Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Mitzu',cum spunea si Andrea,depinde de buget dar si de gusturile lor,ma gandesc ca le poti lua ceva decorativ.Acum depinde mult si in ce stil e amenajata casa,daca e mai clasic,o vaza din aceea mare,o statueta,un tablou,o icoana;daca e mai tineresc,o icoana(merge la orice tip de decor),o masuta de servit masa la pat.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi verzi spune:

Andreea, am vazut ca are ochii albastrii dar la mine in familie nu e nimeni cu ochi albastri iar la sot nici atat asa ca numai varianta cu ochi verzi mergea dar n-a fost nici asta ca a iesit cu ochii caprui ca tatsu.Eu daca o sa am baiat n-o sa-l tund mult timp si oricum daca o sa semene cu Iris care la un an are doua fire ca Basescu, n-o sa fie nevoie de foarfeca. Merg sa-i cumpar niste maieuri ca toate i-au ramas mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi verzi spune:

Fetelor, va multumesc la toate. Mamagiuliei, daca botezul l-am facut in Iordania am primit reclamatii de la prieteni asa ca am facut acum un chef mai mare ca sa-i linistim.Nicole si Marina ,ce stiti de ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

buna dimineata si ziua buna tuturor!
am vazut pozici cu bebeii vostri..superbi..ce copii frumosi sunt la noi aici...felicitari si mamicilor cu bebeu in burtica!
va citesc dar scriu mai rar ca nu apuc sa formulez nici un mesaj cu zmeii mei...in doua cuvinte , sa va zic de LUcas : are numai patru dinti si cred ca vor sa ii iasa urmatorii,cert e ca mai urla noaptea...acum am vazut ca i-a mai iesit un coltisor de sus :0 Am un baiat stirb de un dintisor si altul caruia ii ies...emotii mari...mai rau este ca imi pare ca dintisorul care iese la Rares pare cam sucit si nu aliniat asa ca in doua saptamani mergem la dentist..sa vedem ce si cum...
Lucas nu zice mama decat la mare nevoie, in schimb zice Rares(aish) si haide(parol d'honor), tata zice iarasi numai dimineata cand vrea s afie cules din pat la trezire...si tata-sau o face de obicei...sa vedem zilele astea ce o face ca suntem singurei pana joi ..Joi ne punem la drum...maaaaare mirare cum oi face eu calatoria asta de trei ore cu pustii in spate...sper ca Lucas sa doarma la desene si Rares sa se joace videogame sau sa se uite la desene ceva ca altfel daca vorbeste intruna ratez exiturile...geografia nu e punctul meu forte...
despre Lucas sa va mai zic...fuge de rupe pamantul, numai descult sta... cand se vorbeste despre el realizeaza sin incepe sa roteasca ochii mai ceva ca Catherine din Tanar si nelinistit...
are 21 de ppounds(aprox zece kg)...inca alaptam dar cum ma mut dupa ce se obisnuieste cu noua locatie trebuie sa intarcam ca e destul...
favorita lui mancare este mamaliguta cu de toate branza unt smantana etc facuta de tati...
e un copil care numai afara ar sta...asa ca mai am vreo tri kile si ajung la silueta de dinainte...nu am facut nici un efort numai ca sunt intruna pe afara cu ei...piscina intruna...
arata nasul, puta ,gura ...aduce daca ii ceri una alta dar le ia inapoi rapid...ne cearta pe limba lui insa e tare expresiv..si asa global ,imi pare mie mai matur ca Rares la varsta lui...inca nu l-am pus la olita nici macar nu i-am cumparat...in viitorul apropiat o vom face si pe asta,...nu stim cum facem cu motul deoarece nasa lui e in Ro ...probabil ca sarim...
Andreea, am vazut masinuta care vrei sa o iei lui Philip si cred ca si noi vom face la fel...numa' trebuie doua(poate si o motocicleta) ca deh sa nu starnim gelozii..
pup la toate fetele si o zi buna...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Ina, cu apa de la robinet si mincare si ceai.
Oki verzi, cu scuzele de rigoare, sarcina usoara!!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

,buna dimineata,haideti la o,Andreea,Olivia,Liliana,hai trezirea,we a trecut.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

uite ce vrednica e Laura.Laura,,cam rarut pe la noi,dar citind mesajul tau am inteles de ce,baietii si pe tine.Aveti grija de voi.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai, m-am cam plictisit pe aici pe la servici - noroc cu voi ca am mai tras cu ochiul si m-am mai binedispus. Mai e putin si o intind si eu spre casa - daca nu ploua o sa scot piticul in parc...
Pupici si ne mai auzim miine.

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni
http://community.webshots.com/user/leelooga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andreea, sunt aici, dar am citit din urma...
vazut poze cu iris, pati si vicu, toti niste minunati de copii, citit evolutia lui lucas (asa e, spune haide, eu am vazut video cu el) si alearga descult de rupe pamantul...
noi suntem ok, ieri am fost iar la parc (a cam inceput sa n8i se acreasca, dar e singurul loc din zona cu umbra, pe aici parcurile sunt fara copaci)

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

acu ma intors...ca fecior-meu manca niste abtibilduri. mai e super incantat de noul tv pe care l-am luat ieri si ar sta toata ziua sa bata cu palma in el. are si in ce ca e ditamai.
noi ne-am tot sucit si cred ca tot la masina vom ramane pt ziua lui
acum realizez ca el face figuri doar la mancarea din borcanas, ieri a infulecat branza de vaci si iaurt de m-am mirat. desigur, alaturi de fructe pe care le papa asa intregi sub supravegherea mea (nectarine, prune, piersici, capsuni, afine, struguri etc)
facem din ce in ce mai multi pasi pana cadem in fund
ne plictisim acasa la greu, plus ca saptamana asta tati lucreaza 6-20, si nu-l vedem nici la pranz (are un exercitiu militar, in camp, cu corturile)
azi mergem sa luam un cort de-ala mare de pus in curte ca e tare soare aici si asa poate mai stam si noi pe-afara
eu-s aici mereu asa ca mai scriu
pupicuti

philip&andreea

Mergi la inceput