Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Neatza!

Mey, ne-am vazuuut! Da' io am plecat devreme! A fost fromos! Cupii dulci si cuminti. Numa al meu a facut criza de nervi cand nu a mai avut acces la masina. Ar trebui sa ne videm mai des. Ooooffff, ooofff.
Nicole, imi trimiti si mie pozica lu' Vicu? Ca nu poci s-o downloadez... Si i-ar sade asa de bine ca walpaper... Sar'na!

O zi buna!


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:



Buna! Am reusit, in sfarsit sa mai pun poze noi http://community.webshots.com/user/sutikun15 si
http://community.webshots.com/user/sutikun16

De citit nu reusesc sa va mai citesc decat foarte rar si putin. Cand doarme Stefan fac de mancare sau curatenie, mananc si eu ceva, cand sa ma mai odihnesc, sa imi citesc e-mail-urile sau pe DC, el face ochi si nu mai pot sta la computer pt ca acum se poate urca pe canapea, scaun, se catara pe rafturi. Daca pana acum tot ce era mai periculos sau nu vroiam sa strice, pusesem sus pe rafturi sau pe un geam cu un pervaz lat situat la inaltime, acum se urca pe canapea, care e in fata geamului, si de acolo ajunge oriunde. Cand e liniste in casa il gasesc cocotat pe spatarul canapelei, e joaca la combina muzicala sau pe masa de la computer.
Mi-am mai notat cate ceva din nazdraveniile recente (avem si poze drept dovada), daca vreti sa citit, oricum cred ca toti la varsta asta fac la fel.

--"Inspre dimineata (10 mai ) i-a spart lui Stef si incisivul lateral stang de sus. Acum il asteptam si pe dintocul nr 6."
--"Victorie, la ora 0:10min (6 august) a reusit Stef, dupa o zi in care a testat canitele cu pai ale tuturor bebeilor prezenti la o mica intalnire, sa bea si el cu paiul."
--Sapt asta, intr-o ziin timp ce ii pregateam pranzul, aud dintr-o data muzica, O-zone. Cand am venit in living, Stefan, catarat pe spatarul canapelei aplauda, canta si dansa de zor.

Distractie placuta celor care merg in vacanta, servici usor celor care sun la munci, zile frumoase si multa sanatate tuturor!

La multi ani bebeilor care implinesc azi anisorul. Petrecere frumoasa!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eli - Stefan este un nazdravan frumos si ne bucuram ca sunteti bine !!! Am vazut pozicile, o trimit pe Giulia la voi sa invete sa umble si sa se catere

Fetele, pe unde sunteti ???

Mihaella - vacanta placuta !!!

Pupici la voi, trimiteti-mi soareee !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Eli, am vazut pozici cu Stefan...ce baiat mare s-a facut....si grasuneeeel de-ti vine sa-l papi.Chiar ca e un nazdravan...e mortal cum umbla el la dulapuri.Ideea cu puzzle de la tine am luat-o de mi-am pus si eu prin casa pentru protectia Andreei.
Da' acolo unde sunteti?...la o gradinita?...unde va duceti voi in fiecare dimineata?

pupici

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

multumim de complimente.

suntem bine si nu prea. Stef si tati sunt raciti. Stef arecsi scaune moi, ii ies dintii nr 5 si 6. mers la medic de 2 ori in 2 sapt, urmam tratament

unde mergem noi dimineata, e un centru finantat de primarie, unde se organizeaza diferita activitati pt copii. inauntru, unde suntem noi e o incapere fff mare cu multe jucarii, un topogan, carti pt copii, reviste pt parinti, mese pt servit pranzul, patut pt bebeii care dorm, canapea.
de la 10 la 11, de marti pana vineri, copiilor participanti li se ataseaza pe sapte numele, se jaoca, maicile/taticii discuta divrse chestii, iar in ultmele 10-15 min, ne adunam in cerc si o invatatoare le citeste copiilor cate o scurta povestire prezantand in acelasi timp si imagini, apoi pe muzica dansam, cantam, facem gimnastica. apoi, cine vrea mais ta, cine nu, nu.
cladirea e deschisa pana la ora 17, accesul gratuit.
afara copii se pot trage cu rolele, cu masinute, este si loc de jaoca: topogan si alte chestii, vara este si o mica piscina.
se mai organizeazas si alte activitati pt scolari, dar Stef fiind mic, inca nu m-am interesat ce si cum.

scriu cu Stef in brate, iertare pe prezentarea anapoda

pupicei la toata lumea

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Eli...da e distractie nu gluma acolo unde mergeti voi.Cum conversezi cu mamicile de acolo? te descurci? ca eu in 3 ani de zile nu am reusit sa invat limba asta...Bine ca nici nu prea mi-am dat interesul

Sanatate lui Stefan si lui tati.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello frumoaselor.
slaba miscarea azi pe aici....toata lumea in vacanta?
Eli, sanatate baietzilor tai. super misto chestia cu "loculde intalnire".
Kro, pupici Alessiei. ii iese vreun dintisor?
eu azi am hotarit sa am zi scurta (adica plec la 4, na!) as aca va pupez si ma duc la iepurele meu.
ne auzim later, pupix tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
puiul meu n-a dormit decat vreo ora si un pic ieri si a mai adormit aseara un sfert in masina, asa ca l-am pus la nani la 7.30. nu stiu cat a dormit, cert este ca tot incercanat imi pare. acum ne savuram formula din canita cu pai, circuland prin toata casa. a, canita pe care tot mi-o refuza diminetile, in ideea ca ar capata si el ceva mai conistent. papa si solid, dar dupa vreo juma de ora ca sa aiba si mami timp sa citeasca pe dc.
vad ca e taaare liniste si pustiu pe aici, nu stiu de ce nu mai vreti sa scrieti
pupicei

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

vazut stef. ce figura de copilas pus pe sotii. cred ca le si face daca zici ca se catara peste tot...noi deocamdta doar mergem

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

hehehhe, daria, mamica paranoica. hai ca mi-ai placut

philip&andreea

Mergi la inceput