Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari (53

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari (53 | Autor: Carmen.cita

Link direct la acest mesaj

Stati asa, ca am deschis un nou capitol, pe fostul il gasiti aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55330&whichpage=11

Bun venit la capitol nou si sa fie cu noroc!

Va astept cu vesti bune si la cat mai multe !!!
Gravidutele lunii August 2005 sunt:

Catrinel 17 - Cap.49
Ionica - Cap.50

Sa fie intr-un ceas bun!
Urmam cat de curand noi,Aspirantele de la "Endometru"....

Ne pare rau ca nu avem "Gravidutze de Cap.51 si 52" dar poate "recuperam" in capitolul asta,ce ziceti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

CarmenCita, asa este: o citez pe Mishulina:

Desi nu am apucat sa deschid capitolul 53 asa cum se cuvine (CarmenCita mi-a luat-o inainte!) postez aici mesajul de Bun venit si lista gravidutzelor noastre care ne va purta noroc!

Bun venit la capitol nou si sa fie cu noroc!

Va astept cu vesti bune si la cat mai multe !!!
Gravidutele lunii August 2005 sunt:
Catrinel 17 - Cap.49
Ionica - Cap.50

Sa fie intr-un ceas bun!

Urmam cat de curand noi,Aspirantele de la "Endometru"....

Ne pare rau ca nu avem "Gravidutze de Cap.51 si 52" dar poate "recuperam" in capitolul asta,ce ziceti?

Gata, am incheiat citatul. Vezi, Mishule, ca nu s-a pierdut?

,Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pup toate fetele la un nou capitol.
Bun venit "prospaturilor" si mult succes in a deveni !
Eu sunt la "munci" si am o stare in continuare mahmura ,fara nici-o explicatie logica.
Abia apuc sa citesc din urma, mai ales ca dupa ora 16.00 nu mai pot intra pe net (ca nu mai am acasa,momentan ptr vreo 2 luni). Si mai stiti cantecul ala "mi-e o leeeeeneeee de ma doareee", rusinos dar adevarat!ma tot gandesc la o mie de motive sa plec mai repede,dar nu-mi suna nici-unul destul de intemeiat...,mai ales ca e si de munca cu toata lipsa mea de chef!In rest, toate bune,frumoase si optimiste!!

Va pe TOATE !!!

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

buna fetelor la un nou capitol...de multe ori nici nu reusesc sa le tin pasul...
si eu andicu sunt tot la birou si profit ca nu e sefu meu pe aici...ca sa recuperez...abia astept sa se termine ziua de azi...mai ales ca maine e vineri si plecam la munte...abia astept sa ies din stresul asta...
cred ca vremea asta ne face sa fim asa ametzite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

catty Deci ai reusit sa mergi in concediul ala de care te speriasei ca-l pierzi pe la inceputul lui august. Cat ma bucur. De dureri scapi sigur dar de amintirea ca ai fost totusi in concediu nu.


Cine se anunta gravidutza de capitol 53? Eu in nici un caz ca sunt numai in z.7 si voi sigur scrie-ti de vreo doua capitole pana apuc eu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Eu sambata am iar o nunta,si ma bucur ca macar asa ne mai distram si noi.Tanjesc si eu dupa un week-end la munte,dar nu putem mai devreme de 5 sep,asa ca trebuie sa mai astept si sa ma rog sa ramana vremea frumoasa. Oriucm, tai zilele din calendar pana pe 21sep cand plecam in Antalya !!
Diciu, petrecere frumoasa la munte!sa te gandesti si la noi,amaratii care raman acasa!

Vine si randul meu..

