Povesti de succes partea a 2-a

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mire79 spune:

M-am hotarat in sf. sa va spun si eu povestea mea de succes.
Eu de multe ori am citit povestile altora si am luat de pe acolo modele de tratamente naturiste si m-am mangaiat cu succesul altora. Asa mult mi-au placut pov de succes incat abia asteptam sa mai apara ceva nou si mai dadeam si la alte doritoare sa citesca. Gandind ca o sa-i foloseasca cuiva si poveste mea m-am hotarat sa scriu si eu povestea mea. O sa incerc cum pot mai bine sa va spun cum am reusit. In primul si in primul rand cel mai mare ajutor l-am primit de la Dumnezeu. Parintele duhovnic s-a rugat pt asta si cred ca asta a contat cel mai mult. In rest... m-am straduit sa cred ca o sa am copii si dupa ce parintele s-a rugat pt noi am ales nume pt copilasi.. un nume de fata si unu de baiat.
Mai departe... ca sa nu astept numai sa pice para malaiata am tot incercat cu tratamente. Eu sufeream de ovare cu chisturi, cicluri neregulate, uter retrovers. Am luat si dufaston 2 luni si mi-am urmarit temperatura bazala. In cazu meu nu a functionat cu dufastonul. Am luat tratamente naturiste.. ceva miere.. ceva branca ursului.. vitamina e.. Mi-am facut de 2 ori analizele hormonale.. o data in ziua 14 si o data in ziua 21 in aceeasi luna. Din analizele astea reiesea ca am estrogenul marit, lipsa de progesteron si prolactina marita. Am citit o data printre povestile de succes o poveste care parea sa semene boala cu a mea.. si de atunci mi-a venit ideia sa incerc si eu tratamenul ei naturist. Ea a luat "Agnolit" daca bine-mi aduc aminte. Am citit de mai multe ori povestea asta de succes.. imi aduca aminte ca pe fetita ei o chema Denisa. In Romania nu exista medicamentul asta naturist.. dar exista Vitex care avea acelasi continut. Asa ca am incercat si eu.. cu Vitex. Prima luna nu a aparut nimic, dar imi urmarisem temperatura bazala si parea ca am avut ovulatie si un ciclu de 30 de zile(ceea ce era bine pt mine, deoarece eu aveam ciclurile lungi). In a doua luna iarasi am obs ca am avut ovulatie.. dar menstruatia nu a mai venit deoarece bebita era in burtica.. si de atunci a urmat o sarcina f usoara pt mine...nasterea si acu avem un baietel dragalas de 10 luni si cateva zile, caruia i-am pus numele care l-am ales cand el nici macar nu era in burtica la mami.
Va doresc tuturor copilasi frumosi si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Felicitari!! sa speram ca povestile astea le vor ajuta pe fete sa ramana optimiste!

Mami de fetita si de baietel 18+

Mergi la inceput