Carceii si insomniile

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

garantez si eu pt metoda cu trasul degetelor de la picioare in sus. la mine functioneaza perfect. nici nu ma trezesc de tot din somn cand mi se pune carcel si incerc sa-mi trag degetul mare de la picior si se rezolva imediat.

cristina 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Carcei nu am avut-ai grija stiu ca de obicei apar cand lipseste o vitamina,dar nu mai stiu care...dar insomniile nu-mi dau pace nici acum la 1 an de la nastere...ofof,maimai.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

quote:
Originally posted by oana0204

Fetelor, un sfat: cand vi se mai pun carceii ridicati de varfuri in sus cat puteti de mult si vor trece instantaneu, la mine merge de fiecare data.
Foto




Oana am incercat asta-noapte si a mers!!!! de trei ori era cit pe ce sa ma apuce durerea de carcel si cum am ridicat piciorul, cum mi-a trecut. URA!! Sper sa functioneze de fiecare data.


Ina

http://community.webshots.com/user/ina869
Virsta puisorului meu:
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Carcei n-am, dar insomniile ma pun jos . Atat de tare ma doare capul dupa ce nu dorm mai mult de 2-3 ore pe noapte, cateva nopti la rand, ca-mi vine sa de cat imi e de rau. Si din pacate remediul pe care mi l-a gasit doctorul meu o fost: stai acasa si odihneste-te, du-te si tu mai rar la munca. Frumos de zis, imposibil de facut. Deci, abia astept week-endu' cand zac dintr-un pat in altul sa mai acumulez energie".


Raluca, leoaica in asteptarea puiului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Pentru carcei functioneaza si metoda cu trasul piciorului, dar tot te trezesti din somn. Dr. mi-a recomandat magneziu, din cel mai ordinar tot e bun. Eu luam unul cu gust de capsuni si era o placere sa-l bei.
Calciu n-am avut voie pt. ca aveam contractii nedureroase. Oricum e bine sa consumi lactate multe.

Cu insomniile n-am o solutie. Si eu dorm la fel de prost.

Andy si intarziat 40+5

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

si eu stiam ca lipsa magneziului genereaza carcei, eu ii aveam dinainte de sarcina...
Pentru insomnie, nu puteti sa faceti altceva decat sa incercati remediile clasice: ceai de tei, laptic cald cu miere si alte pacaleli mai mult sau mai putin folositoare...

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput