Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Da Andreea laptic la 6.30 si la la 9 fructe, apoi priny la 11.30+12....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andreea, noi dimineatza lapte si dupe aia cand maincam si noi paine cu cascaval sau cremwursti sau sunca sau unt si dulceatza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

a, asa da, olivia...si noi bem intai o cana de formula, dupa care, chiar prea curand dupa parerea mea, mai vrem si altceva. noi fructe pasate nu mai papam de f mult timp (ca tot era vorba)....mancam cereale (dar nu in lapte, asa, simple), painita cu sunca de curcan si rosie, branza, paine cu strat subtire de unt de arahide sau branza tartinabila, crenwursti...si asta-i problema ca nu mai stiu ce sa-i dau...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

da ce legatura e intre nasul curgator si iesirea dintilor?? ca si tudor baloseste la greu, si am banuieli ca ii mai ies ceva dinti, dar tot nu vad legatura....

Si el manca dimineata cam ca patrick, dar de catva timp nu mai vrea decat lapte sau iaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carolici, am incepu sa trimit filmulete. ai primit ceva?

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

io am mai citit pe web ca la unii copii aparitia dintilor e insotita de simptome asemanatoare unei usoare raceli. si cand i-au iesit primii dinti lui philip i-a curs nasul si a fost fierbincior numai pe frunte, fara sa aiba febra. asta-i legatura

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

aha. no, ca sa vezi. pai atunci o fi si la noi asta...
oricum, maine ma duc cu el la dr., poate imi da iar antibiotic ca fac ca trenu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

am culcat copilul si acum am dat iama in internet !
mai devreme citeam si scriam cu ea, mai in brate, mai de mana prin casa... greu de noi la varsta asta. nu vrea sa mai stea intr-un loc cu nici un chip. are de umblat si de descoperit si energie cat 10.
andreea - am vazut o parte din poze. uau! super peisaje, mi s-a facut un dor de ducaaaaaaa... pana sa vina bb umblam cu cortul, sacii de dormit, izoprenele si bocancii in portbagaj. si o data ne suiam in masina si plecam pe coclauri
olivia - m-am grabit si am scris prescurtat "ctrl + shift". tine cele doua taste, ctrl si shift apasate concomitent si o sa vezi ca se schimba jos in bara din RO in EN.
felicia - vazut pui mic si scump. nu imi vine sa cred ce mult a crescut! acum suntem domnisoara in toata regula! pupici multi multi . covorasele sunt frumoase si viu colorate, spre deosebire de ce am gasit in bucuresti. cum e, sunt inca la locul lor?
carmen - sa va traiasca dez-motzata! e o frumoaaaaasa ilinca imi pare rau ca ati avut asa aventuri la mare. daca vrei iti dau pm cu pensiunea la care mergem noi de cativa ani, unde copiii sunt mai mult decat bineveniti, iar conditiile super (camere cu baie proprie, termopan, mancare excelenta, toate la un pret rezonabil). trebuie sunat cam cu o luna inainte pentru rezervare.
in privinta somnului, si noi inca mai dormim de doua ori pe zi, dar pe total nu depasim niciodata 3 ore de somn. de cateva ori a dormit doar o data la pranz, iar mie mi s-a parut tare obositor...


foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna seara, fetelor!
Am revenit si noi pe acasa, si desi ne-am distrat bine in week-end, trebuia sa se intamlpe ceva care sa ne strice bucuria: am ramas fara carucior, l-am uitat in Galati, langa masina, tati a uitat sa il bage in bortbagaj...ne-am intors dupa vreo 60 de km parcursi, dar bineinteles ca nu l-am mai gasit!

Carmen, si noi inca suntem papatori de tzitzi, si inca d-aia dependenti...sunt zile cand nu papa altceva toata ziua. Cred ca trebuie sa o intarc, dar mi-e mila de ea....si muuuulta leneeee...V-am vazut pozele, Ilincuta are niste ochisori superbi si sandalute alb cu roz, ca si Sofi...Super pozele "Strambarila" si aceea unde e bagata in tarculet, cred...



Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

mada - carmen a intarcat-o pe ilinca. cred ca numa' noi doua am ramas sa stingem lumina pozele de la mare sunt super! si cum reusesti sa fii atat de supla? ca eu eram ca o balenuta pe plaja...
hai ca e tare liniste in seara asta, tocmai cand aveam si eu timp de o toate doar virtuale din pacate...
somn usor tura I, o zi buna tura II.


foto

Mergi la inceput