Refacerea dupa cezariana

Refacerea dupa cezariana | Autor: nem

Link direct la acest mesaj

As dori sa stiu la cat timp dupa nasterea prin cezariana pot sa ma apuc de sport, de gimnastica...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cel mai indicat sa-ti raspunda este medicul tau, dupa un examen de specialitate.



Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Am sa iti spun ce mi-a recomandat mie medicul. In nici un caz inainte de 6 saptamani nu trebuie sa faci nici un fel de efort. Dupa care, la controlul standard care se face atunci, medicul iti va da sau nu OK-ul. Ai grija sa o iei treptat, orice fel de sport ai face.


Luminous beings we are, not this crude matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

cam dupa 2 luni, usor, usor..

Eliza si Alex (15 nov. 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

dupa 6 luni


Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Cel mai indicat e sa mergi mai intai la controlul de 6 saptamani si doctorul iti va spune cant te poti apuca din nou de sport.In aceeasi dilema ma aflam si eu si doctorita maia dat unda verde dupa cele 6 saptamani pt ca totul decurgea f bine si eu ma simteam in stare.Insa trebuie sa o iei incetul cu incetul si sa nu te fortezi prea tare la inceput, pt ca totusi ai fost taita.Mult succes.

Mihaela si bb Amaalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Dupa 6 saptamani, mie nu mi-a dat unde verde, din prostia mea ca pe la 4 saptamani ma simnteam in putere si ma pus aghiuta sa ridica o cutie mare... asa ca doar la 9 luni am putut sa ma apuc de exerciti... tot timpu simnteam un mare inconfort... am luat-o treptat cu cate 5 abdomene pe zi, cate 7 zile la rand, dupaia urcam tot din 5 in 5... la fiecare 7 zile...
Nu te grabi cu exercitiile, ca ai tot timul din lume, gandeste-te ca ai avut muschii taiati... le trebuie timp pana sa se vindece bine.
O zi buna



Gabrielle mamica lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte Mini-Vacante(New!)

Exerciti Animate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Dupa 2 luni, sportul poate sa astepte, gindeste-te ca pot aparea complicatii, ca poti sa te ranesti si alte lucruri rele ce deriva din activitatea asta.
Eu am patit-o de la efort, la 3 saptamini am ridicat un pic partea de jos a canapelei si am ajuns la dc, cu probleme, ma rog, ideea e ca mai tre sa astepti, sa te refaci complet.
E mai sigur asa!

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Iti voi spune ce mi-a spus mie dr. mea: un an fara abdomeme, dupa 6 luni gimnastica usoara.

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ozana mea avea 6 saptamani cand am mers la bazin. Eu ma simteam bine iar doctorul la controlul de 6 saptamani mi-a spus ca pot relua nebuniile cu sotul (ha! ha! de parca noi asteptaseram atata) si inot lejer. Asa ca a doua zi am fost in piscina si am tras de voie 400m.

Mergi la inceput