Dr.Nayel - CF 2 (6)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

buna,fetelor.am si eu niste intrebari pt ca nu mai tin minte exact.in saloanele din spital cate paciente sunt?exista si rezerve?daca da,de cate persoane,una sau doua?mai am si eu aproape 10 sapt si incep sa ma intreb cum este acolo la spital si unde ar fi mai bine sa stau.mersic mult de tot si multi pupici ;la toate.
adriana si bebitza 29+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Io rezerve n am vazut.. si dat fiind faptu' ca maternitatea e foarte mika, nu cred ca mi au scapat din ochi, cred ca nu exista , pur si simplu..
Cit priveste nr. de paturi din saloane.. sint 4 .. dar io una, am stat singurika prima noapte.. si abia a doua zi s-au " ocupat locurile"....
oricum prea mult n o sa stai pe acolo.. cam 2 zile..din punctu' de vedere al lui Nayel.. puteam, sa plec a doua zi dupa ce am nascut.. doar ca nu stiam de unde " sa-l apuk " pe Theo..si am hotarit impreuna cu madam sicoe, sa mai stau o zi.. poate invatz sa i pun pampersu' macar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Mary felicitari!!!

sant Alina am mai vb noi; pana la urma am nascut cu bine o fetitza are deja 3 sapt si ceva

sa-ti dea Dumnezeu sanatate si tot ce-ti doresti!sa te bucuri de bb

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

felicitari mary si tie alina.mersi pt raspunsuri.
mai vroiam sa te intreb pe tine,chrisdun,poza aia cu pat galben si jaluzele albastre si galben e facuta la spital in salon?cum arata saloanele?daca da,asa sunt toate?mersic.
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

si te mai rog ceva,chrisdun,da-mi si mie te rog pm si zi-mi cat ar trebui sa dau la nastere daca vreau normala cu epidurala.te rog mult de tot.10x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Adriana, ti-am dat e-mail pentru ca nu ai activate pm-urile.
Vezi in stanga paginii, ai "mesaje private": intri acolo si bifezi undeva sa iti activeze pm-urile - asta daca vrei sa le ai active.

Salonul unde am stat - nr. 14 - este cel pozat. Nu stiu de restul, pentru ca n-am fost curioasa. Mie mi s-a parut cel mai frumos . De fapt, este foarte luminos, cred ca e orientat spre S - SV.

Rezerve nu cred sa existe.

Felicitari Alina! Cum a fost? Ai nascut cu Nayel ?? (m-a lasat neuronu' si nu mai tin minte ce medic ai ales, in final). Sa fiti sanatoase si cumintele!!



Chris si Carina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

mersi mult,mult de tot,cris.chiar mi-au fost de folos datele tale.te pupic si pe tine si pe carina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Fetele care ati nascut la CFR 2 am si eu o intrebare: pe bebei ii lasa sa stea in salon cu mamicile sau au saloanele lor?
Si a doua intrebare ar fi: ce culoare au halatele medicilor de la obstetrica-ginecologie?
Merci frumos
Anda si bebe Mark 27+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pisoi, eu am nascut anul trecut cu Nayel la CF 2 si fiind cezariana, pe bebe mi l-au adus mai tirziu ! Dar sa stii ca asistentele de la neonato incurajeaza ca mama sa stea cit mai repede cu bebele, fiecare salon are patuturile lui pentru cei mici ! Tre sa recunosc ca la un moment dat chiar devenisera enervante, pentru ca tot insistau sa mi-l aduca si sa il lase cu mine, iar eu abia ce ma miscam din cauza operatiei ... nu ca nu as fi vrut sa il am pe cel mic alaturi ! Si nici nu mi s-au parut prea cooperante, in sensul ca nu erau prea dornice sa iti arate ce si cum, si asta chiar si cu banii bagati in buzunar ! Eh, poate acu lucrurile s-au mai schimbat !
Cit despre culoarea halatelor, interesant de ce intrebi ... eu stiu ca sint verzi !
Oricum, nastere usoara si bebe sanatos si voinic !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

pisoi, eu am cerut-o pe bebelina, pentru ca altfel cred ca ar fi pastrat-o la salonul de nou-nascuti. Au patuturi pentru copilasi, daca vrei sa vezi cum arata uite-te in pozele Carinei mele.

Cred ca halatele sunt verzi, dar pe cuvantul meu daca stiu care e semnificatia culorilor astora !! Stiu ca asistentele au halate (sau bluze??) visinii, iar infirmierele - albe. Asa tin eu minte.

Numai bine,

Chris si Carina

Mergi la inceput