Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe si eu is in cautari de retete de tort. mai bine zis de sortat, din miile de retete pe care le am. si eu m-am gindit la unul cu cioco, dupa aia am zis nu...acu stau si "compilez"....ma mai gindeam sa fac unujl simplu ca unul sofisticat nu prea conteaza, si asa o sa ajunga mult pe hainutze si mai putin prin guritze.....mai am timp o saptamina sa ma hotarasc!
Simona, cred ca intr-adevar feta e cam sarata. da-i telemea desarata sau cas, cit mai este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

mama Carol esti mare ..jos palaria ...eu transpir toata la un pandispan ...cred ca la 3 torturi imi dau duhul ...
super !!!!

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Fetelor, multumim, da` chiar nu era cu bataie lunga. Am auzit citeva persoane care se intrebau daca Ilinca se sarbatoreste de sf.Ilie, eu tocmai de asta i-am pus numele asta pentru ca anul trecut de Sf.Ilie era s-o nasc (aveam contractii si io credeam ca-s crampe de la prune, hihihi)

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Merci fetele .

Daria - tortul Alessiei a fost foarte simplu: blat pandispan insiropat cu compot de ananas, la mijloc frisca cu ananas blenduit, iar sus frisca simpla. Succes la bucatareala cu tortul Giuliei.

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

quote:
Originally posted by BLUE ANGEL

mama Carol esti mare ..jos palaria ...eu transpir toata la un pandispan ...cred ca la 3 torturi imi dau duhul ...
super !!!!

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu



si io la fel
La multi ani Ilincai, sa fie sanatoasa si sa primeasca cadouri!!!!

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Io in materie de prajituri sunt catastrofa dar pentru toate rateurile am o explicatie (aceeasi de fiecare data)... e de vina cuptorul. Acu' mi-am luat din ala fitzos, asa ca sa vad ce mai inventez.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
Raducu la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

he , he ..Ina si io exact la fel ...mi-am luat unul cu fel de fel de programe , programele ...si tot degeaba ..nu le face singur ...
afurisitul ...



Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

hehehe...am avut si eu tentative cam esuate de tortareala/prajitureala....ultima aventura s-a soldat sapt trecuta cu minunata prajitura dupa reteta de aici(cea cu fructe)...am cam facut-o scrum....asa ca mai bine trec drumul si cumpar daca am pofta de dulce
Si sa nu uit....fetele lucrati careva la resurse umane?Sau ma rog sa fie related to....am auzit aseara dar nu am prins toata stirea din cauza de cupil butonator de tv ca pt mamicile care se intorc la munca inainte de implinirea celor doi anisori le mai da statu 1 milion la salariu?Stiti ceva?De cand se aplica legea?Ca contabila noastra zici ca da de la ea...
Mai vroiam sa va intreb ceva dar evident ca am uitat....

La multi ani ILINCA,sa fii sanatoasa si cuminte si paapcioasa....
Aha!MI-am adus aminte....dati-mi o solutie ceva pt constipatia lui Alex ca ieri am ajuns de i-am pus un supozitor cu glicerina ca se tot scremea saracul dar de facut nimik....i-am dat pere,i-am dat iaurt,i-am dat piersici,rosie si nici un rezultat vizibil....Culmea e ca nu i-am schimbat nika in alimentatie....ma rog si-a scos singur biberoanele cu lapte...de la asta o fi?
Ce as mai putea incerca in afara de siropel LAss Baby?ca parca nu as apela la el....Of of....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

caroliiiinaaaaaaa - esti o super adevarata!!! torturile sunt grozave! mie nu imi iese asa ceva niciodata, dar pana pe 15 septembrie poate imi fac coraj sa incerc

eli - parca tu intrebai despre adormitul copilului altfel decat la san. sper ca imi amintesc bine, memoria ma cam lasa, neuronu' asta s-a prapadit de tot... eu pe alexandra o adorm la san - de obicei dureaza max 2 minute. cand nu vrea sa se culce dar o vad ca e obosita si maraita, ne ducem in patul mare din dormitor si o las sa se joace pe langa mine inca 10-15 min dupa care o pun din nou la san. de obicei asta functioneaza. daca nu, o las singurica la ea in pat cu cateva jucarii, pana cand incepe sa ma cheme ma-ma... o pun la san si in mai putin de 1 minut adoarme. in ultimele zile a inceput si la noi faza de "acrobatic nursing", cand suge in cele mai neasteptate pozitii

apropos de facut pa. bebelina cand aude cuvintele: mergem, haide sau plecam - gata, e cu manuta sus si ne face paaa... ii place grozav la plimbare, cum vede ca ne indreptam spre usa casei incepe sa rada si sa chiuie.

carmen - super faza cu prunele!!!

hai ca ma intorc la avioanele si hotelurile mele, pupici la mamici vorbarete

foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

a, si sa ma treceti si pe mine pe listuta la gemene (cu ascendent in fecioara).
adina - si prunele au efect laxativ, dar nu stiu daca sunt acum in piata. e foarte bun sucul de prune cu pulpa.

foto

Mergi la inceput