Oligospermie (5) - putini, da' buni!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

Cred totusi ca problema este psihica din moment ce sunteti siguri ca numai FIV va ajuta,din ceea ce zici deduc ca alta sansa nici nu va dati.Apoi daca voi nu va ajutati,totusi incercati,pe mine m-au trimis la fivavind probleme.Mergeti in concediu undeva,in liniste,nu va mai ginditi la copil ca la o necesitate,fiti degajati,si cred ca veti reusi.Daca iar incepi cu contraceptive atunci chiar iti tai singura sansele pe cale naturale,am 36 de ani jumate si nu am procedat ca voi, se pare ca am reusit.ai totusi rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha71 spune:

Cum zici tu, Titelu, si eu sunt de acord ca asta tine de psihic, dar tocmai de aceea eu sunt pro FIV in cazurile de infertilitate inexplicabila... poate tocmai de aceea FIV are rezultate in aceste cazuri. Am citit aici pe forum despre multe reusite prin FIV, dupa ani multi de incercari. Iar atunci cand varsta de 'inghesuie', cum e cazul meu parca iti vine sa joci totul pe ultima carte... Romaniaau, dupa 2 ani eu nu cred ca ati luat o hotarare pripita, si eu sunt hotarata (tot dupa 2 ani, si la varsta de 34 ani) sa fac FIV, dar am zis sa incerc inainte de asta macar 2-3 inseminari (mentionez ca la noi e la mijloc si oligoastenospermia sotului, relativ constanta de 2 ani). Cam asta ar fi parerea mea, sper ca n-am suparat pe cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Titelule, zici exact ca al meu:) Ca mai bun ar fi un concediu. Am facut si concediu.
Contraceptivele intra in protocolul pentru FIV, altfel nu le-as mai lua, ca am avut mari probleme de la ele un an de zile.
Stresul meu e maxim la munca, aproape ca imi doresc sa iau o pauza si sa ma linistesc. Dar fara servici iti cam tai craca de sub picioare.
Mi-am propus sa le iau si eu pe toate asa cum sint. El e calm si ii merge bine. Chiar spunea azi ca mai bine tragem tare luna asta si poate scapam de FIV. Ce bine ar fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

Eu as mai incerca,facind un calcul,incercat de 2 ani,organismul plin de anticoceptionale,pina se curata organismul care dureaza cam 1 an,ajung la 1 an de incercare normala care nu este relevant ptr un cuplu sanatos,este o solutie prea radicala ,dar este doar o parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

Apropo de stres,!m-am lasat de serviciu ca nu mai puteam gindi de atita stres,am plecat in plimbare citeva zile si...uite rezultatul,mai dati-va o sansa.Daca datorita stresului nici FIV nu reuseste,ce doresti mai mult,servici sau copil,apoi cu craca...oricare facem sacrificii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romaniaau spune:

Asa mi-as recomanda si eu Titelule. Daca nu reusim prin FIV, tot la "naturale" ajungem. Si cind te apropii de 40 e mai greu cu toate.
Mai e un amanunt. Suedezii nu sponsorizeaza FIV-ul dupa 38 de ani.
Eu m-am mai gindit la ceva, sa imi caut de munca intr-un loc normal, nu ca la mine acum. Incercam sa luam si un apartament in rate, vorba lui Mirga, din citeva schimbari poate ne linistim si iese ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

titelu: Vrem si noi niste teste de sarcina dintr-alea destepte de la Baia Mare care stiu sa arate doua liniutze.
Pana la urma daca statul sponsorizeaza FIV-ul nu e nici o problema,e o sansa in plus.
La noi statul crec ca ia si tva pe aceste proceduri.Chiar am sa verific facturile.
Oricum ar fi dar sa se termine cu bine
Grabitzi-va fetele cu scrisul ca acusi se inchide si capitolul 5.
Salutari tuturor si spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha71 spune:

Bine spus, totul e bine cand se termina cu bine! Va doresc la toti numai bine, numai teste de la Baia Mare, cu 2 liniute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Vad ca nimeni nu se intereseaza de doctorul nou descoperit de mine, dl doctor romano-universal Dumnezeu.... Eu pe mana lui ma las, indiferent ce solutie imi propune! Nu comentez, nu legiferez, nu ma apuc sa arunc cu cacao in el, ca si-a permis sa ma puna pe tot felul de tratamente...
Eu m-as teleporta acum in viitorul mai mult sau mai putin indepartat, apoi m-as intoarce sa turui pe aici care e solutia fiecaruia de reusita. Sa ma duc, sa nu ma duc? Vrea cineva sa stie cum va reusi pana la urma????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha71 spune:

Ba uite, spun eu, acum, pe ultima suta de metri ca acest dr. este dr. Perfect, Creatorul nostru, OANA. Si orice am face, El stie mai bine ceea ce va fi...

Mergi la inceput