Bebelusi de nov-dec 04 (70)

Bebelusi de nov-dec 04 (70) | Autor: vilma

Link direct la acest mesaj

Continuare de la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54947" target="_blank">Bebelusi de nov-dec 04 (69)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Buna dimineatza... Am vrut eu ieri sa ma loghez ca mami de nov-dec dar nu mergea... Ma delogam si cand ma intorceam la forum tot cu Felis era logarea... desiimi zicea "te-ai logat afara cu succes" sau cum zice ac nu mai tin minte... Asa ca nu am putut deschide capitol nou ca nu m-am putut deloga de fapt...

MONICA... faci f bine ca ii dai lapte delactozat si mai putin... Si la mine a functionat asa... Ii dadeam sa pape atat cat voia... La cel mai mic semn ca nu mai vrea nici ca mai incercam... Si in fiecare zi a vrut mai mult sa pape... Inca nu terminasem tratamentul si lui i se facea foame la 3 ore asa ca am bagat cereale de porumbincet, cate putin... La sfarsitul tratamentului ajunsese sa pape 180 ml 5 mese pe si si dupa 2 zile 210-220 ml lapter cu multe cereale...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=7" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Bau...neata!!!!
MONICA, prin cate ai trecut, sper ca e mai bine acum, scumpi, tu faci tot ce poti, linistste-te, o sa fie bine, o sa vezi!!!!! cu timpul, se vor face bine amandoi...pupic dulce

MEYYYY, EU AZI VOIAM SA MA APUC SA SPAL GEAMURI..DAR LA VREMEA DE AFARA!!!!!!!


pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna fetelor,

Monica; ce-or fi patit copii astia? Ana si e racita in schimb Daria si racita si diaree (inclusiv vomitat). De azi dimineata am inceput sa ii dau si eu NAN fara lactoza dar i-am dat ceiuc cu SMECTA si l-a vomitat. Eu i-am dat METOCLOPRAMID ca sa nu mai vomite. Si ea s-a chinuit cu somnul ca o durea burtica. Si cand am adormit spre dimineata ne-a trezit Ana ca "vine fantoma la mineeeeeeee" .
Sanatate multa.



Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Fetele, buna ziua!

Sanatate la toti micutii...si odihna la mamicute...
Delia...un scumpicel Iustinu tau...echipat bine...iar in poza cu nectarina e d u r e r e , musca asa cu pofta...dragu de el, "gasunel"....sa-l de la noi. Imi plac si pozele de la turnu TV...toate-s faine...aaaa si-mi mai plac alea din albumele trecute din parc, sunt teribile, cu copaceii si florile ...superbe...Mey si strazile alea la voi, parca nu-s circulate, asa curate sunt ...si pavate asa frumos...
la voi toate

mami de vladut(15 nov.2004)
POZE SI MAI NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

am reusit sa pun pozele din greciagrecia

Alexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

felis, onitza, carmensi multumesc pentru gandurile bune
carmen sanatate si fetitzelor tale
ai mei chiar nu au mai vomat pana la ora asta dar va zic...le-am dat cate o linguritza de mancare, mai stateam 5 minute, apoi iar le mai dadeam si tot asa....la ruxi daca am reusit sa ajung la 10 lingurite(asta insemnand vreo 2 lingurite reale...fiindca ei ii dau asa putin pe varful linguritei)...apoi lapte tot asa cat a vrut...alex a mancat mai bine,a vrut si supitza...
ruxi a facut si kk si era muuult mai bine ca ieri...sa dea Dumnezeu sa mearga spre bine, ca mi-e o mila de ei cand ii vad asa suparati de-mi vine sa
ma uitam azi la ruxi care de altfel e toata ziua in picioare...um dupa 5 minute obosea si statea jos, incerca sa se ridice si nu mai puteanu are putere daca nu a mancat...apoi mergea de-a busilea si la un moment dat ii scapau manutele si cadea cu fatza in jos...eu nu vroiam sa o las, o tineam in brate dar plangea sa o pun in premergator, pe jos...dar lasa ca-si revine ea si o sa fuga iar prin toata casa....
gata, deja sunt mai optimista acum...macar daca s-ar odihni in noaptea asta ca si somnul conteaza f mult
va pup si inca o data multumesc ca ma linistira....ma simt mult mai binesi multa sanatate voua si bbelasilor vostri

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Monica,
Ma bucur ca sunt mai bine copilasii. Nici Daria nu a mai vomitat dar astazi o tin numai pe lapte fara lactoza. Problema e ca i-a aparut si o urticarie de la ceva (habar nu am ce ca doar de ieri ii dau numai lapte); acum e si mucoasa si buboasa si kkcioasa. Dar oricum sper ca maine va fi mai bine.

Paxela, faine pozele din Grecia. Silviu a fost in elementul lui.


Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

AIMEE am vazut pozele"jmecherului".e scump foc!si eu sunt de parere ca-ti seamana doar formatul fetzei e a lui tati.tu parca ai intinerit,se vede clar ca esti o mamica fericita,de fapt niste parinti impliniti.mey eu i-am luat sotului din tara pt ziua lui o sticla de vin din anul in care s-a nascut,iar de ziua lui am de gand sa-i pregatesc o cina romantica la lumina lumanarilor,cu 2 pahare de alea mari pt vin si am sa-i pregatesc un tortuletz.ce cadouri?????nu i-am daruit cel mai frumos cadou din viatza lui:pe KEN!e prima aniversare alaturi de puiul lui asa ca nimic nu face cat face KENZO

MONICA sanatate la puiuti.si noi am patit-o spat trecuta si tot de la un virus ni s-a spus ca e.ati luat medicamente ceva?


FELIS ptiu' sa nu va fie de deochi!sa o tineti tot asa si sa ajungeti voinicel in Italia

cuscra felicitari pentru dintisor si la mai multi dar fara dureri

octy,KEN(1nov 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

eu astazi am crezut ca mor de nervi:m-am dus la coafor sa-mi schimb look-ul ca avem o petrecere maine si se mai adauga inca un an de casnicie la catastiful vietii asa ca am vrut sa fiu bela si rachitoare pt al meu sot.am vrut sa-mi fac suvitze iar dupa ce mi-au pus tot felul de solutii prin cap am constatat ca au facut experiente pe mine,ca urmare dupa 6 ore de coafor am plecat acasa vopsita bruneta.bine ca macar nu mi-au ars parul ca-i jupuiam de piele!

octy,KEN(1nov 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Mey Bits, mey...hai sa te vaz bruneta si rachitoare ...pune si tu o poza cu noul look...
Cat priveste cadoul ptr tati...asa e...i-am daruit cel mai frumos cadou, deja stie asta, e prima aniversare cu copilu'...cred ca o sa aleg si eu ceva simbolic si ...vad eu.
...si merci ptr aprecieri ...ce bine ar fi sa fi intinerit cu adevarat ...da e foarte bine si asa
Paxela poze , copil ...concediu ...acu' imi pare rau ca am refuzat sa plec "atat de departe in concediu", nu-i nimic la anu'...


mami de vladut(15 nov.2004)
POZE SI MAI NOI

Mergi la inceput