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

Semnez si eu condica la acest nou capitol.
Ce facem, fetelor?Am lasat sa treaca doua capitole fara gravidute...E musai sa recuperam!De fapt mai corect era sa spun "recuperati", ca eu sunt in faza in care ma tot rog sa-mi vina odata!Sunt in ziua a 42-a, iar imi vine la Sfantu`Asteapta...In cele trei luni de vara am avut o singura perioada fertila.Vreau si eu sa am ciclu lunar!!!
Sperand ca voi ramane gravida, am mancat cam ca sparta si am pus vreo 3 kg.De o saptamana am inceput sa fac aerobica si vrea sa va spun ca trag destul de tare.Nici un progres pana-n momentul asta dar nu ma las!
oana, zici bancurile alea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

lumit...recuperam noi...ar fi super daca la fiecare capitol ar ramane o fata ....cum se termina un capitol in cateva zile....saptamanal am avea o viitoare mamica....dar nu e rau si o data pe luna macar....
andicu...lasa ca muntele meu e ceva clasic...mergem in fiecare week-end cand e cald...bine o sa fie de tine in antalya....am fost si eu anul trecut...super a fost...si nu atat statul in statiune ci excursiile care le-am facut de acolo....
si ce-am mai retinut....scarile de la hoteluri pana la plaja....MUUULTE...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristabb spune:

buna fetelor
din pacate astazi dupa 7 zile de sperante a venit ciclul. a doua liniuta se lasa asteptata, dar asa cum a spus al meu sot "lasa tata ca luna asta ii tragem mai tare si mai frumos si se prinde"
doctora a zis ca intarzierea a fost din cauza faptului ca la recomandarea altui doctor am luat utrogestan din ziua 15 pana la venirea ciclului a zis el.
acum 3 zile doctora sus numita a zis sa opresc utrogestanul care trebuie luat din ziua 16 pana in ziua 25. parerea ei este ca nu am o ovulatie de calitate.
ce nu inteleg eu este ca daca ciclul meu este mai mare de 28 de zile adica de 31-33 nu ar trebui sa iau utrogestanul incepand din ziua 19?
luna asta o sa iau si eu pentru prima oara ovamit. stie cineva ceva despre el?
ce puteti sa-mi spuneti de testele de ovulatie? care sunt mai bune?
astea nu le-am incercat pana acum si nu mi-am verificat glera.
sper sa nu va plictiseasca mesajul meu prea lung pentru ca deocamdata am o multime de intrebari de pus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna ziua tuturor si bine v-am gasit la capitol nou!
Carmencita felicitari,te-ai descurcat de minune!
Eu nu am noutati si asteptarea ma ucide...De vreo trei zile am o stare foarte proasta cu stari de greata si ameteli de nu am chef de nimic (nu va ganditi la nimic,cred ca e din cauza vremii).
Fetelor am lasat sa treaca doua capitole fara sa avem nici o gravidutza noua pe lista...Capitolul asta trebuie sa recuperam,ok?

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Lumit, trebuie sa facem ceva in legatura cu faptul ca nu mai avem gravidute printre noi. Mai fetelor, haidem si noi mai repede la burtici mici.
Andicu, cred ca este bine sa te distrezi si tu un pic si sa mai scapi de griji. De ce nu dai si tu o fuga intr-un week-end la munte daca iti doresti atata? O sa iti faca bine. Si eu am aceeasi mahmureala ca si tine, dar cred ca este de la vreme. Eu parca sunt drogata si plutesc, dar lasa ca iese soarele si o sa ne simtim mai bine.
Bravo Ingeras26a, acum sigur Mushu va fi incantata ca pastram "traditia".
Marrina, e drept ca a fost placut la mare, dar acum nu mai am nici un ban, nici de paine macar, si nu stiu cu ce ma duc diseara acasa. Ca sa nu mai vorbim ca trebuie sa ajung la doctor si imi trebuie bani. Asa ca strang din dinti si ma rog sa gasesc o cale sa ne ajunga macar mancarea pana pe 28 cand luam banii. Uneori ma apuca disperarea cand vad ca muncim ca niste robi si de abia traim de la o zi la alta. La noi alariile sunt fffffff mici in comparatie cu Bucurestiul sau alte orase mari din tara. Verisoara mea care a facut o postliceala are salariul de 300 de euro pe luna in Bucuresti, iar eu cu 2 facultati de abia am 140 de euro. Asa ca ............... tot inainte ca nu avem ce face.
M Oana, astept bancurile alea mama ca sa mai radem si noi un pic si sa uitam de rele.
Va pup si sa aveti grija de voi
Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".



catalina

Mergi la inceput