E normal sa ma deranjeze?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratoiul spune:

Eu as propune sa nu il cicalesti, cel putin nu prea tare. Mai ales daca nu ai dovezi. Incearca sa ai cumva o confirmare a ceea ce banuiesti. Daca intr-adevar exista ceva, vei actiona oricum in felul in care iti dicteaza inima sau ratiunea ta, indiferent de ce spunem noi.
Mi se pare gresit sa te apuci sa ii dai ultimatumuri de genul: "de maine sa nu mai vina "aia" pe acolo!", "ori ea, ori eu" etc. Daca el o place il vei enerva si nici nu te va aprecia mai mult. Daca doar ti se pare, si de fapt el nu o place, va crede ca esti geloasa aiurea. Deci oricum ar fi, nu iesi bine asa.
Nici cu ideea de a veni tu la el sa beti cafeaua nu ma impac. Cel putin nu trebuie actionat in asa fel incat sa se vada de la departare ca vrei sa o inlocuiesti pe "fufa". Situatia mi se pare hilara in cazul asta. Poate el se va amuza. Oricum, cred ca te face pe tine mai slaba. Doar nu esti catelus sau clovn, sa il faci pe el sa se simta bine. Pe de o parte mi se pare si un pic meschin gestul. Adica tu te duci la el si ii acorzi atentie acum, cand a venit "fufa" pe langa el. Motivatia ta e alungarea "pupezei", nicidecum adevarata placere de a fi langa sotul tau. E doar un gand, asa mi se pare mie, nu aruncati cu oua
Pe scurt: dovezi, confruntare si apoi... depinde de multe altele. Dar poarta-te cu demnitate.
Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Si ep asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bai nene, sa fie foarte clar! Parerea mea e ca daca te agiti sa iti tii barbatul langa tine nu inseamna ca nu te porti cu demnitate! ori esti ferma pe pozitie, ori astia atat asteapta! Pai sa aiba vreuna tupeu sa se arate, ca mor cu ea de gat! Si cu demnitatea mai vedem noi... Mai degraba iti e terfelita demnitatea cand ti se afiseaza sotul cu fufe la cafea, da? Asta in general vorbind
Revenind la problema fetei - dupa ultimele explicatii, se pare ca am inteles noi putin gresit. Daca spui ca spatiul e deschis si ca deja ati vorbit despre asta, el nu a devenit tafnos si ti-a zis c anu-l intereseaza.. poate asa e, si in acest caz problema e numa comportamentul colegei. Pe care, daca el e cisntit, o va indeparta incetisor, sau va impune o limita decenta.
Asa cred eu.

Si sa mai spun ceva - chestia asta, ca barbatii inseala, ca femeile sunt posesive si imaginea asta de sotie care face scene... asta e o prostie. Toata lumea pleaca de la premiza ca femeia greseste, ca e posesiva, ca de-asta barbatul tinde sa evadeze.. Da' ce e asta domnule?!? Si mai trebuie sa ii si gadilam, hai sa le facem o prajitura, hai sa fim noi sexi, hai sa le facem pe plac... Chestia asta ma enerveaza de mor! ESTI VERTICAL? Ramai vertical! M-ai luat de nevasta, te-am luat de sot, asta ar trebui sa spuna ceva! Nu-ti convine, la revedere! Am motive sa te tin langa mine? Te tin cu dintii! N-am motive, la revedere. Reciproca este la fel de valabila!
Simplu ca buna ziua!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea
Eliza de 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Daca sotzul tau este om serios, si asa pare din tot ceea ce povestesti tu, si pentru ca nu mai are varsta sa alerge din floare in floare (inteleg ca e un barbat matur), eu cred ca te stresezi degeaba. Si ca nu are rost. Trebuie sa ai incredere in el. Eu sunt de acord cu ce spune ratoiul, nu te cobori la nivelul ei, nu lupta cu aceleasi arme. Daca totusi te temi de ceva, fa-l pe el sa vada ca tu esti alegerea buna, dar nu punandu-ti mainile in sold, ci aratnadu-i ca tu esti mai calma, mai desteapta, mai distinsa, in general ca esti o femeie mai grozava decat ea in toate aspectele care conteaza. Sunt convinsa ca o comparatie la rece intre voi doua este in avantajul tau, si sunt convinsa ca sotul tau este suficient de lucid si de matur incat sa nu faca prostii.




Luminous beings we are, not this crude matter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Tyaa mesajele anterioare vad ca le-am scris simultan Reactioa mea belicoasa a fost la o parte din ce a spus ratoiul.. Eram cam offo topic - ma enerveaza faptul ca, in general, majoritatea persoanelor (si femei si barbati) sunt foarte tolerante cu "alunecarile" barbatilor. POate chiar mai mutl femeile decat barbatii! Mor cand aud scuze de genul"ce vrei? E barbat. E normal sa ..." atunci cand un barbat minte, inseala sau mai stiu eu! Ba chiar si pentru bataie, am auzi aceeasi scuza! De asta ma fac foc si para!
Din ce ai povestit tu in al doilea si al treilea post, am vazut ca sotul tau e un om serios. Altfel nu cred ca muncea atat de mult cum spui.. Poate s-ar fi multumit cu jobul de retelist, nu si-ar fi batut capul sa aiba si firma lui, daca mintea ii statea la prostii.
Din poze imi face impresia unui om care nu vorbeste mult, dar cand vorvbeste, e la obiect, care stie ce vrea si nu e amatoer de glume nesarate. Are o figura serioasa.
Clar, problema e colega. O sa se regleze si ea...
Pupiloi


Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea
Eliza de 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Ankalaura, ai intuit bine. Cam asa e sotul meu. Dar cum ziceam....nu
si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tyaa spune:

Sorry, am sters doar mesajele pe care le-am scris.
Rog un moderator sa inchida subiectul.......

si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

http://community.webshots.com/user/2002

Mergi la inceput