ovulul nesustinut hormonal moare

ovulul nesustinut hormonal moare | Autor: veronici

Link direct la acest mesaj

Buna Livia,sunt sigura ca te-au intrebat si altele acest lucru,dar nu cred ca am citit. Se poate ca ovulatia sa aiba loc,fecundatia sa se realizeze si apoi sa moara ovulul pt.ca nu este sustinut hormonal?
Am auzit zilele trecute acest lucru,si cred ca nu ar fi rau sa fac niste analize hormonale,ce zici? Dar daca fac analize hormonale nu sunt influentate rezultatele de tratamentul naturist? Vor fi rezultatele reale? sau influentate?
Acum,daca am trecut de ziua 19 a ciclului ce fac mai departe? Ce tratament naturist fac in continuare? La fel dar fara seminte de telina si marar si Vit.E?
Multumesc,te pup si astept cu nerabdare raspunsul tau!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Da,adesea se intampla lucrul asta,iti dai seama atunci cand iti intarzie menstruatia (iti vine mai tarziu) si este cu dureri mari -atunci precis asta este...
Da ,este bine sa faci analize ca sa stii ce hormon lipseste (sau exces)ca sa tratezi acest dezechilibru.De obicei lucru asta este efectul secundar al hormonilor artificiali fiindca ii iei si atata timp cat ii iei este bine dar cand ai ramas cu bb intrerupi si corpul revine la cum a fost inainte,de asta tot zic atentie la ce preparate luati fiindca este la fel de important de mentinut sarcina nu doar obtinerea ei.
Rezultatele nu vor fi influentate de trat.naturist este bine sa le faci ca sa vezi cum a actionat trat.pana acum.Sigur vor fi rezultate reale!!!
Daca esti in ziua a 19-a mai ai putin si termini cu mararul si telina dar vit.E vei lua lunar cand si cat am zis.
Daca faci tot trat.meu vei lua tot in afara de ce am spus mai sus.
Daca nu te-am "luminat"indeajuns astept in continuare intrebari!!!
Pupici!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Livia as vrea sa iau luna asta Kamayani 3pe zi, tinctura de coada soricelului 30 pic ori 3pe zi. Problema mea se pare ca este ca foliculii nu se maturizeaza suficient si desi ovulatia are loc( la echo foliculii arata suficient de mari 2,4-2,7)ceva se intimpla, presupun eu, in a doua parte a lunii.Ce crezi tu ca ar mai fi absolut necesar sa iau?Te rog fii ingaduitoare cu mine ca tocmai am vazut trupele rusesti si sunt depresiva!Nu imi permit acum sa cumpar prea multe. Kamayani se ia din ziua 5 in ziua 19?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Sa-ti scriu cam ce ai putea lua...si sa nu coste asa mult:
-Tinctura de muguri de zmeur
-tinctura de coada-soricelului si o cana de ceai bauta pe stomacul gol dimineata fara indulcitori tot de coada-soric.
-tinctura de marar si telina
-Kamayani se ie tot timpul
-vit.E(doar din ziua a 5-a pana in a 19-a)+acid folic+vit.C
-naprasnicul ceai si pulbere
-ceai de cretisoara
-alifie de galbenele vaginal


Trat.se face numai 4 luni,strict,exceptie facand tinctura de marar si telina care se ia 21 de zile si ceaiul de coada-soric. care se bea timp de o luna la fel si tinctura de coada-soric.tot o luna.
Iti mai scriu si cum se adm.sau te uiti tu pe trat.meu si-ti notezi tu de acolo?!
Kamayani va fi cel mai scump iar restul foarte ieftine.

Ce zici,incepi sau ,ti se pare greu!?!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Draga Liviuta,multumesc mult pentru sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Scuze,in loc sa vizualizez,am trimis raspuns!!
Inca o data multumesc. Tratamentul tau este si pt.probleme hormonale, acelea de care ti-am vorbit? Daca acum am terminat cu trat. medicamentos pt.stimulare ovariana si luna viitoare (da Doamne sa nu vina rushii!)nu mai iau pastile ,crezi ca in urma trat.naturist pot avea ovulatie?
Oricum,doctorul mi-a spus ca daca vin si luna asta rushii,luna viitoare trb.sa stam cuminti,sa nu mai iau pastile sa se rezoarba chisturile de pe ovar,rezultate in urma stimularii.
Stii ca luna asta,facand in paralel trat.medicamentos si trat.naturist am avut dezvoltati mai multi foliculi.S-a mirat si dr.
Pupici, si astept cu nerabdare raspunsul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Da,sigur vei avea ovulatie.Trat.regleaza tot ce e rau pe acolo(chisturi,exces sau deficit de vre-un hormon,lipsa menstruatiei,dureri,obtinerea si mentinerea unei sarcini,inflamatii,boli ginecologice ,etc.)asa ca fa-l fara nici o grija!
Sa ma mai intrebi daca mai ai nelamuriri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Livia,daca ai timp si daca poti intra pe chat.Te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Scumpi,nu am timp de chat fiindca bb nu ma lasa ,acum el doarme si profit sa mai scriu ceva asa ca...astept sa-mi mai scrii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Livia, nu gasesc in fundatura asta de oras decit tinctura de coada soricelului, de mladite de zmeur si ceai de cretisoara.O sa primesc si Kamayani.Daca iau astea plus vit E e bine?Sint echilibrate?In ideea ca voi gasi si seminte de marar(am niste promisiuni) asta se ia 21 de zile si apoi nu se mai ia sau se ia in fiecare luna 21 de zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Daca as lua si niste branca ursului?Asta stiu ca nu face parte din tratamentul tau, dar cum ar fi, ca si pe asta o pot gasi.

Mergi la inceput