Copii din 1996 ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Flexi,bine au facut ai tai. E groaznic si la mare cu caldurile astea.
Daca ploua ce? Gasiti voi unde sa mergeti,relaxati-va,profitati ca sinteti singuri....Daca ploua prea tare,poti sa incerci o seara romantica la domiciliu,nu?
Ana,ce-i cu tine? ai patit ceva? N-am mai primit nici un semn de la tine,ma ingrijorezi...

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,nu am nik,doar ca m-au napadit musafirii.....Iti pove cand scap de ei....Deh,asa e daca s-a racorit....Va pup si vorbim mai tarziu!
PS.Da-i un vot Luanei,daca nu te superi,pe http://www.tiffanyshop.ro/kids/ la categoria bebelusi,se cheama Mija Luana....Concureaza acolo...Saru-mana!Vezi ca merge de 3 ori sa votezi...hihihihi...
Hai ca mai vorbim,ca ma striga Marius(avem pe cineva in vizita).

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Iaca,am votat-o! De trei ori! Si o sa o votez in fiecare zi,e bine?
Da-mi de veste cind scapi de invadatori!
Ce bine e cind ploua,ce bine e cind e racoare!
Oare Mihaela s-a intors?
Flexi mai traieste? Sau ia cina romantica? Ca de dus la peste.....sigur nu a avut sanse
Hai,va pup,mai vorbim!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti Brenda,
Saru-mana de votare!Da,e bine de 3 ori si in fiecare zi ,daca poti...
Sper ca azi va fi mai lejer...Deocamdata vad ca nu-i nime sa se anunte in vizita,dar pan' la ora 16 nu se stie...
Diseara merg la maternitate cu niste fete de pe forum din TM,ca una din mamicile de acolo a nascut asta noapte ...
Vad ca fetele celelalte nu au mai dat pe aici....Las' ca vin ele cu noutati...
No,va pup pe amandoua si sper sa vorbim curand pe msg....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Intr-adevar am noutati.Sambata seara s-au intors ai mei de la Ocna Sibiului.Ce sa faca acolo daca ploua? Asa ca s-au intors acasa. Chris n-a fost prea incantat, dar cand se indreapta vremea vor pleca la mare. Cina romantica? Nici vorba. Ieri am zis ca mor, nu alta. Toata ziua am varsat. Am facut ieri dimineata o omleta si cred ca am mancat-o cu pofta, ca altfel nu-mi explic.Asa ca s-a dus cina romantica. Sambata am avut musafiri, ca asa e daca stai la casa si e un pic de soare afara.
Cam atat cu noutatile. Astazi ma simt bine si asta ma bucura. Fetelor, voi cum petrecurati de acest final de saptamana.
Ana, dar ce-i cu invazia asta de musafiri? N-au ce face pe la casele lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Flexi,
Nu stiu ce a fost cu musafirii astia....S-a racorit afara,de aia cred..
Mey,ai grija ce si cum mananci....Dai intr-o hepatita...Doamne-fereste!
Vineri seara ne-am intalnit iar cateva mamici din Timisoara la un pahar de vorbe....A fost tare haios!Aseara am fost la maternitate sa vizitam o mamicuta care a nascut sambata spre duminica....
In rest vad ca eu am cam racit.Noaptea trecuta nu prea am dormit,ca nu m-au lasat mucii...Abia am respirat.Inca nu am luat nimic,medicamente ceva...Am halit usturoi la greu la micul dejun.Nu simtiti mirosul?Ca eu am senzatia ca toata casa pute,ca am mancat cu Alex si cu marius,mandra nu vrea inca...
Brenda,ce faci?Ce face Diana?Scuze ca nu am mai venit la vorbe....Am intrat la un moment dat,am verificat ce era pe DC si pe urma a venit Luana sa ma calaresca....A fost nasol,ca nu puteam tasta nik cu Conan Barbarul in brate...abia am apucat sa dau exit..
Fetele,va pup si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Flexi,ai grija ce papi! Dupa caldurile astea,nu-i exclus sa mai fie mincaruri alterate.
Ana,pai intr-o zi o sa fiu si eu musafirul tau,sper sa nu ma boscorodesti si pe mine. Chiar aseara zicea cumnatul meu ca ar fi marfa sa facem un drum la primul meci care se joaca la Timisoara)ca stii ca a inceput campionatul).
Vezi ca am votat-o pe Luana si ieri si o s-o votez si azi.Tot de trei ori.Ia vezi,pe Diana o vezi pe acolo? Eu am incercat s-o inscriu si pe ea,dar n-o vad pe nicaieri,nu stiu ce se intimpla.....
Doamneeeeee,ce bine e afara,ai senzatia ca e briza marii,e un aer curat,cum n-a mai fost demult,ma mir si eu de unde a aparut.Si bate vintul asa de bine,e o atmosfera placuta,parca nici poluarea nu mai e,e totul limpede si clar.....Nu mai fuse demult asa....Sa speram ca nu mai vin caldurile alea infernale.
Hai,ca poate vb diseara pe mssg
Va pup!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,draga mea,doar ti-am zis mai demult ca poti veni cand doresti aici,esti binevenita....
Saru-mana de voturi....am s-o caut si eu pe Didi la copii mari,nu?
Eu am racit si nu sunt in apele mele....
Incerc sa intru pe msg mai tarziu...
Va pupez pe amandoua!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Anaaaaaa! Innebunesc!
Reteaua noastra e varza! Iti promit ca vb cu prima ocazie,pina atunci sint plina de draci! De aseara,abia acum avem net,dar merge ca melcul....
Te pup!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Saluta, fetele! Am cam lipsit la apel de cateva zile, dar nu a mers netul. se pare ca asta a fost o situatie generala, avand in vadere cele scrise de voi. Acum ma simt bine, se pare ca nu a fost nimic grav.asa-mi trebuie daca mananc ca Haplea.In sfarsit plecam si noi la acest sfarsit de saptamana. Va dati seama? A reusit sotul meu din dotare sa se rupa 2 zile de langa masinile lui de curse si sa mergem undeva.Sper sa nu se strice vremea. Ai mei incearca din nou sa plece luni la mare. Acum sa vedem daca o sa si reuseasca. N-au plecat nicaieri saptamana asta pentru ca mama are astazi intalnirea de 40 ani de la terminarea liceului si se duc la chef.Dar daca vremea e frumoasa, luni au zis ca-l ia u pe kinder si pleaca la mare.
Noi nu cred ca mai plecam nicaieri, pentru ca eu de luni am un alt loc de munca , asa ca....... la anul concediu.
saptamana viitoare mai plecam la un chef la final de saptamana si pe urma iar nu-mi vad sotul pentru ca pleaca la Bucuresti.
Fetelor, i-am facut analizele lui Chris si a iesit ca este un pic anemic.Voi v-ati confruntat cu o asemenea problema?
Nu stiu ce sa zic. daca nici lui nu i-am dat tot ceea ce este mai bun si cu multe vitamine, nu stiu ce sa mai zic.Parca ar fi facuti in eprubeta. Stau si ma intreb cum le-ar iesi analizele copiilor care stau pe strazi, daca ai nostri care sunt bine ingrijiti........
Poate imi dati niste sfaturi. Binenteles ca merg saptamana viitoare cu analizele la medicul de familie , dar pana atunci...
Nu e mare anemia, nu e de speriat, dar m-am gandit ca o cauza poate fi si faptul ca in scaun i-au iesit viermisori. Ce ziceti?

Mergi la inceput