"de ce nu ai mai dat nici un semn de viata?"cand ai putea la fel de bine sa-l intrebi si tu acelasi lucru pe respectivul, dar n-o faci din bun simt, telenovelele romanesti, stirile de la tv cu subiecte de genul: mutu a venit in ro, mutu se insoara, care dintre nevestele lui mutu e mai frumoasa? cine a cantat la nunta lui mutu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Si pe mine ma enerveaza persoanele care-ti zic "duduie", ma enerveaza sa calc, mai ales vara, si sa curat nuci...


Catalina & Andrei(3ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Lipsa de bun-simt in general.

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

-cand merge tv si eu incerc sa dorm.
-nesimtirea

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Cred ca as putea scrie o carte intreaga pe marginea acestui subiect, dar ma limitez la lucrurile care-mi vin automat in minte cand ma gandesc la subiect....

- nesimtirea de orice fel
- prostii care se cred destepti
- ipocrizia si falsitatea
- taranii care merg pe strada cu tricoul pe jumatate ridicat si li se vede burta
- oamenii care vorbesc neintrerupt ( de obicei NUMAI despre ei si problemele lor si bolile lor si banii lor si cainii lor si....mmooooooor)
- fitele "vedetelor" de la noi, care mai de care mai proaste si mai sterile
- vaicareala
- cand se inghesuie si se impinge lumea la cozi - de parca stau mai putin daca o fac!!!
- tupeul la limite extreme
- lipsa de cuvant
- (unii) profesori din romania( mai ales la facultate) care isi fac studentii in toate felurile si se cred un fel de "guru"

Si lista ar putea continua muuuult si bine....

http://community.webshots.com/user/elenas21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dora78 spune:

Ma scoate din minti meschinaria... de orice fel... Nu suport unghiile murdare, sau netaiate (la barbati si copii) ori lungi si neingrijite la femei... Nu suport tipetele, ma scot din minti adultii care sunt RAI cu copiii, mai ales intentionat... si in principiu cam tot ce s-a scris pana aici...
Cred ca-s buna de legat, la balamuc... si cica-s cadru didactic... Aveti curaj sa va lasati copiii in preajma mea???
Oare nu-s prea multe care ma enerveaza? O fi din cauza stresului? Da' daca nu m-ar deranja toate cele de mai sus, si celelalte scrise de voi... cred ca as fi catalogata drept ne...simtitoare... voi ce spuneti?

Dora, mami de Ami
I'm the best, so "beep" the rest!
Amelia mea

Mergi la inceput