cand a miscat bebelul?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

al meu e un pic mai puturos l-am simtit clar, clar pe la 20 s implinite...asa falfaieli am simtit de pe la 17s dar nu eram sigura ca e bebe(acum stiu ca el era, dar atunci eram panicata)

oricum sunt bebei care misca mai greu sau ei misca dar nu-i simtim noi , depinde de cum e pozitionata placenta si de stratul de sunculita din dotare



22+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Alinushcanumerge nici o tehnica...nu simt nimic..doar ca sunt balonata, si am gaze groaznic....in rest nimic...
Codrin il pupa in fiecare dimineatza pe bebe (burta mea)..si il mangaie cum ma prinde...si tot nimic...

Sorana 16+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Eu am 14 sapt si ceva dupa ecograf si aseara mi s-a parut ca l-am simtit:am simtit ca m-a gadilat in burtica, o senzatie pe care n-am mai avut-o niciodata. Astazi am simtit in exact acelasi loc o durere-intepatura, dar mama a zis ca n-are cum pt ca nu tre sa doara. A mai adaugat ea ca poate ieri m-a mangaiat cu manuta si azi cu unghiutele.Oricum, de acum incolo sunt cu 'ochii', adica cu simturile pe el sau ea si abia astept sa-l mai simt. Nici macar nu stiu unde tre sa fie exact in burtica, dar eu cred ca e acolo unde l-am simtit eu


14+

Mergi la inceput