Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna dimineata... pe la pranz.
raportam o bebelina mica si scumpica, care mai nou stie sa zica si nana, cand ii e somn. ma-sa se chinuie sa o invete sa zica si caca, dupa care o da direct la scoala
felicia - uite puzzle din asta avem noi si cred ca altfel nu se gaseste in ro:
http://community.webshots.com/photo/432892940/432950608Lrlxgq
monica - distractie frumoasa la mare! iesirile cu fetele sunt preferatele mele! prietenii stiu de ce
am mai pus pozici, sa vedeti ce am crescut... mie mi se pare ca in fiecare zi se schimba copilul meu, voua nu vi se pare la fel cand va uitati la puiuti?

pupici de la zambarici

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

mizule - nici noua nu ne trec mucii... ce o fi oare? nu are nici un fel de simptome, doar muci. nu ii curg, dar cand suge se chinuie sa respire pe nas, asa ca bagam ser fiziologic cu pompita si se desfunda pe moment...
felicia - pupici la puiuta mica si bolnavioara. poti sa incerci pentru diaree un remediu mai putin cunoscut dar foarte eficient: frunze de salcam. poti sa ii faci ceai sau sa o lasi sa se joace cu ele poate mai roade cateva si ii trece imediat. noi am mestecat frunze din astea cand am avut viroza digestiva si ne-a trecut imediat.
si mie imi place hitch, e suuper!!! si the terminal mi-a placut dar nu pot sa le compar
olivia - sa ne pui poze cu make-overul. si eu mi-as face ceva, dar nu stiu ce...



foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Marcela, ce i-a crescut parul Liei..e o scumpa...imi place mult poza unde saluta.
Da, mie mise pare ca arata ca al meu.Asta are latura de 30 cm si grosimea de 1,5 cm.Datorita ca e gros pot sa construiesc cu el...fac casute, cuburi, tunele...
Salcam...sa ma gandesc daca am vazut pe aici...
Mie nu-mi prea place sa revad filmele dat hitch l-as mai vedea o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Felicia-si Raducu a facut kk mai des in perioadele in care ii ieseau dintii. Noi am bagat orez la greu si banane.
Vrabiuta-vazut pozici frumoase-ca de obicei!! Cat costa covorasul ala din poze? De unde?
Nu mai stiu daca ai povestit-cum te intelegi cu bona? Esti multumita de ea?
Si noi suntem muciosi de vreo doua saptamani si problema e ca nu sta sa-i scot. Urla rau rau.Si tot asa, cand bea lapte se sufoca si fornaie.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Ina...da, si eu banuiesc ca de vina sunt dintisorii...ca altceva nu gasesc pentru ca in rest e vioaie mititica.

Sanatate la toti puiutzii muciciosi!

Io astept sa se trezeasca dintr-un moment in altul, papam si mergem pe afara sa ne uitam de salcam ...si sa iau un ceai de menta.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Am uitat ceva....

Roxana,drum bun pana la Timisoara si sa petreceti bine!

AndreeaB, spor la facut bagaje si vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ina, si noi avem covoras dni ala si am luat din selgros. cred ca e si in metro. am gasit cu pesti si alte animalutze de mare asa ca suntem "in ton"
Felicia, multzamim. sper sa ajungem cu bine si iepurele sa doarma bine.
tocmai am aflat ca a dat cu fatza de parchet si are ditamai vinataia. cuminteee copil am! si dupa ce a mincat ca disperatu si el si Alex aseara mincare turceasca acu se inscrie in clubul kkciosilor. care vad ca e maaareeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

si noi avem covoras din acela ..tot din selgros ..da' pe mine ma enerveaza ca figurinele din mijloc se desprind fff usor si ajung in gura imediat ..voi ce solutie ati gasit ?
pupacim toti bebelusii , pardon , ma scuzati , copilasii mucilaginosi si cacariciosi ..si le dorim sa treaca repede !
Roxana , drum bun si petrecere ffaina ..vad ca mergeti cu "iepurele"..o sa fie prima lui calatorie cu trenul ..he, he

Marcelina ..ce frumoasa e Lia ..f expresiva !!!

eu visez numai petreceri ...abia astept sa vian sambata !parac-i ziua mea , asa emotionata sunt!!
pupici


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Ina, si eu patesc la fel, nu sta sa-i scot neam, asa ca adesea il tine ta-su cu forta si eu ii scot, pentru ca nu-mi place sa-l vad cum respira pe gura. Voua v-a dat vreun tratament pentru asta? Vrabiuta, dar voi? Eu speram sa-i treaca repede, dar vad ca se prelungeste.

Deci iepurele mic merge cu trenu....Ta na na na na! Sunt curioasa cum o sa fie.

Simona, eu iti zic de-acum, sa petreceti fain!!! Trimite si-ncoa' o felie de tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Adela , multumim ...trimitem cate o felie de tort ..la toata lumea !!!si sampanie ...

sa-ti spun , la d-l Pufulescu mucii au trecut cu urmatorul tratament :
ser fiziologic putin incalzit , scos mucii si apoi dimineata si seara cate 2 pic de Nafazin ...dar intreaba medicul intai !!!

he, he ..trenul face :teduc te-aduc , teduc te-aduc ..uuuu ciucu ciucu!!!!
pup

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput