Cum albesc perdelele?

Cum albesc perdelele? | Autor: lulu75

Link direct la acest mesaj

Voi cum albiti perdelele?

Luminita
35+ cu Andrei

www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3791" target="_blank">poza buburuza1
www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3794" target="_blank">poza buburuza 2
Tati si mami lui Andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Eu personal am perdele galben-pai (intr-o camera) si vernil in camera de zi. Le spal in masina, cu detergent pentru rufe colorate, la programul pentru "delicate".
In schimb mama, care are perdele albe, le lasa cateva ore la inmuiat cu o mana de sare, apoi schimba apa si repeta operatiunea pentru alte cateva ore, si apoi le baga in masina si le spala cu apa rece si detergent, apoi clateste si centrifugheaza de doua ori.
Spor la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flamingo spune:

Am auzit si eu tot de spalat cu apa rece si sare mare...apoi cu detergent, Ariel...(asa face mama).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

eu pun Vanish in masina de spalat cand o spal pe cea din sufragerie care e alba!

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46967&whichpage=6" target="_blank">Racusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dupa ce le speli le lasi la inmuiat in apa cu sare grunjoasa,pui mai multa,in cada vre-o juma'de zi.Eu am facut-o si am fost multumita.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Multumesc!

Luminita
35+ cu Andrei

www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3791" target="_blank">poza buburuza1
www.buburuza.com/magazindc/Scripts/prodView.asp?idproduct=3794" target="_blank">poza buburuza 2
Tati si mami lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxy07 spune:

Salutere !!!

Eu una folosesc Snow (praf nu lichid) pentru albit orice. Este foarte eficient.
Ori se pune la inmuiat odata cu detergentul, ori in masina de spalat tot odata cu detergentul.

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happyalex spune:

Si eu pun peste detergent Snow praf sau Vanish OxiAction si se albesc si vor mirosi frumos.

Happyalex


"Fa-ti datoria oricand; totdeauna va fi cineva care sa te vada : tu insuti." - Nicolae Iorga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

le pun la inmuiat cu apa rece , sare grunjoasa si un pliculetz de praf de copt ( folosesc praful de copt mai ales ptr. perdeaua din bucatarie care se ingalbeneste f. tare )si pe urma le bag in masina de spalat cu detergent si parfumant

"Multumirea este comoara cea mai de pret a omului"
Proverb indian


Copilutzu'

Mergi la inceput