Maternitatea Giulesti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Pentru a sta in rezerva de 2 paturi cu cine trebuie sa vorbesc?

Luminita
36+ cu Andrei

www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3791" target="_blank">poza buburuza1
www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3794" target="_blank">poza buburuza 2
Tati si mami lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Lulu eu il cunosc pe MM. Am nascut cu sotia lui si il cunosc si pe el. E ok medicul tau. De treaba si f bun la la nasteri. Si nasterea cu sotia lui a fost super misto. La 3 ore dupa nastere stateam in fund iar acum la 7 luni de la epiziotomie nici nu se simte ca as fi avut ceva. Eu am stat intr-o rezerva fara plata (nr.11) pe etajul nasterilor naturale (et 2) erau 3 paturi (in majoritatea timpului am fost singura) cu tv si baie cu dus, curat si elegant. m vorbit cu docotrita ca sa ma cazeze intr-o rezerva. Asa ca vorbesti cu MM.

Nastere usoara si bebe sanatos!!

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Prietena mea a nascut in decembrie acolo cu Dr.Laura Dracea iar verisoara mea la fel Spitalul asa cum il stie toata lumea cam mizerie si tot trebuie sa dai ca sa obtii ceva in rest ea a fost f bine si fetita la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

AZi merg la control, asa ca o sa vorbesc cu domnul Moisa sa vedem cum e cu "cazarea"

Luminita
37+ cu Andrei

www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3791" target="_blank">poza buburuza1
www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3794" target="_blank">poza buburuza 2
Tati si mami lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Cat despre streptococi am aflat de-abia la 8 luni dupa nasterea la Giulesti de ce ma simt rau - streptococ de tip B, din alta parte nu aveam de unde sa-l iau.....

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by cait

Prietena mea a nascut in decembrie acolo cu Dr.Laura Dracea iar verisoara mea la fel Spitalul asa cum il stie toata lumea cam mizerie si tot trebuie sa dai ca sa obtii ceva in rest ea a fost f bine si fetita la fel.


Spune-mi te rog au fost multumite verisoarele tale? eu urmeaza sa nasc cu dansa.
pana acum mi se pare totul OK si imi place ca este si o persoana tanara, cu multa rabdare, cam ocupata insa.



felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Anya, nu se face numai anestezie generala la cezariana, ci TOATE tipurile de anestezie. De cele mai multe ori se prefera generala, normal, pentru confortul medicilor, cred, insa ai dreptul sa alegi ce anestezie vrei. Eu am ales epidurala, a fost ok, , am vorbit non-stop pe masa de operatie (cu toate ca eram ametita rau din cauza drogurilor injectate intra-venos), i-am tampit pe dr. si pe asistente, iar dr mi-a zis: "Vezi, de-aia preferam noi generala!!!!" Eu sunt tare vorbareata din fire, insa sa vorbesti incontinuu pe masa de operatie...si sa ceri si raspunsuri...asta e cel putin ciudat!!
Lasand gluma la o parte...spitalul arata groaznic, peretii sunt jupuiti si atarna panza de paianjan in tavan, saloanele au multe paturi (4,6,8), la baie e mizerie, la dusuri de mizerie...Ma rog, presupun ca din cauza pacientelor...E bine sa stai in rezerva, daca gasesti ceva liber. Eu nu am gasit acum...Acum 2 ani, la prima nastere, am stat in rezerva. E bine. Nu se cumpara cu conditiile din salon, unde ai impresia ca pica tavanul si peretii pe tine!
Doctorii ginecologi sunt foarte buni, asistentele sunt de treaba (alea de la ginecologie), EXCEPTAND ASISTENTA SEFA, care e o scorpie, e o femeie rea, nu stiu care i-or si frustrarile, insa e REA.
Dr de la copii sunt de asemenea f buni, asistentele de la copii sunt dragute daca esti si tu draguta cu ele, nu am avut conflict cu nici una. Acum 2 ani era o scorpie, insa nu am mai vazut-o, sper sa o fi concediat-o!

In privinta spagii...ca peste tot!


_Ella, Emma & Matei

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alorea16 spune:

Eu am nascut acum 3 luni si nu mi s-a parut atat de mizerabi Sincer sa spun nici nu am avut timp sa -mi dau seama deoarece joi am nascut si duminica am fost acasa. Saloanele arata mai nasol dar sunt curate singura problema este baia care este pe hol si este la comun . Nu vorbesc de rezerve ca acolo nu stiu cum este.Eu am vrut o rezerva dar de paste era aglomerat si asa ca am stat in salon. Trece timpul repede important este ca tu si bebe sa fiti bine . Stai linistita ca bebe este pe maini bune .Asistentele sunt cam ... dar isi fac treaba bine.
NASTERE USOARA SI UN BEBE SANATOS

Mergi la inceput