Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Andrea,Alexia n-a vrut sa manance vreo doua saptamani(asta acum vreo 2luni),dar eu mama nebuna n-am lasat-o de capul ei(ca n-ar fi mancat nica)...faceam asa,eu in fund-ea in fund in fata mea si diferite obiecte atractive:pungi care fasaie tare,carti colorate cu animale,o cutie din care sa scoata diverse chestii,reclame,muzica,lingurita cu care bb o hraneste pe mami...si in tot acest rastimp in care copilul are alte activitati captivante,uita si deschide gurita si papa tot...la noi a mers...sper sa mearga si la voi.
Fructele nu le papa nici daca ii amesteci in ele 2-3lingurite de cereale?

Motata mea tocmai a ras castronul de peste cu legumesi jumatate de iaurtel...peste vreo ora ii fac nectar de piersici.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Dana , parca ne-ai descris pe noi la ora pranzului ..mai adaug eu , telecomanda , polonicul si alte obiecte care in cadere fac un zgomot asurzitor ...si din cand in cand televizorul ...
cum te mai simti ?a trecut starea urata ?

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

hihi,somnoriciului...nu se dezminte

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

[quote]Originally posted by BLUE ANGEL

Dana , parca ne-ai descris pe noi la ora pranzului ..mai adaug eu , telecomanda , polonicul si alte obiecte care in cadere fac un zgomot asurzitor ...si din cand in cand televizorul ...
cum te mai simti ?a trecut starea urata ?

a nu se intelege ca si televizorul face zgomot asurzitor in cadere , din cand in cand ...mi s-a deshidratat si creierul
pup

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

'neata
io abia am facut ochi si voi vb numai de mancare...
pupacim bubulitele celor trei printese - vad ca numai fetele sunt mai sensibile
roxy, eu nu vreau sa-l mai duc la medic pt ca nu cred ca are nimic. era doar o parere a lui tati. si-apoi vad ca nu suntem singurii slabuti. plus ca el e si inaltut, la 77 cm...
andreea, si pupi merge numai descult in casa, problema era de afara. in fata casei, prin iarba tot descult merge, dar pana in parc nu ma incumet sa-l iau asa
pupi meu a dormit ieri numai 1.20 si cred ca acum recupereaza. doarme de aseara de la 8 si-i trecut de 7.30. Doamne-Ajuta...
vazut moatza tunsulica si pe alexu si printesele de pe tort...frumosilor! a, si doua mamici asa slabute...


acu sa ne laudam si noi (sau am mai facut-o???)pupi nu mai bea deloc din biberon, numai din canita. baietelul mamei. sa-l vedeti cum se plimba el cu cana prin casa si mai suge din pai. mai nasol ca vad ca incepe sa prefere si mancarea tot asa din mers, dar zic astia care se pricep ca e doar o faza...
ei, hai ca m-am lungit...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Simo, nu mi-a trecut... In birou s-a stricat a/c si e infernal. Unii mai si fumeaza... si am avut de luat niste decizii care nu au multumit populatia si am o expozitie de boturi... Trec ele...
A, la capitolul stat pe jos si mancat mai adaugati: deschis dulapul cu oale si tras fiecare oala de la locul ei si trantit pe gresie. Cred ca lui Vic nu-i prea place gresia din bucatarie

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Andreea, Neata !!!
nu's ce-am facut ieri ..ca vad ca nu te am in lista mea pe YM
felicitari pentru noua realizare ..si zici ca suge din pai ?
cum ai reusit sa-l inveti?

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetelor - intr-o pauza de munca va citesc si eu - e drept ca azi nu prea am avut timp sa rasuflu, dar ceva, ceva tot prind eu...
Stefan m-a naucit iar azi-noapte cu picioare in spinare, cap si pe unde a mai apucat...am impresia ca ne-am pricopsit cu el in pat si asta e, nu mai avem ce face, cel putin daca vrem sa avem cu totii un somn cit de cit decent...
In rest - caldura mare...
Nicole - frumoase pozele si frumoasa moata fara mot! Ce a ales de pe tava - am vazut o carte sau ma insel?

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna ziua
Intru si eu....mai rar ca nu ma lasa ghemul asta mic....de citit, va citesc ca asta pot.

Adema, ce bine-i sta lui Codrut tuns....si da! e asa mare diferenta de la motisor la par scurt....
Carmen, tortul a fost gustos si racoros .Sa stii ca nici Andreea mea nu are cine stie ce par....abia am incropit de un motz.
Liliana, bafta la exmene!
Nicole,pana la urma a fost o turta cu gust de cozonac....mmmm,tortul ala tare aratos mai era...

Pup si eu bubitzele Ilincai si Andreei ca sa treaca mai repede.



Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

oauau!!se fumeaza in birou ?pai nu e interzis ?
pe noi ne-a scos pe o terasa ...si iarna nu-ti mai vine
ce mi-a placut chestia cu "expozitia de boturi"..daca mai sunt si rujate ..imi imaginez ce atmosfera e acolo
unde lucrezi ..daca poti spune ..
pupici

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput