Dr. Tutunaru ( 7 )

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Nu se pune problema asa!
In general, daca trimiti un sms pentru ca ai o urgenta, te pune in legatura cu cineva din spital:cu dr de garda sau cu unul dintre rezidentii lui...Daca problema nu este atat de urgenta, o lasa pentru cand se intoarce...

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Androix,am postat fara sa-ti vad mesajul Scuze

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna!

Clio si Androix, multam de ideea cu Sms...

oricum eu nu ma refeream ca nu raspunde cand e plecat, ci cand este in tara, foarte in tara, si la cabinet chiar...normal ca nu ne cunoaste toate nr de tel, ar fi culmea... dar inainte era altfel, raspundea la orice telefon, la orice ora

cred ca totusi si-a schimbat putin tactica si a devenit mai selectiv... nu stiu de ce am eu impresia asta... sper sa ma insel, ca totusi u gravidele nu te joci, si daca nu ai chef sa accepti vreuna, ii spui pur si simplu, nu faci chestii de-astea, sa nu rasp la tel...

asta e sper sa nu-mi dezamagesc prietena, ar fi o experienta aiurea pt ea,

va pup

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Uki,este si el un om, 'nu poate sa multumeasca pe toata lumea...e firesc sa fie asa'.Iar acum are o asistenta care se ocupa de programari, daca e ceva urgent si pacienta ii spune lucrul asta, el va fi anuntat cu siguranta.Probabil, incearca sa se organizeze intr-un fel sau altul...Ar fi culmea sa se ocupe el de tot!Parerea mea este ca greseala este a pacientelor care nu inteleg ca trebuie sa il sune doar atunci cand este cazul.Hi!Hi!Recunosc ca si eu eram pe vremuri una dintre ele

Nicoleta si Alexia (dn 21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

si mie mi se pare aiurea sa raspunda la absolut toate telefoanele. sincer acum.
mi-a raspuns o data cand era in sala de operatie. io m-am simtit f prost. ca l-am deranjat. apoi, daca eram pacienta de pe masa, cu siguranta nu mi-ar fi placut sa stea cu bisturiul pe mine si la taclale la tf!
cum de altfel mi se pare normal sa nu raspunda in timpul consultatiilor. recunoasteti ca nu e placut sa vb cu tine, apoi sa raspunda la tf si sa astepti 10 min sa termine ca sa te lamureasca si pe tine...
cat despre "dezamagit" persoane, eu zic ca nu poate multumi pe toata lumea. satisfactia fiecareia nu poate fi intotdeauna pe masura asteptarilor...

Cristina 28+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

OK, am inteles, e plecat din tara, dar asistenta? Sau cine ar trebui sa faca programari la numarul acela postat pe pagina lui, de ce imi inchide telefonul de ieri intr-una? Stiti ceva ce-mi scapa mie?

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Am sunat si eu pe nr. pt. programari si imi inchide. Ce stiti despre chestia asta? Exista anumute ore cand poti sa-ti faci programare? Eu nu sunt pacienta dansului dar doresc sa devin.
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

nu stiu de ce nu raspunde ramona la tf. poate dimineata nu poate vb de la spital, o fi cu alt doctor pe-acolo... nu-si permite fata sa stea sa faca programari. in fond, slujba ei de la cabinet e ceva in afara serviciului.
nu caut scuze, dar incerc sa ma gandesc de ce...
daca e ceva urgent dati un sms si rugati-o sa va dea un bip cand poate vorbi. alta idee n-am.

Cristina 28+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Da, Ramona nu raspunde la telefon pentru programari decat dupa ora 14.00. Dimineata are program la spital, este angajata acolo, mi s-ar parea aiurea sa o certam ca nu raspunde. E o limita de bun-simt, cat lucreaza la Elias, se ocupa de problemele de acolo, nu face programari la cabinetul personal al doctorului.
Daca e urgent, un sms si da ea beep inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Eu l-am sunat ieri..mi-a trimis sms, ca daca e o problema urgenta sa-i dau sms ca el este abia luni in tara...l-am pus pe sot sa intrebe prin sms ce problema aveam si cine sunt, si mi-a raspuns tot pe sms ce sa iau...

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta21+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput