Cum scoatetzi piuitorile de pe haine?

Cum scoatetzi piuitorile de pe haine? | Autor: iren

Link direct la acest mesaj

Am dat azi o raita prin magazine (iar ) shi mi-am cumparat cite ceva. Am vazut io ca piuie alarma la ieshirea din magazin, da n-am dat atentzie, n-a fugit nimeni dupa mine shtiam ca platisem shi am crezut c-a ramas o kestie d-aia mica din aluminiu pe la vreo etiketa...Ei, acasa ce sa vad? Ca pe o pereke de blugi se lafaia frumos o parcarie d-aia de plastic, rotunda, care se scoate atunci cin plateshti, am vazut-o io pe vinzatoare kinuindu-se s-o scoata, da finalul nu l-am mai prins, am crezut c-a scapat de piuici...Deci, cum scot porcaria aia, ca magazinul de unde am luat pantalonii e la mama naibii, iar bonu oricum nu-l mai am?
Putetzi sa-mi datzi un raspuns avizat pe PM, ca sa nu fim acuzatzi ca incurajam delicventza , multzam fain.

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E suficient sa mergi la un magazin de profil care are asemenea sistem de protectie antifurt si implicit cleste (detasatoare)pt detasarea TAG-urilor daca despre asta este vorba.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

mey tu ai furat blugii si nu vrei sa ne zici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Yasmin, ai, mey, kiar asha de evident e?
Marius, m-am gindit shi io la asta, insa voiam sa-i spal in seara asta, ca sa-i port pina luni, cin deskid magazinele, da merci frumos de tip

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Iren,
Magazinul trebuie sa te aibe in sistem daca ai platit cu cec personal sau cu carte de credit. De asemenea,daca ai platit cu carte de credit ai tranzactia inregistrata in contul tau si poti sa faci dovada cu hartiuta care iti vine de la banca eliberatoare de card.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Jazz, io platesc de obicei cash, asha ca nu ma au pe niciunde

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

ai putea incerca cu o foarfeca...


acum serios, poate poti sa distrugi cumva ( cu un cleste sau ceva de genul asta) una din ciupercile de plastic din care e formata dracovenia...nu stiu daca pe acolo suunt asa, eu m-am uitat o data cand au scos una de la o pereche de adidasi si s-a chinuit un pic la ea...deci, daca reusesti sa distrugi aparatoarea aia, odata ajuns inside, la mecanism iti poti face o idee mai buna despre cum se deblocheaza, sau eventual sa apelezi la o panza de bonfaier sa tai tija metalica si cam asta ar trebui sa fie...
sper sa iti fi fost de ajutor parerea mea...
a, inca ceva, vezi ca daca sa zicem plasitcul ala e tare sau nu ai cum sa lovesti in el, poti sa incerci cu ceva incalzit la aragaz, poate ai mai multi sorti de izbanda...

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Dante, ia incearca tu sa fortzezi o prostie d-aia, sa vezi ce se intimpla? Da fa-o pe p-o pereke de pantaloni pe care-ai dat juma de salariu
Nu se poate fortza, explodeaza nitzel shi-mi arde pantalonii, sau are cerneala d-aia urita, cu aia nu va zic ce se mai intimpla
Mai ajtept idei

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

hai bre ca n-are nimic inside...nici cerneala si nici alte dracii, e doar ceva (mai mult ca sigur un circuit electronic acordat pe o anumita frecventa) care declanseaza scannerul ala de la iesire...nimic de genul asta, cerneala sau alte darcii...
eu zic sa incerci asa cum am zis eu, altfel singura sansa e la un magazin, dar you got to have a very good story...
eventual te duci inapoi la astia de unde ai luat, chiar daca zici ca-i la mama draq in praznic, le explici care e treaba si chiar daca nu au cum sa te verifice daca ai platit acolo se pot uita pe CCTV inregistrari si sa te vada...
sau te duci tot acolo, mai iei o pereche la fel (ai grija sa nu mai aiba puitori pe ei...) si dupa ce bei o cafea undeva te intorci si le zici ca te-ai sucit si vrei sa-i returnezi...
e mai simplu asa, chiar daca e un pic sucit...
gata, eu am ramas fara ideei la capitolul asta...
bafta si atentie la ce cumparati!...

...Life's tragedy is that we get old too soon and wise too late...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mai da de ce complicati lucrurile? Hai ca e plin de magazine cu TAG-uri asa se numesc piuitorile de care scrii tu. Iti dai seama imediat care magazine au dupa portile acelea de frecventa duminte detectoare. Iei pantalonii in punga mergi la magazin nu intri cu ei ci fara ei intrebi daca te servesc si daca vor gata. Stiu ca pare stupid dar asta e.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Am rezolvat-o! Am tras de material pina l-am rupt nitzel, shi fiind stretch n-am avut nevoie decit de un cm juma ca sa scot piuiciu, da asta dupa ce am spart cu cutzitul fara sa vreau una din capsulele cu culoare- are 3 capsule, fiecare cam cit o ampicilina, forma tubulara adeka, fiecare umpluta cu vopsea, una verde, galbena shi roshie, acoperite cu folie subtzire de plastic. Nu shtiu daca pateaza, ca spal miine blugii, sper, iar gaura se rezolva ushor, ca-i linga cusatura shi nu se vede, da oricum se poarta rupturile
Shi gata odiseea, am rezolvat shi piupiu shi nici nu m-am facut de ris

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput