fetele cu ovare polichistice......

fetele cu ovare polichistice...... | Autor: Madalinuta

Link direct la acest mesaj

Fetelor,

ce alte simptome prezentati in afara de chistulete?
ma intereseaza pt ca am citit ca unul dintre simptome ar fi obezitatea, ori eu sunt chiar slabuta si firava. de asemenea - acneea iar eu nu am avut mari probleme cu ea.

la voi cum e?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

La mine au fost durerile menstruale,pilozitatea excesiva,si din cand in cand cosuri...Toate au disparut acum...ce bine!
Tu ce simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Salvutare,

la mine se pare ca s-a declansat acnea(nu am avut la pubertate si iacata am acum la aproape 30 de ani) si in momentul ca trebuie sa vina rusii parca explodeaza.Ma chinuie apoximativ o saptamana inainte, sunt din acelea sub piele dureroase.
Urasc chestiile astea.
Acum nu stiu care este cauza, sa fie tratamentele hormonale, sau poate nu, dar m-am cam ingrasat.Nu sunt obeza(doamne fereste),dar am luat cateva kg in plus.
Cam atat despre mine

VA doresc numai bine.
Pupici

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu am doar ovarul drept micropolichistic si din pacateam si kilograme in plus si acnee{doar pe frunte, din fericire am breton si nu se vede},in rest nu am nimic.

Valentina o aspiranta care muncestela greu si spera unanul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

La mine in primul si in primul rand se manifesta prin absenta menstruatiei: minim 2 luni, maxim jumatate de an.
In perioada cand ar trebui sa imi vina sunt EXTREM de nervoasa, deprimata, si am si eu ceva cosuri dar din fericire sunt in cap.
O alta problema foarte mare la mine sunt migrenele, zilnice aproape. Anul trecut am facut o cura de acupunctura si mi-au mai trecut dar acum au revenit si nu va pot descrie in ce hal ma simt.
Cam astea ar fi "bucuriile" vietii polichistice....

Acum, insa cand am inceput tratamentul recomandat de draga noastra Livia sunt optimista si ma pregatesc sa imi iau adio de la aceste probleme.

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Fetele, v-ati prins voi ca nu am vrut sa zic ca am cosuri " in cap" si pe pielea capului ...
M-a luat valul explicatiilor ...

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput