Mamici de iulie-august (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Kulta ce-o fi facind? fericita de ea...o sa intre ea sa ne spuna ce face Sebi...
Dede n-a mai intrat...o fi plecat la spital?
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny_82 spune:

Buna!

Anis,si eu am auzit ca nu tre' sa ai oja pe unghii....chiar alaltaieri m-a oprit o vecina sa se uite la unghiile mele sa vada daca le am "boite"..... Ea mi-a zis ceva de genul cum ca in cazul de mi se face rau sa vada dr. daca sunt invinetite unghiile....
Dede....si la mine la fel,contractiile se intetesc noaptea....Au inceput sa fie din ce in ce mai dureroase...dar la intervale mai mari de timp...Oricum sunt pregatita....bagajul il am la usa
Deny si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

He he he, ce m-a amuzat nenea vrajitorul care mi-a dorit o calatorie placuta in DC... tare simpatic!!!!

Mamini, tot in ceatza suntem... eu vreau mai repede, dar dr. spune ca suntem, inca micutze... dupa masuratori arata de 35-36 sapt, nu de 37-38 cat am eu de fapt... o sa vedem pana la urma. Ideea este ca merg in continuare pe Utrogestan, cred ca sunt singura care mai ia Utrogestan... Ma enerveaza!!!

Denisa, da, luni vine si tati cel scump de-abea il asteptam!!!!

Laura 25, de-abea astept sa vad poze cu puisorii tai la botez!!! Si vrem sa vedem si limuzina cea noua!!!

Anka, te referi la pozele de pe plaja??? Pai... am stat imbracata ca mi-a fost rusine sa-mi etalez celulita asa in public... Oricum , acum sunt muuuuult mai grasa!!! Despre carut... este super greu!!! Si eu stau la 4 fara lift!!! Primele 2 luni va face tati muschi ca tot este acasa, dar dupa aceea il voi lasa in masina... in fata blocului!!!

Oriadam, si la mine este la fel, am burta mare dar bebelusha este inca micutza... Sa stii ca si la mine sunt bataile neregulate, mi-a spus si mie ca este normal... daca nu s-a ingrijorat doctorul inseamna ca este ok!!

Mamini, pe mine m-a intrebat dr. astazi cate kg am pus de la inceput... i-am spus ca 19, a ras si mi-a zis: pai n-ai pus mult!!! Am ras cu lacrimi... ca atare pe drum spre casa m-am oprit la cofetarie... Daca-i bal, bal sa fie!!! Sper sa scap de obiceiul asta prost dupa nastere...!!!!

Kulta, gata ai uitat de noi, pasare de noapte!!! Dar te iertam pentru ca stim ca esti cu mamitzica ta!!!!

Dede, facem galerie pentru maine, nastere usoara si te asteptam cu vesti bune!!!!!

Katink, cum este, nici un semn????

Pupici la toata lumea,

Irina si bebe 37 sapt.





http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

MONIK25ME-sa iti traiasca baietelul si sa veniti repede acasa!
mamini-eu iau picaturile ca se duc in laptic.Azi nu am mai avut si s-a cam marait,sa fie de la faptul ca nu am mai luat nimic de colici azi sau doar coincidenta?Asta era doar retorica!Ma bucur ca esti mai bine si stai linistita ca vine si la tine rumba
Oana C-asa-i ca ne mai trebuie cel putin o pereche de maini?Sotul a inceput munca de saptmana trecuta,de luni!
Si eu m-am epilat inainte sa nasc,cu epilatorul,dar tot smuls e!
Intreba cineva daca in afara de ulei de bbmai folosim altceva pt cremuit bb!Eu pana acum am luat numai ulei de corp-Nivea si Johnsons si le folosesc pt ca Oana are pielea f uscata.Dar am in stoc si alte fel de fel de lotiuni de bb,sampoane,baby bath,pudra(nu folosim deloc si avem 2 butelci barosane)pe care le-am primit-pot deschide magazin!
Ioana-tu ii dai ceva cand are caca moale/diarios?-sa nu va fie sila se intampla!Ca tu ai intrebat asta!Eu nu ii dau nimic!Mi-am adus aminte ca a avut ieri!
Irina-in sfarsit a trecut timpul si vine si tatal bebelusei!Si las-o pe ea,bine ca e sanatoasa si sa vina cand o sa vrea!Dar la noi in Ro nu se gasesc carucioare mai usoare?Ca si Ioana se plangea ca e greu al lor!LAl meu e usor si simplu de manevrat inchis,deschis-pus cos de masina care il trensforma in londou!Eu sunt 2 maini stangi la chestii de astea si sa vezi ce pro sunt!
Dede-iese Medeea si ati plecat?
Deny-esti aproape de nastere,e ca la maraton!


