Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Asa patit si sora mea..s-a dus la eco la 14 sapt si i-a zis baietel si i-a facut si nu stiu ce analiza din care i s-a zis tot baietel..apoi la eco de 17-18 sapt i-a spus..hop stai ca-i fetitza ..ea s-a bucurat ca fetitza isi doreste..dar a fost totusi un pic socata de schimbarile astea...Acum are 34 de saptamani,nu mai este mult si va veni Ilinca pe lume draga de ea.

Varsta bebelica[url=http://lilypie.com/days/051129/3/25/1/+2"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank si bb spune:

neata burtici!

mama ce de replici scrieti.. o sa incerc sa tin pasul cu voi dra tre' s-o iau incet pt ca nu va stiu si trebuie sa va invat pe toate...
mamica noiembrie sau mirela anca, eu scrisem de pe 14.07 DPN-ul....
nu-i nimic, iata acum datele complete:
UM 15.03.2005
DPN 25.12.2005
varsta 28 de ani
locatie: bucuresti
spital: Sf. imparati Constantin si Elena
dr. Puiu Deliana

mai trebuie ceva?... nu cred
multzam mumos

ripley, nu fi suparata, e bb al tau, si asta conteaza. peste cativa ani va puneti pe treaba si... mai faceti un baietzel

fetelor, te sa fac si eu poze la burtica ca n ami mereg asa :)
ale voastre sunt superbe :)

pupici pe burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinucaR spune:

Noi cred ca iarasi suntem in stadiul de crestere... Caci simt cum mi se intind toate cele prin burtica

IrinucaR 22+

Fetelor, sa nu va para rau ca aveti o fetita sau un baiat, e pacat... Citeam deunazi in "Vine barza" (o revista fff interesanta, scoasa de Ioana si Copilul meu) ca atunci cand iti primesti copilul in brate nu iti da o putica sau o pasa... pur si simplu este copilul tau, bucatica din tine!!!! Cel mai important este sa fie sanatos!!!!

www.irinucasisoru.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MIRABILIS, frumoasa burticutza. EEEE si tu si sotul tau, sunt sigura a veti avea un bb frumos. Adica o fetitza frumoasa, bruneta ca voi...
Al meu vrea baiat sa semene cu mine (cica el).
Dar eu am o burtica asa mare fata de tine.......si sigur nu sunt doi.
Se vad kg care le-am luat pana acuma...9
joy 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Felicitari celor care stiu deja ce sex are bebe. Al meu inca nu stiu (50% sanse sa fie fata, 50% sanse sa fie baiat). Cred ca peste 2 saptamani, voi sti si eu, dar pana atunci...


Adelina cu BB 21 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

fetelor,
cam plictiseala azi pe forum, se vede ca vine week-endul;
ce faceti in week-end ?

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Intr-adevar, nici eu nu ma pot gandi ca sentimentele mele ar fi diferite daca as avea fata sau baietel...E BEBELUSUL MEU!!!Si atat ajunge ca sa-l iubesc cel mai mult....

JOY, burtica mea e mica pt ca si eu sunt mica...am 1,54m si acum la fix 22 sapt am + 5k. Si doctorul mi-a zis ca fetita e un pic mai mica, dar fiind prima sarcina si nici eu cine stie ce gigant....Sper numai sa fie sanatoasa!

Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Bun venit Anka si Otilia si sedere cat mai frumoasa printre noi.
Sa nu va jenati ca sunteti (ca si mine) mai in urma cu sarcina fata de fruntasele sectiunii, pentru ca ele sunt (chiar daca nu recunosc) foarte grijulii si cu noi astea mai mici si mai in "urma" cu experientele.

Ripley, e normal sa ai un moment de "mic soc", dar in curand ai sa revii sa ne spui ce minunate sentimente te incearca.

Ina, cam tarziu raspunsul meu, dar daca as fi in situatia ta mi-as lua toate greutatile singura pe umeri, n-as vrea sa se amestece nimeni in viata mea. Asta mi se trage de la faptul ca n-am casuta mea si ma mai apasa si pe mine uneori traiul in comun cu mama (care e extrem de bine intentionata fata de cazul tau insa eu tot visez la cuibul nostru).

Foarte frumoase poze am vazut si vreau sa va rog pe cele care ati pus linkurile voastre mai demult sa le readuceti in actualitate, pentru ca eu am inceput sa-mi fac album.

Ieri am simtit vreo 4-5 ciocanituri usoare in burtica si m-a podidit plansul aici la munca, in fata computerului. Si nici nu sunt sigura ca au fost miscarile asteptate. Cam atat despre mine.

18 sapt + 2 zile


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Voi cind stati un pic aplecate, gen scaun in fata calculatorului, aveti impresi ca loviturile bebeului sunt mai puternice,
eu de exemplu am niste lovituri extrem de puternice, si constante, ca si cind ar vrea sa iasa.
Deja mi se misca burta cind se misca domul prin burtica mea, e straniu si totusi unic.

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LAVI, asa se imtampla si cu al meu BB. Dupa cca 1 ora de cand ajung la serv, incep sa simt miscari de trupe prin burtica. Dar si peste zi la fel. Seara, cand ma pun pe partea dreapta, incepe sa-mi impinga cateva...
Mai are cineva senzatia de sufocare cand sta pe o parte sau pe alta in pat? Eu simt ca nu am destul aer si incepe sa-mi bata inima cu putere cand stau pe partea dreapta. Parca se urca inima in gat.

joy 19+

Mergi la inceput