Livia,ajutor!

Livia,ajutor! | Autor: gabid

Link direct la acest mesaj

Nu va suparati pe mine ca o intreb pe Livia ceva ce nu este legat de acest forum dar mi-e teama ca nu citeste in alta parte.De 3 zile am probleme cu operatia de cezariana care are deja un an si 4 luni.Simt in zona operatiei ca ma tine ceva si ma ustura uneori.Acum 3 zile am purtat niste blugi f.stramti mult timp.Oare s-a intamplat ceva?Poti sa-mi recomanzi vroeun unguent sau altceva.Acolo nu se vede nimic pe afara.Nu e primadata cand simt ca ma tine ceva acolo.Sunt cusuta cu fir care se absoarbe.


Te pup,

Gabi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Rezultate exceptionale s-au obtinut cu :
Bitter suedez comprese si crema de galbenele.
Ungi locul dureros, seara, cu crema de galbenele din abundenta si apoi pui o compresa imbibata cu bitter peste crema data,acoperi cu un plastic(punga)compresa si de jur imprejur lipesti cu leucoplast ca sa nu intre in contact cu mediul inconjurator.Acolo se va incalzi si dupa cateva aplicatii vei uita ca ai avut cezariana.
Ce zici,ti se para greu?Eu am avut o operatie la picior,pe os si la schimbari de vreme ma termina,am pus ce am scris mai sus si nu mai am absolut nici o durere!
Succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Multumsc mult,Livia!Astazi nici numai puteam sa o tin pe burta pe Simona.Ma doare ingrozitor!Nu cred ca e greu sa fac cum zici tu!O sa-mi iau biter suedez pt ca unguent am.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Ma bag si eu in vorba....Gabi cauta daca poti Bitter-ul Suedez original. Sa scrie pe sticla ca-i original. Si eu am folosit pt diferite chestii si este diferenta de calitate intre cel facut in tara la noi si cel original, chiar daca-i imbuteliat tot aici.La noi in tara cred ca nu se respecta nici reteta din cite am citit eu pe el. Asta nu înseamna ca nu are efect, dar nu ca cel de-adevaratelea suedez.Si inca ceva. Eu am folosit pt cicatrizarea taieturilor de la laparoscopie si iti grabeste menstruatia( cam cu 2 zile).Chiar si numai sub forma de comprese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Iti dai seama ca aseara scriamchiar in acelasi timp, Gabi! Cind m-am apucat rapunsul tauz nu era pus. Mi-am ami amintit ceva de bitter! Este interzis gravidelor, deci ar trebui sa-l faci doar in primele 16-17 zile ale ciclului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Nu cred ca niste comprese exterioare pot afecta ciclul totusi!O sa am grija, oricum,multumesc!Si daca o sa-mi vina la 28 de zile nu ma supar chiar deloc!Curios ca dupa tratamentul cu closyilbegyt si utrogestan a venit dupa 34 de zile si m-a tinut 3 zile inloc de 6.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matia spune:

Si eu eram putin indoita de lucrul asta si ca sa-l probez am mai incercat intr-o luna in care nu prea mi se ridicase temp si vroiam ca in luna cealalta sa cada ziua 13(adica ovulatia) in weekend. Si-a mers!

Mergi la inceput