frumoasei BiBi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Nici o veste de la Monicutz?
Acum despre placenta:la noi la spital te intreaba daca vrei sa iti iei placenta acasa.Daca nu ti-o iesi ti-o mai pastreaza 12 luni de la nastere.Unele si-o iau acasa si o ingroapa in gradina,cica ajuta la fertilitate
Dupa cum poate stiti din placenta se fac produse cosmetice si farmaceutice.Si cica ar fi f scumpa.Aude sotul asta la radio si ne distram si cautam pe net ceva despre vanzari placente,dar nu gasim nimic!Si nu mai cautam,a fost o gluma si ne-am distrat si scarbit la gandul ca sa imi cumpar crema sau sampon cu extract de placenta-chiar era acum cativa ani in Ro un sampon cu extract de placenta de la Bilboa-mereu ma uitam la el cu sila cu toate ca am inteles ca ar fi f bun pt par!
Asa deci!
Nasc si acum trage moasa de cordon si iese si placenta.Ma intreaba moasa daca o vreau si eu sleita de puteri zic nu.Cui ii mai ardea de placenta atunci-poate doar o placinta.Mai,dar era asa urata placenta-o pleashca rosie vinetie!Sotul imi povesteste reactia lui pe care eu nu am vazut-o-e de inteles doar!Si imi povestea cand eram la masa la cateva zile dupa ce am nascut:am vazut ca te intreaba si am paralizat.Daca zici da ce ma fac unde o pun?In ce o iau?Ca doar nu o sa zic eu ca nu o iei ca nu am nici un drept sa fac asta!Da unde o sa o tinem?O bag la congelator?Cand te-am auzit ca nu o vrei imi venea sa vin sa iti pup si talpile!Apoi la masa am inceput eu -pai trebuia sa o cerem.Ziceam-tanti am si eu in fata blocului un caine flamand dati-mi-o!Ca tot halca de carne e!Am mai facut noi variatiuni pe tema,dar nu imi mai aduc aminte exact- ne-am stalcit de ras!
Poate vi se pare scarbos,dar eu una m-am amuzat copios si mi-a prins bine o portie zdravana de ras la cat eram de obosita atunci!

frumoasei Bibi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Noapte buna,mai vorbim maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ioana noi ieri pe 25 iulie am facut o luna ca suntem nascuti pe 25 iunie.Noi nu am facut inca controlul de o luna o sa il facem inainte sa plecam la munte, dar l-am cantarit aseara si avea 3,700. Ioana eu stiu ca in prima luna trebuie sa ia in greutate 750g si apoi cam 150g /saptamana. Tu vrei sa spui ca Andrei a luat intr-o sapt 500g? Bravo voua sunte-ti baieti mari.
Apropo de colici si scaune diareice eu ii dau calciu carbonic.
Am pus poze cu bebe la o luna si cu Luli o mai stiti fetele nu?
Multumim la toata lumea ptre urari si va dorim la toti bebeii sa fiti cuminti si mancaciosi iar la burtici pupici.
frumoasa poveste. lui bondarel.
Boga felicitari ptr printesa si refacere rapida.
Monik25 felicitari.
Laura25 sa iti traiasca bebeii si sa va aduca numai bucurii. De ce nu ai iesit cu ei din casa pana acum? Eu am iesit cu Mihnea de la 2 sapt.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Fetelor m-am urcat pe cantar asa intr-o doarra si am 65 kg la 1,70 cm ai mei. Si de mancat mananc lapte este .....ma fac fotomodel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Laura25, sa-ti traiasca crestineii! Nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul!
Oriadam si noua ne-a spus prin saptamana 23 de sarcina ca are fata aritmie, dar apoi a motivat-o prin faptul ca sistemul cardiovascular era inca infantil ca sa zic asa si apoi bebeii misca. Cand suspina sau cand sughit sau cand se misca in burtica normal ca bataile nu sunt regulate. Nu-ti fa griji!
Fetele, eu am crezut ieri ca s-a instalat o usoara depresie la mine, dar azi ma simt mai bine si sper sa o tin tot asa. Cred ca sunt prea rasfatata. Azi vine pediatra la Sara, sper sa-i fi trecut icterul(eu asa vad).
Irinabungau, vine in sfarsit Rada. Ma bucur din suflet pentru tine .
Va pup pe toate.

Sa auzim numai de bine.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/popescu_monai/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Irina, am vrut sa zic Radu.

Sa auzim numai de bine.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/popescu_monai/my_photos

Mergi la inceput