Bebelusi de septembrie- octombrie 2004 (63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

MINO, cred ca eu nu mai judec clar, ca daca stateam sa ma gindesc e la mintea cocosului ca ptr kk moale se da banana, dar ma gindeam ca eu fiind de pe plaiurile basarabene, am scapat cu vederea vre-un fruct sau leguma numit aici " babana"

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

CRISTINA( AISSA), bineinteles ca nu m-am gindit deloc la alt inteles, dar mi s-a parut ca a fost cineva care s-a justificat ca nu a vrut sa te supere.....

Sfatuitori din astia sunt muuuuulti, chiar zilele astae am citit niste articole despre asta. Daca am timp sa le traduc din rusa vi le dau si voua, sunt un pic haioase, dar chiar asa si e: traim in lumea sfatuitorilor

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by LiliaToma
HERRA, nu stiu daca si Naty a pierdut catel, dar astazi ne-a spus despre asta Patricia( NATURE) careia ii tr si eu pupici dulci si sa nu mai fie trista ca e pacat cu asa printesa scumpa si draga linga ea.


sorry! am citit despre asta chiar inainte de a pleca de la servici; intre timp s-a deschis alt subiect, dar am tinut totusi sa-mi exprim simpatia...
de-aia de obicei scriu cu "reply with quote"!

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

pina sa le traduc, va spun una tare de tot care m-a amuzat:
O mamica cu fetita in marsupiu.
Tanti sfatuitoare: Vai, nu o mai tine asa ca ii presezi uterul si o sa vezi tu cind nu o sa poata avea copii

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

babana e banana
[/quote]


suna comic!

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by aissa
Am prietene care cum ma vad cum ma intreaba: tot nu are dinti? Asa cum am zis, merg in parc si ma intreaba lumea de ce o tin desculta, nu merge pe jos?


si eu sunt in aceeasi situatie; dar nu ma enervez; pur si simplu nu socializez cu nimeni prin parc (o face bona destul).
prefer sa ma plimb sau sa stau singura cu Vlad, care oricum este, cum mai spunea cineva aici, cel mai frumos/destept - mai ales acum, cu doua buzici!

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Si eu intorc spatele imediat, tuturor care se apleaca deasupra ei incep cu complimentele si sfaturile.




Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Ufff, mai citesc ce nebunii fac bebelusii vostri si asa dor imi e de Alexia!!!
Am sunat chiar la avion sa vedem daca ne putem intoarce mai devreme si nu se poate...asa ca mai avem putin de asteptat!
E frumos in concediu fara bebe, dar nu mai mult de o saptamana, maxim 10 zile.
Deja incepi s-o iei razna apoi....o tot visez in fiecare noapte si imi fac o mie de griji desi vorbesc cu ai mei tot timpul. Acum 2 nopti am visat-o ca era cu mine pe trotuar si la un moment dat a fugit in strada si am intins mana s-o prind si in timpul ala am dat o mana zdravana in perete (dormeam la perete...niciodata nu mi s-a intamplat sa ma lovesc in somn din cauza asta). zi-noapte am visat ca ajunsesem in Bucuresti si ca toate hainutele si incaltamintea ii erau mici si ma gandeam cum de a crescut asa mult de cand nu am mai vazut-o).
V-am zis, am luat-o razna!

Cat despre comparat cu alti bebei, o mai compar si eu inevitabil cu altii dar....sunt mai mult decat convinsa ca e foarte bine dezvoltata pt varsta ei din toate punctele de vedere si ca e destul de inteligenta. Cu vorbitul, o perioada spunea numai tata iar mama nici nu exista. Apoi dintr-o data a inceput cu mama si pe tata l-a uitat si nu a mai zis. O sa vorbeasca ea cu siguranta, nu stau toata ziua sa-i repet tata, mama, papa, etc...vorbesc cu ea normal.

Poate am mai spus...singurul lucru care ma ingrijora pe mine comparand-o pe Alexia cu alti bebei era mancatul...citeam de cantitati de 450 gr!!! iar ea nu papa nici 100 gr la o masa si atunci ma gandeam ca are ceva copilul....dar nu, ea se satura cu mai putin pt ca atat era stomacelul ei. Eu tot sper sa nu mai ajung sa ma ingrijorez din cauza asta.

Acum sa mai spun ce am mai facut pe aici...alaltaieri am hotarat sa mergem la Six Flags dar ni s-a stricat masina la jumatatea drumului asa ca am fost nevoiti sa ne intoarcem (a fost o adevarata zi de 13). Asa ca ieri am luat alta masina si am plecat la Six Flags (parc de distractii) si a fost super frumos. Nu stiu cand o sa reusesc sa pun poze pe net dar va anunt.
Am vrea sa ajungem si la cascada Niagara dar e cam departe de noi (cam 10 ore de condus daca nimeresti drumul) si nu stim ce sa facem.
Astazi ziceam sa mergem pe la Rattle Snake (ceva de genul urcat pe un varf de munte) dar nu ma mai tin picioarele...sunt asa obosita...ufff.

Va pup si ma duc sa stabilim planul de bataie pt astazi!


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 10 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Operatiunea "babana reloaded".
Iaca ce am tocmai incercat si servit cu mare succes vizigotului: morcovi fierti (2-3 mai mici) + branza de vaci (din 0,5 l lapte batut) + 1/2 babana. Mixat, servit, papat. Branza nu stiu daca e sau nu indicata in caz de diaree asa ca ma puteti injura la liber si la gramada daca am gresit.

Asa ca io v-am dat 2 retete intr-o zi, sariti cu ceva idei de dat maine dim la 10 ca mi s-a atrofiat inspiratia. Sa fie tot de astea de inchegat la burta ca inca nu se murdareste pampersu asa cum trebuie ci cum nu prea trebuie, daca intelegeti ce vreau sa zic....

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Herra, nici eu nu intru in vorba cu nimeni. Ce zic eu aud de la tipe pe care le stiu, au copii cam de aceeasi varsta.....si tare ma enerveaza.
Mina, ce reteta sa iti dau eu? Azi mi-a zis si mie cineva - dar nu am incercat - ca zeama ce ii ramane de la supa o congeleaza si ca a scos azi supa din asta si a fiert in ea niste orez. Iar ce a rezultat a amestecat cu ficatel si ca a avut succes.
La noi a mers bine brocoli fiert si apoi pus la cuptor cu galbenus si smantana. A fost singura mancare din care am zis ca nici sa gust nu pot, dar Alexandra a mancat tot. Aceeasi figura am facut-o cu dovlecel dar nu am avut acelasi succes.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput