Mamici de iulie-august (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:



VEEEESTI DE LA SIMONICA NOASTRA!!!!!!!! A venit pe lume Mario Gabriel de 3200g, sanatos si blondutz - din spusele tatalui pentru ca Simonica n-a apucat sa-l vada!! Amandoi sunt bine sanatosi, Simona se reface dupa anestezia generala si pe mai tarziu va merge sa-si vada printzisorul! Simona se felicita ca a luat decizia de a face cezariana pentru ca a trecut intamplator pe la sala de nasteri si... a ramas cu o impresie neplacuta...
Simonica, te asteptam curand acasa cu bebe Mario, refacere rapida si mult laptic pentru puisorul tau!!!




Pup fetele,
Irina si bebe 37 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Emaimee, am ramas datoare cu un raspuns desi nu o sa te pot ajuta.
Sincer am auzit doar ca poate exista psoriazis la bebelusi dar nu stiu nimic despre acest subiect. e chestiune dermatologica si la asta nu ma prea pricep. Sper sa gasiti un dermatolog bun sa va lamureasca despre ce e vorba.
Monai super bebe Sara, sa-ti traiasca si sa creasca mare si frumoasa ca mamica ei.
Irda si Ancutza, bine ati venit acasa, sa cresteti si voi mari si cuminti.
Legat de greutatea la care se lasa copiii acasa, se lasa in general la 2400-2500 g pentru ca nu se poate face vaccinul BCG la greutate mai mica si medicii de familie nu prea au si nu prea stiu sa il administreze, e un pic mai complicat.
Dar mai nou se lasa bebeii mai repede, mai ales daca au niste mame cu picioarele pe pamant si te poti baza pe ele ca vin inapoi cand fac bebeii greutatea pentru vaccin.
Cam asta e procedura la noi si cred ca si in alte parti.

dede, Adi 4ani si Medeea (40 sapt) care vrea sa iasa din burtica da nu stie pe unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Eu am dormit bine noaptea trecuta. M-am culcat devreme si doar pauza de toaleta era sa ma destabilizeze, dar am rezistat in pat si am adormit la loc.

Am trecut cu bine de luna plina. Speram sa trecem si peste we asta.

Aseara m-au durut picioarele rau. E clar ca nu mai rezist la plimbari. Am inceput si eu sa ma plang ca nu mai vreau gravida. Saptamana viitoare o sa scriu pe aici: "Da' eu nu mai nasc?"

Pupici!
Andy si 38+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Mario, probabil ultimul racusor din gasca sa traiesti si sa cresti mare si frumos!!!! Felicitari Simona si refacere usoara!!!

dede, Adi 4ani si Medeea (40 sapt) care vrea sa iasa din burtica da nu stie pe unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Neatza, ca n-am apucat sa va spun!! Am dormit neantoarsa azi noapte, este bine ca se racoreste fain la mine in camera seara, o atmosfera si o temperatura numai buna de somnic... Bebelusha mea a fost tare activa ieri, asa ca azi noapte am dormit cot la cot, este o bebelusha tare cuminte, pftiu sa n-o deochi!!! M-am intors pe la 11 si putin aseara, toata lumea se minuneaza ca mai conduc cu burtoiul asta mare, dar mai am o saptamana si putin si dupa aceea voi avea sofer personal adica-mi vine si mie iubirea acasa in sfarsit!!!!!
Am fost o super purcica aseara, am bagat in mine o portie de paste si nu m-am lasat pana nu am lins farfuria!!!
O sa ma fac cat China!!! Deja ma "complimenteaza" cunostintele: vai, ce te-ai ingrasat!!!!

Dede, are personalitate din burtik Medeea, a vrut ea sa fie leoaica si basta!! Las' ca-i buna zodia pentru fete!!!

Oriadam, ma bucur ca te simti bine intre noi, sper sa ramanem asa bune prietene pentru o foarte lunga perioada de timp!!

Anis, Mamini, ce se intampla mey cu somnicul vostru???

Katink, la tine nici un semn? Scuza-ma, dar nu retin ce ti-a spus la dr ultima oara, cati cm esti dilatata???

Monica Elena, ma bucur ca ai descoperit misterul calmarii lui Mihnea atunci cand are colici!!! Adoarme asa? Si apoi ce faci, il pui inapoi in patutz?

Fetele mele, de astazi am implinit teoretic 37 de saptamani, dar dupa masuratori avem de-abea 35... nu stiu ce sa zic, oricum daca bebelina este de 37 o sa ne trezim ca va bate la usa mai devreme... Pana una alta nu am nici un fel de simptome... stam tari pe baricade, il asteptam pe tati!!!

Pupici,

Irina si bebe 37 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tocmai ma pregateam s-o sun pe Simona...cand am vazut vestea...

Simona....FELICITARi sa va traisca MARIO si o refacere super rapida...!!!


AniS si bebelina mea dulce 37+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oriadam spune:

Buna dimineata!

Sorry ca am incurcat-o pe Irda cu Anca....v-am spus ca am o problema mare cu numele, pana nu asociez cu fata

Anis, si eu am exact aceleasi probleme, ma doare burtica, mai ales imediat cum ma trezesc, ma doare spatele si mi se umfla mainile, ba mai mult ma dor si oasele de la palme cand ma trezesc.
Numa' ca eu sunt mai stresata fiindca ar trebui totusi sa nu nasc la 34s.
Am mai intrebat odata dar nu a raspuns nimeni. Stiti cumva daca pericolul de nastere la 8 luni e real sau e doar un mit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

bebe Mario, bun venit! si Simonei felicitari!
Irina, tu dulce ca de obicei, cu vestile, multumim. nu stiu ce e cu somnul, sunt cam varza. imi astept sotul devreme azi, iesim la prinz in oras si poate daca pot sa ma misc mai mult dorm noaptea viitoare mai bine.sper, anyway.
M36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Felicitari, Simona. Sa iti traiasca minunea.
Irina, se pare ca TU vei fi mesagerul bebeilor. Felicitari.
Pupici,
K35+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Felicitari SIMONA!!! Sa va traiasca puiul, sa fie sanatos si mancacios!


Irinuca, multumim pentru vestea frumoasa asa de dimineata

Cat despre colul meu tot un deget este deschis - 1 cm - asta mi-a spus si la control marti si la spital, ca e deschis deja, dar ca membranele nu sunt rupte, capul este coborat in pelvis si ca e pe vine...
Dar cand vine, numai Dumnezeu stie

Asa ca asteptam, eu ma simt bine, azi-noapte m-a durut mijlocul si putin burta, am zis eu ca sunt contractii, am cronometrat la ce interval vin.
Am avut 3 la interval de 10, respectiv 17 minute, apoi cand stateam sa o astept pe a patra, am adormit .

Nu am luat nimica, doar am respirat cat mai linistita si mi-am masat mijlocul. Ziceam eu ca daca vine si a patra contractie imi trezesc sotul - asta se intampla pe la 3.30 dimineata - dar cum spuneam am adormit asteptand contractia

In rest toate bune pe la noi, misca la fel ca si pana acuma, isi ridica fundul pana in coastele mele, da din picioare, sugite...



Pupici,
Katink si dulcineea mea 38+

Fotografii

Mergi la inceput