Copilasi Balante

Copilasi Balante | Autor: ellen

Link direct la acest mesaj

Listuta cu Balante

10 si 7

23 Septembrie 2004
Vlad (Herra)

24 Septembrie 2003
Emi (RaluD)

24 Septembrie 2004
Nicoleta-Cristina (badjoke)

25 Septembrie 2004
Alexandra (Ellen)

29 Septembrie 2003
Andra Maria (Liliac1)

1 Octombrie 1997
Andrei (andanii)

2 Octombrie 2004
Alexia Maria(mcm)

3 Octombrie 2002
Andreea (Daisy)

3 Octombrie 2003
Alin Cristian (Lory_k)
Nicolas Alexandru (Theiuta)

5 Octombrie 2003
…(Monicar)

7 Octombrie 2004
Sara Ioana (greierash78)
Alexandru (Ana_miti)

10 Octombrie 2004
Raluca Maria (andora)
Ioana - Alexandra (Naty)

15 Octombrie 2003
Andreea (Scumpioara)

20 Octombrie 2003
George Vlad (nonna)



-------------------------------------------------------------------

M-am gandit sa vedem ce de copilasi Balante gasim pe aici.

Eu am o bebelina mica balanta (25 Sept. 2004) care inca nu a inceput sa se "manifeste", dar tare as vrea sa stiu la ce sa ma astept. Poate mamicile de balante cu copilasi mai mari pot sa ne dea mai multe detalii.

Va asteptam cu drag

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Fetitza mea este tot Balantza, nascuta pe 29 sept 2003. Tot ce pot spune despre ea deocamdata este ca-i de-o agerime care da pe dinafara uneori. Este imposibil sa nu fie placuta de cineva (cel pitin deocamdata), face prostioare cu zambetul pe fata...
Nu este plangacioasa, nu-i suparacioasa; uneori usor posesiva dar a invatzat sa cedeze in anumite situatii
Am citit ca fetele balantza sunt tare iubarete fatza de parinti asa ca astept si eu momentul ala, ca deocamdata si-un pup il smulg cu mare greutate

Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Liliac1, bine ai venit. Sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii.

Bebelina mea e tare iubareata de pe acum. Da pupici la toata lumea. Trebuie doar sa-i ceri ca asa frumos intinde gurita deschisa ca sa te mozoleasca.
De facut prostioare, face si ea cu duiumul si intr-adevar este cu zambetul pe buze . Probabil incepe de pe acum sa se manifeste ca o balanta


Poate daca se mai inscrie cineva pe aici, putem sa facem si listuta cu copilasii nostri.


Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Se pare ca sunt putin copilasi Balante.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicar spune:

Baietelul meu e balanta (5 Oct).
Acum are aproape 2 ani. E foarte incapatanat, am auzit totusi ca ar fi varsta la care se manifesta chestia asta, sper sa nu-i stea in caracter.
Eu sunt tot balanta, mama la fel.
Mie imi place zodia mea.
O nastere usoara iti doresc , ca nu mai ai prea mult.;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Buna ziua mamici de copilasi nascuti in zodia Balantei.
Fetita mea este tot Balanta (24 sept.2004).
Subscriu la cele spuse de voi: este un copil care are tot timpul zambetul pe buze, se imprieteneste repede cu persoanele straine (ii plac foarte mult copii), are o energie care ma cam oboseste.
In plus orice obiect care ii cade in mana il studiaza si apoi il duce la gurita.
Daca ati citit zodia copilului Balanta nascut in 2004 se spune ca sunt cei mai norocosi, ca-si fac repede prieteni dar daca-i "sufoci" cu prietenia te resping imediat si in plus cica ar fi cei mai mari escroci. Chestia cu escrocii sper sa nu fie adevarata.
Sotul meu este tot Balanta si este o zodie destul de buna. Pot spune ca este si foarte norocos. Sper ca asa sa fie si bebelina noastra.
Va pup si sa aveti grija de BB-ii vosti!

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nonna spune:

Al meu baiat e din 20 oct 2003 si e ff vesel si binedispus tot timpul.Putin incapatanat dar si ascultator; se supara f repede si plange din orice.Poate cu varsta devine mai"barbat".E ff activ si nu sta o clipa locului,se plictiseste repede de un lucru sau de un loc si vrea mereu ceva nou.Probabil are si influenta zodiei Scorpionului,desi eu nu cred in zodiac si principalul e ca sa fie sanatosi si fericiti toti copii indiferent in ce zodie sunt nascuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

'NEATA ,MAMICI DE COPILASI BALANTE!Am si eu un baietel nascut pe 3 OCTOMBRIE 2003,are aproape 2 ani si este super neastamparat.Nu stiu ce sa ma mai fac cu el,poate-mi dati si voi niste sfaturi.VA PUP PE TOATE SI SA NE TRAIASCA COPILASII!!!Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpioara spune:

Buna dimineata!
Si eu am o fetita nascuta in aceasta zodie, pe 15.10.2003. Este super dulce, insa nu este cel mai sociabil copil din lume (din pacate). Ii place foarte mult sa se uite pe carti, nu se plictiseste niciodata de asta, si in plus a descoperit carticelele acelea pe care morfolesti cu pensula si paginile se coloreaza. Nu este deosebit de iubareata, insa ne ofera momente de tandrete absolut neasteptate, pur si simplu ne surprinde cu draguteniile ei.
Sper ca nu v-am plictisit, sa ne traiasca puii sanatosi si norocosi, si noi pe langa ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Si baietelul meu Alexandru este tot balanta ( 7 octombrie 2004).
Nu prea as putea sa il caracterizez din punctul asta de vedere, pt ca este inca mic.

In afara de faptul ca este placut si place sa fie laudat, este destul de iute ptr varsa lui.

Asa cum spunea Ellen poate mamicile balantelor mai mari decat ale noastre, ne pot pot spune cate ceva.

Sunt de acord cu aceea listuta de BALANTE.







ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Buna seara...vin si eu cu "Balantelul" meu...Nicolas Alexandru nascut pe 3 oct 2003(ca si Lori K)...foarte sociabil, nu ca este al meu, dar pe toata lumea farmeca. Este vesel, foarte jucaus, inteligent, vorbaret si prietenos.
Intr-adevar, daca il sufoci cu prietenia, te respinge imediat.

Sa ne traiasca copilasii!!!

Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput