traiam o minune!... dar...s-a rupt vraja!!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

alyssa, ce-ti mai fac printesele? Ce mai faci tu?

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by ionella3003

alyssa, ce-ti mai fac printesele? Ce mai faci tu?



Uite, e Simbata, pe la 11 am. M-am trezit de diminteata si am facut smotru pina acum...


Si pentru ca este o zi absolut superba la Toronto, iau fetele si merg la zoo... E asa frumooooos afaraaaaa!...

O zi minunata tuturor!

Alice, Sarah si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

plimbare placuta si distractie maxima :)

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

buna, alyssa!
mi-era dor de voi...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Mai Ionella cum nu lasi tu subiectul asta sa moara

Sintem ok toate trei. Pentru ca a venit primavara sintem mai mult pe afara, pe la parc, pe la zoo, la leagane...
Si pentru ca este long weekend aici mi-am propus sa fac ordine in dulapuri, sa scot ce nu mai port, ce le este mici fetelor, ce nu mai intrebuintez si sa le duc frumos la un centru de donatii de caritate. Vreau sa spal perdelele, sa sterg geamurile sa sterg peretii (ale mele fete scriu pe pereti!), sa imi rearanjez biblioteca...
Si chiar azi la lunch am trecut pe la coafor si m-am tuns frantuzeste ca mi-a crescut parul suficient... Si mi-am luat si vopsea sa ma fac diseara, chestii pentru manichiura si pedichiura, masca de fata, nuante de lac de unghii (nu ma dau de obicei si am unghiile scurte dar am vazut o pustanca in metrou tot asa cu unghii scurte si date cu roz de pareau niste margelute frumoase, mi-a placut!)... si ma fac si eu gigea ca ies florile primavara si eu arat ca o uscatura!...

Azi dimineata am facut o tava de muffins si niste brinzoaice cu ricotta si stafide la cuptor si le-am adus la munca... Imi place sa fac asta, ma relaxeaza si imi da un sentiment asa de bine... Fac asta in fiecare sfirsit de saptamina. Maya s-a sculat odata cu mine, la cinci dimineata si a stat asa treaza citva timp. Mi-a desenat un desen pentru la munca pe care mi l-a pus intr-un plic si mi l-a dat. Dupa ce am spalat vasele m-am asezat pe canapea linga ea si am desfacut plicul. Era o printesa cu parul lung si gura maaare ... Mi-a dat o imbratisare strinsa si mi-a spus ca ma iubeste mult de tot si ca sint cea mai buna mama din lume :)) Din cuptor venea un miros asa de reconfortant... a siguranta, a liniste... si mi-a trecut prin minte atunci ca asa trebuie sa fie in rai... Dupa ce a baut o cana de lapte, s-a culcat din nou si eu am facut o baie lunga cu clabuci.

In general ma simt bine in ultimul timp, chiar foarte bine. Sint vesela, sint linistita in interior, in suflet. Si am incredere... in mine, in viitor, in fericire...

O primavara minunata tuturor!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Alice, nici nu shtii cit ma bucur pentru starea ta de bine shi linishte

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by iren

Alice, nici nu shtii cit ma bucur pentru starea ta de bine shi linishte

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.





Iren, imi iau si un Hula hoop si atunci sa vezi






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Pai ia-l, o sa fii mai buna decit Deborah

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ahhh, ce-mi place, Alice, esti molipsitoare...
Parca-mi si miroase a branzoaice...si a liniste...

Pupici la toate trei.
Sa aveti o primavara linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Ahhh, ce-mi place, Alice, esti molipsitoare...
Parca-mi si miroase a branzoaice...si a liniste...

Pupici la toate trei.
Sa aveti o primavara linistita.

Iulia





Mersi Iulia!

Brinzoaicele au iesit traznet!!! Am pus coaja de portocala in aluat si in umplutura cu ricotta si mirosea... mmmmm.... Am innebunit lumea la munca!!! Cel mai mult imi place sa vad cum dispare tot in citeva minute...

Mergi la inceput