sa plec in week-end??

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Draga bobi,am sa-ti spun parerea mea si nu am sa-mi cer scuze pentru cele spuse.
Tu cred ca nu realizezi ce faci,stai in fumul de tigara al iubitului tau,iti pui copilul in pericol doar pentru ca il iubesti pe dumnealui?Daca tu nu realizezi ca mama,ce pretentii mai ai de la el? Iti otravesti copilul in speranta ca te va iubi pe tine si copilul?
Cand ma gandesc cate familii isi doresc copii si nu pot avea,tu ai si iti bati joc de el.
Vorba altor fete,iti meriti soarta dar ce e mai dramatic ca acel copil nu merita sa fie otravit si supus suferintei doar pentru faptul ca iubirea dintre voi nu mai e ca la inceput.
Eu sper sa-ti fie bine,tie si copilului si sa fiti o familie fericita.
Ai grija de tine si de bebe.

Haida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Draga Bobi, eu n-o sa-ti mai dau nici un sfat, caci ai primit destule, si-s toate bune. Eu doar o sa-ti atrag atentia asupra unui aspect, pe care l-am trait si eu in perioada sarcinii.
Ai in vedere faptul ca in timpul graviditatii, hormonii iti joaca feste din cele mai neplacute, (celorlati din jur li se pare ca esti paranoica, nebuna, exagerezi orice fleac, tinzi sa faci un capat de tara din orice samd...) M-am certat atat de ingrozitor cu al meu sot in acea perioada, m-am certat cu ai mei parinti, cu lumea din jurul meu, am fost atat de recalcitranta, incat.....cand ma vad cu ochii mintii, imi vine sa-mi dau palme. Si chiar si in momentele acelea, desi simteam ca nu-s in regula ca nu ma pot controla, nu reuseam sa fac nimic. Poate daca as fi avut acest forum si mi-ar fi spus cineva: stai calma, femeie, hormonii isi bat joc de tine...poate ar fi fost mai usor.
Nu uita ca aceasta stare va continua, chiar si dupa nastere. Eu cred ca un consilier de specialitate te-ar ajuta fantastic (stiu ca ti-a sugerat si El, si mie imi spunea la fel si ma simteam jignita, dar...hehe, poate ar fi fost bine.
Parerea mea este ca te-ar ajuta foarte mult daca te-ai intalni cu Dna Mihaela Minulescu, poate ai vazut-o la tv, este psiholog. Mi se pare a fi un om care parca iti incarca bateriile instant....
Asa ca te rog, ia o pauza in acest hatzish de sentimente, esti vulnerabila, dar vei deveni mamica, si va fi din nou totul bine si frumos si vei redeveni tu insati.
Cu drag,
Vilma
PS: am zis ca nu-ti dau nici un sfat....hhhmmmm, te-am pacalit...:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cotty spune:

Draga Bobi,
Sfaturi ai primit destule, si poate 'ca mai lipseste ultima picatura pentru a se umple paharul'.Poate ca atnci vei reciti toate mesajele si vei pune in practica sfaturile.Eu vreau sa-ti spun ca trebuie sa ai mare grija de bebe , deoarece tu vei fi cea care se va chinui cu el.STRESUL nu e bun in timpul sarcinii!! Eu in timpul sarcinii am fost Stresata (ne-am mutat la un apartament mai mare cu doar o luna inainte sa nasc, si-mi faceam tot felul de griji , ca nu terminam zugravitul pana vine bebe,plus ca mai avem un baietel de 3 ani iar noi fiind singuri si fara vreun ajutor imi faceam probleme si pt perioada spitalizarii, etc).Si ca urmare a STRESULUI, bebele meu s-a nascut cu o sangerare interna a glandei suprarenale stangi, glanda care ecreta hormonii pentru stres si frica.Acum, slava Domnului e sanatos, dar am stat o luna cu teama pana i s-a retras pata de sange.Asa ca ai grija de tine si de bebe!!!Multa sanatatew si numai bine!

PS: Daca ar fi sa-ti dau un sfat, nu ti-as spune sa iei o pauza, ci FUGI cat mai poti!

Si pentru ca romanul face si haz de necaz iti trimit un banc:

Un tinar preot (catolic, bineinteles) trebuia sa dea prima lui slujba,
drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, seful lui, Episcopul, vazindu-l atit de STRESAT l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cind a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare de la Episcop in care zicea:

Draga Parinte
Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:

1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe git dintr-o data.
2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamiie.
3. Nu se foloseste biblia ca sa pui paharul pe ea.
4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
5. Poruncile lui Dumnezeu sint 10 nu 12.
6. Iar apostolii sint 12 nu 10.
7. Cind vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
8. Cind vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e "Ghita ssi banda lui".
9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca "i-a zburat curul cu dinamita"...
10. Cind vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti fiu de curva.
11. Tatal, Fiul si Sfintul Duh nu sint Batrinul, Juniorul si Stafia...
12. Nu e frumos sa -l numesti pe Papa "Nasul".
13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in***** ma-sii.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu o piz...
15. Cain l-a omorit pe Abel, nu i-a rupt curul...
16. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva imputita.

Imi cer scuze pentru anumite cuvinte folosite ...

Sa auzim numai ne bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cspeana spune:

Bobi draga eu spun sa fii mai egoista putin daca el este asa nu ii mai da atentie odata ce te refuza stiu ca il iubesti si iti este greu nu il mai baga asa mult in seama si nu il lasa sa stie ca tu te simti inferioara fostei lui prietene arata-te sigura pe tine chiar daca nu esti si acum ami mult ca astepti baby gandeste-te la tine si la el ca el o sa aiba nevoie de tine sa fii linistita tu stii ce mult inseamna pentru copil lasa-l in plata lui dca este asa fii mai indiferenta cu el ca el daca chiar te iubeste o sa isi dea seama ca greseste Bobi gandeste pozitiv ca de multe ori in viata chiar daca ti se pare ca nu ai nimic bun trebuie sa cauti pozitivul ca sa poti sa mergi mai departe mai ales cand ai baby pentru ca el depinde de tine nu? Iarta-masi sa nu te superi de ce am zis dar ma doare cand vad ca unele femei sufera din cauza barbatilor eu am o sora care a suferit f mult din cauza sotului ei si m-a afectat si pe mine timp indelungat . ai grija in primul rand de tine si nu lasa pe nimeni sa te raneasca si sa te injoseasca chiar daca este persoana iubita
pupici

Simo si fetele

Mergi la inceput