Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna seara si la noi e invidia mare ca nu suntem pe acolo sa va vedem si noi pe viu.Cine stie daca ne vom intilni vreodata? eu asa curind nu vin poate de sarbatori si nici macar nu stau in Bucuresti.Asa ca slabe sperante sa va cunosc si eu personal.
Draga Lia sa stii ca n-am stiut ca Giulia e deja iubita lui Danut.Noi o placem pe Giulia de cind era craciunita,si apoi Mama Giuliei a confimat incuscrirea.Asa-i Daria?Daca e asa cum spui tu ce s-alege de puiul meu!!! V-a fi celibatarul trupei,prima victima a dragostei neimpartasite?.Si departe de casa si fara iubita! vai dragul mamei,ce necaz pe noi!!!!
Astazi m-a uitat pe un grafic de aici si greutatea ideala la 1 an este de 10500g.Asta in cazul unei greutati la nastere de 3500g.Deci suntem cu 900 g mai subtirel.Uite cum ajung eu obsedata de grafice!De fapt daca spuneti ca sunt dintre voi cu greutate apropiata,nu cred ca e nevoie sa-mi fac probleme.

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Daria,eu nu vorbesc germana,amuzant nu? saracul Ricardo are viata grea cu limbile inconjuratoare.Eu vorbesc romaneste cu el,Mario vorbeste in olandeza,noi in casa vorbím engleza si stam in Germania!!!!!Deci copilul mic are de invatat vreo 4 limbi ,ca ala mare le parleste bine pe toate exceptind olandeza dar incluzind franceza.Deci tot 4.Cu germana am eu ceva ceva in comun dar nu ma intind la discutii si explicatii ca nu ma descurc stralucit.Biata soacra-mea s-a dus la un curs de engleza ca nu ne intelegeam de loc.Si uite asa a invatat engleza la 50 de ani.


Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ema...stai linistita...nici Luca nu are iubita.....dar sint sigura ca nu o sa ramina celibatar:)
Iar 10,5 kg....este greutatea ideala...deci nu obligatorie...Iar daca tii cont ca inaltimea ideala este 75-78 cm...o sa vezi ca Ricardo,care are 83 cm..este mai mult decit perfect....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Mersi Olivia,tu mereu incurajezi si oblojesti ranile prapastioaselor ca de-alde mine crede-ma ca n-am avut apucaturi de astea cu Serban,dar m-a palit cu Ricardo frica de aia si de ailalta.Tot ma ingrijoraza toate alea,astazi am in top cum sa fac sa nu mai alunece pe laminate,i-am pus pantofi dar ce fac cu ghenunchii?Ca vrea sa se ridice pe tot ce-i iese in cale si aluneca pina cade in nas.Poate ai vreo solutie si pentru asta.


Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

he,he...uite ca eu nu am problema asta.....aici in US este mocheta (cu burete sub ea)..peste tot....Dar o casca i-as lua si eu.....Pune-i genunchiere...nu glumesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:






Carmen sa-ti traiasca printesica....multi ani fericiti!


Andrei florin
Alexia
Mara
David Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!


Eu nu pot sa mai intru asa des pentru ca nu ma lasa Andreea.Vrea tot timpul s-o tin de manutze ca sa faca pasi.A inceput sa-si tin echilibrul cateva secunde....e asa haioasa.Se uita la mine si se desprinde de spijin....ridica manutele in sus si sta cateva secunde in echilibru....apoi se tranteste in fund razand.
Am fost ieri la vaccin....nici pic de febra, nici pic de moleseala din partea ei.

Ema, m-ai amuzat cu limbile voastre....Am vazut pozici....frumoase , torturile alea aratau delicioase.
Roxana, multumim ca ne-ai vazut.

Am vazut si pozele de la intalneala.....suuupeeeer!Saraca masinutza aia a fost tare calarita de pitici.

Va pupic


Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Ema, eu am toata casa cu gresie...maaare stres.Dar i-am luat puzzle din ala din burete (sau isopren)cu figurine decupate....am acoperit toata sufrageria, pe langa covor...e super ca tine si de cald si amortizeaza si cazaturile mandrei.Plus ca le combin si fac tunele si casutze....se amuza Andreea de n-am treaba.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Felicia..chiar ma pregateam sa intreb de tine...O sa vezi ca in tr-o saptamina o sa -si dea si singurica drumul....asa a fost la noi brusc si de atunci nu-l mai poti opri....Eu pozele tot nu le vad si nu inteleg de ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

mario.
husband of dana,

Good evening,ladies!

I want to ask to all the women on this forum, from the time that the baby is borning I have big big problem with my sexlive, my nice and swith women, she not want to make any more love with me, or when than it is not like before. What I can not to controle mine hormone anymore, and from this is coming discusion between us. Pleas not tell me what I have to do,. I tray everthing. I think every time that she not love me anymore, We can not open a forum for the men of the women how j.ust b.orn a b.aby ???!!! I thing the men have more problems than the women ( the baby eat to much or to little, or not sleep in the night.)

So women of j. b. b. you have also think about your husbands without them you not have your nice swith baby.

Is this a problem of all of you or I have only this problem in my head.

Please j.b.b. ladies you can help me, wenn not put you husband behind the computer.

thanks for your attention.




Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Nici nu stiu ce sa fac....sa ma bucur sau nu.Tocmai ce i-am camuflat locul de joaca.Acum daca o s-o ia singurica la pas o sa-i pun genuchiere si casca ....alta solutie nu ar fi decat sa pun covoare peste tot si nu e usor deloc.

Imi pare rau ca nu poti vedea pozele....Nede zice ca e calculatorul tau codat sa citeasca un anumit format.....eu nu prea inteleg cum vine treaba asta.

Ma duc la culcarica

Felicia si Andreea

Mergi la inceput