ovulul nesustinut hormonal moare

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Tratament pt chist



Un pumn de coada calului il pui intr-un saculet facut din tifon pus in doua sau ceva asemanator si ori il legi de tortile unei oale ori il pui pe o sita cu fundul in sus. Deci faci in asa fel incit sa poti sa-l aburesti (fara sa-l ajunga apa din oala)il tii la aburi 20-30 min. Se abureste destul de greu.Iei saculetul f. repede si ti-l pui pe locul cu chist si-l acoperi cu un prosopel sa nu se raceasca asa repede.Sa nu-ti fie teama ca te arzi pt. ca se raceste f.f.f. repede.E bine sa tii compresa pina se raceste (2-3h)si daca poti sa faci procedura asta macar de 2 ori pe zi!Daca poti stai in pat la caldura. Eu zic ca o sa dispara chistul tau in 7-10 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Ma bucur ca am primit raspuns din partea ta, Livia,iti multumesc pentru ajutor.Eu am sa mai caut pe forum tratamentul tau dar inca nu l-am gasit;sunt atatea subiecte si raspunsuri ca umblu de ieri disperata si rasfoiesc de zor fara nici o finalitate.
Daca mi-ai da un indiciu referitoare la locatia exacta ar fi super...sau oricine vede acest mesaj.
Va pup si va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Livia
Am inceput a 2 luna de tratament, dar se pare ca in tot Bucurestiul nu mai exista ceai de napraznic. Ce sa fac ? Sa iau tablete ? Cite ?
Sau in loc de napraznic sa iau tinctura de branca ursului cu maghiran ? Si daca da, ce mai iau din celelalte ?

In speranta ca nu te-am innebunit,
Multi pupicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaDo spune:

Nu ma uita Diana b,ti-am trimis e-mail si astept raspunsul tau oriunde....oricum.Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

OOanaa,
Constat ca esti online pe forum, de ce nu intri un pic pe chat,sa discutam oarece ?

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

pt.Diana:
IEI TABLETE DE NAPRASNIC 4 CPS.DE 3 ORI PE ZI.
POTI LUA SI BRANCA URSULUI DAR NEAPARAT CU MAGHIRAN ,DACA TI SE FACE RAU(scade tensiunea)INTRERUPI SI IEI doar ULEI DE CATINA(nu alt praparat).
Eu nu am luat tinctura de BU fiindca de fel am tensiunea mica dar cine rezista...foarte bine!LE POTI LUA IMPREUNA CU NAPRASNICUL!
Nu am inteles bine,cum adica ce mai iei din celelalte?Ce anume?

Matia scumpa:
-poti lua si tinctura de BU dar CU PRUDENTA,cum am zis si sus!
-Mai poti lua si uleiul de catina care este foarte bun,il pui pe putina miere si gata!
Ce zici,te descurci?

pupici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Hai in gradina, sa ne ninga nitel ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Adica celelalte plante din tratamentul tau. Intreb, pt. ca daca la toate adaug si BU si maghiran, am impresia ca de dimineata pina seara maninc doar plante. Nu sint prea multe ?
Tensiunea scade chiar daca iau maghiran? Bu se ia impreuna cu maghiranul sau la 15 min pauza ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Binenteles ca vei lua toate dar cand trebuie.Nu sunt prea multe!Maghiranul il iei fara pauza,imediat.Gandeste ca eu am luat totul exact cum am scris prima data,nu am inlocuit pulberi cu tincturi sau tablete + ceaiurile toate...Trat. nat. nu este doar de vindecare este un alt mod de viata,mai sanatos si stii cum se zice:mananci sanatos esti sanatos!Plantele sunt si un aliment fara E-uri!

Te pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Draga Livia,am mai postat un subiect,nu stiu daca o sa-l citesti asa ca iti dau aici vestea: au venit rushii!! Continui trat.tau dar nu mai gasesc kamayani.La Constanta,in unele farmacii parca le vorbesti chineza.Nu au auzit de f.multe plante sau pastile.Daca gasesc acum Metronidazol pot sa-l iau(sunt in luna a doua de trat.).In prima luna nu l-am gasit.
Multumesc,

Mergi la inceput