Nastere Spitalul Cantacuzino!

Nastere Spitalul Cantacuzino! | Autor: maddy77

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Trebuie sa nasc la Cantacuzino peste 1 luna.As vrea sa aflu mai multe despre nastere naturala cu epidurala,preturi,asistente si mai ales despre DR.VADUVA...nu stiu nimic despre dansul,mi la recomandat dr meu care este in concediu din pacate si mi-e cam frica de necunoscut.
Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Eu am nascut acolo anul trecut cu dr Irimia Vasile. Despre dr Vaduva nu stiu nimic dar spitalul arata super, e fff curat, termopan la toate geamurile, plase de tantari, Wc curate. A fost refacut complet inauntru. Asistentele de la mamici sunt de treaba dar trebuie sa cotizezi(acum 1 andadeam 100 000 lei pe tura) dar cele de la nou-nascuti sunt cam scarboase chiar daca cotizezi, mai ales asistenta sefa de la copii e pusa rau pe spaga. Eu recomand maternitatea pt ca are conditii foarte bune si sectie de terapie intensiva pt bebelusi. De la neonatologie ti-o recomand cu caldura pe dr Ciurea Mirela care vine si acum la Eduard odata pe luna.
Nastere usoara si un bb sanatos!

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Cornelia,mersi pentru raspuns.chiar aveam nevoie de un dr pentru bebe care sa vina si acasa.Crezi ca ar fi mai bine sa o caut din timp pe dr Ciurea Mirela sau atunci in maternitate sa iau legatura cu dansa?
Cat te-a costat nasterea(medicul si anestezistul)?
Sa va traiasca Eduard si sa va bucurati de el!!Este fff scumpic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

maddy 77, la doctor am dat 150 $ pt cezariana. Nu stiu daca a fost mult sau putin pt ca dr la care merg eu nu cere o anumita suma. La anestezist am dat 1.000.000lei iar la neonatolog 1500000 lei in seara nasterii. Daca vrei iti trimit pe PM nr de telefon al dr Ciurea, noi suntem fff incantati de ea. Acasa cand vine ii dam 500.000 lei dar sta 1-2 ore si il verifica pe cel mic pe toate partile, poti sa o suni la orice ora si nu o deranjezi niciodata cu intrebarile.

_
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">SA O AJUTAM PE SABINA

POZE EDUARD & MAMI & TATI
www.babiesonline.com/babies/e/eduard" target="_blank">Pagina de web a lui Eduard
cornelia_laura mamica lui bb Eduard (21 06 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citeste si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49765" target="_blank">aici... vad ca a scris cineva de dr. Vaduva.


Eliana si Elena – 23 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Elyanne,mersi mult de raspuns.
Cornelia,ti-am trimis pe PM un mesaj,daca nu l-ai primit,te rog sa-mi dai nr tel al dr.neonatolog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca.gabriela spune:

Draga mea, sunt o mamica de dec 2004, am nascut la Cantacuzino cu dna dr Ruxandra Dumitrescu pe care o recomand cu toata sinceritatea oricui. Maternitatea stiam ca este buna insa m-a surpins prin sevritate si felul in care sunt tratati bebelusii: foarte drastice regulile, copiii ingrijiti cu multa atentie. Nu am nimic de reprosat nimanui, poate doar asistentele de la bebelusi erau mai scarboase, insa la nastere am nimerit 3 ture, aproape impecabile. Foarte curat, civilizat.
Bebe in camera doar daca vrei, il poti lasa la salon daca te simti obosita.
Iti recomand ca neonatolog pe dr Craciun, este cel mai bun de acolo, eu am nimerit din greseala la el dar avand in vedere ca micuta mea s-a nascut la 38 abia incepute, cu doar 2.500, a fost foarte precaut si grijuliu, i-a acordat atentie deosebita, desi au alergat toti ai mei dupa el sa ii dea bani, ca nu accepta.
Sa ai parte de o nastere usoara si de un bebe minunat si sanatos!

POZELE MAMARUTZEI!!!
mamica de Mamaruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Raluca.Gabriela mersi mult de raspuns,sa-ti traiasca fetita,sa fie sanatoasa si norocoasa.
Vroiam sa te intreb daca ai nascut normal sau cezariana,ca eu nasc normal si am inteles ca nu prea se fac epidurale acolo si daca au imbracat copilul cu hainutele de acasa sau cu cele din spital?

Mersi

Maddy & 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Maddy, eu am nascut in mai la Cantacuzino, tot cu doctorita Ruxandra Dumitrescu. Cezariana, cu epidurala, bebe a fost in pozitie pelviana.
Hainutele de acasa i le-am dat doar la iesirea din spital. Eu am avut-o ca noenatolog pe doctorita Ceausu, si mi-a placut foarte mult de ea, foarte atenta cu copiii la toate vizitele in salon. Am nimerit la ea pentru ca era de garda atunci cind am nascut eu.

Gabitza si bebe Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

IN concluzie, e bine la Cantacuzino, numai pe asistentele alea de la nou-nascuti le-as da in suturi afara. Am mai zis asta aici pe forum: nu le da bani cu nemiluita pentru ca se schimba intre ele ca sa ia toate si nu mai stii cui sa-i dai sa se poarte frumos. Eu, dupa ce m-am prins cum sta treaba, n-am mai dat niciuneia dintre ele, ca tot niste scirbe erau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Natasa,am auzit ca sunt scarboase asistentele..dar ma gandeam ca dac le cotizezi se potolesc..dar se pare ca nu e asa..pai atanci de ce sa le mai dam,pe ochi frumosi?!!

Maddy & 36+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/buburuza_77/my_photos

Mergi la inceput