Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

noki, dar vad ca-tzi plac animalutzele, nu gluma... shi mie.
hai deci sa-tzi pov: e o terasa mare, impartzita pe categorii: intr-un coltz se serveshte pizza, intr-unul mici, intr-unul mancare traditzionala, shi tot asha... are multe aleiutze, cu multa verdeatza, iar pe margine sunt animaluztele, majoritatea ingradite, dar nu in cushti, ingradite cu iarba verde. daca nu ma-nshel, am vazut shi oitze... e drept ca vara asta n-am fost, ultima oara am fost vara trecuta, dar e super... cu un singur cusur: e super scump... dar asha, sa mergi sa bei un suc, merge... deci daca tot ajungi la mare, du-te... hotel majestic, da?
xandra, 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Eu una simt si ceva... plictiseala in aer.
Stati, nu sariti in sus, sa va explic: si pana acum, am fost mereu uimita de acuratetea descrierilor lunilor de sarcina de pe site-ul dr. T. Iar pentru lunile 5-6 in care suntem noi ce spune ??
"Nimic nou pe frontul de vest! E ultima luna de calm, in care risti sa devii chiar plictisita, deoarece nu se intampla mai nimic."

Eu una cam asa ma simt acum. Bine, trecand peste starile de emotii furtunoase care mai vin sa condimenteze atmosfera, dar trec la fel de repede.

Plus ca e august, luna de concedii, si cei ramasi pe baricade cam avem tendinta sa lancezim la birou ... Si sa ne uitam la pozele altora de prin concedii, evident

Lasa ca intram noi in priza la toamna, cu ingrijorari, agitatie, pregatiri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Suna tare frumos, Xandra! Sper ca de anul trecut au mai ramas ceva din animalute - sa nu le fi mincat pe la inceputul sezonului cu foametea de clienti care a fost la mare...Doamne fereste! Trebuie sa execut si eu o escapada pe acolo. La preturi, ma asteptam - oricum Mamaia bate recordurile pe litoral... Io merg in Olimp, la Amfiteatru. Sa nu ziceti oauuuu!, ca cica ne-au alocat camere de la ultimul etaj si am inteles ca nu e cine stie ce de capul lui. A decazut si asta, ca pe vremuri era in top...

Maria, cam asa e cu plictiseala....Da' la mine la toamna va fi exact inves, ca intru in prenatal si nu mai vin la birou. Bine, am Net acasa, da' acolo am si de lucru...nu ca la birou... Deci de-aia profit eu la maxim si va bat la cap acuma, cit mai pot....

PUPICI!

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Ca tot ai adus vorba de pregatiri :am scos cutiile cu hainutele lui Cosmin de bb-u .Am trei cutii mari pline .Acum urmeaza sa le sortez si sa le improspatez intr-o apa .Astept sa terminam cu zugraveala,sa pot sa le usuc vara sa le umplu de miros de vopsea .Si seara cind stau la tv am inceput sa tricotez botosei ,mici,mici .BB-ul vine cind se lasa frigul si are nevoie de botosei .Cine vrea sa-nvete cum se fac ,sint dispusa sa va explic .Si pentru la vara o sa va spun cum sa le faceti singure palariute ,suptirele,necaptusite ,pentru soare . 28 sap

Mirela si Cosmin 2 ani si 10 luni
www.cosminalexandru.home.ro" target="_blank">Poze Cosmin
poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Si io am "reteta" de botosei: se pune mina pe telefon, se apeleaza nr. de Bistrita, la bunica mea, se da comanda de culoare de lina de cumparat si se spun cuvintele magice: te rog frumos sa-mi faci si mie niste...X - aicea se completeaza in functie de doleante!

Mirela, tare bine de tine ca ai atitea lucrusoare de la Cosmin. Si cum o sa fie tot cu puta, la fix! Sa ne dai totusi si indicatiile concrete de botosei, ca mie imi place lucrul manual - serios. Mi se pare tare relaxant.

Poze cu mine
Varsta Sarah http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doinna spune:

Buna!Ma scuzati ca insist si va rog din nou:poate sa puna cineva si la mine un carucior roz si sa schimba data nasterii ptr 3 dec ,sau daca nu poate imi spune cineva cum pot schimba eu toate astea.MULTUMESC MULT!O ZI BUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

biroul informatii:
7-11 septembrie targ mobila la romexpo
23-25 septembrie 2005 baby expo la polivalenta

intrebare de erevan: este adevarat ca, daca atunci cand urinez simt durere in interior undeva la nivelul vaginului (!?), mai in spatele lui, am capatat o infectie urinara, atat de raspandita si de draga printre gravide?

http://community.webshots.com/user/anda1977

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

ANDA, eu am avut infectzie urinara, shi n-am avut simptome la urinat, deci nu e o regula, dar de ce nu-tzi faci o urocultura? shi inca repede?
shtii regulile, da? recipient steril, urina de dimineatza, jetul mijlociu, asta dupa ce te-ai spalat de cu seara. scuze fetele pt atatea detalii pretzioase dar sunt importante. bafta anda shi tzine-ne la curent.
xandra, 24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Logeaza-te cu mamica noiembrie si fa-ti modificarile .Succes!

Mirela si Cosmin 2 ani si 10 luni
www.cosminalexandru.home.ro" target="_blank">Poze Cosmin
poze burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Doinna, tocmai intrasem eu caci vroiam si eu carucior roz si am facut si la tine modificarile. Sper ca e bine

Mirela, eu as spune sa stergi repede parola din mesajul anterior, cine o doreste sa o ceara pe PM !

Mergi la inceput