Copii din 1996 ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare,
Bey gagici,cand nu scrieti nu scrieti nici una si cand va starniti la scris....navaliti toate.Hihihihi....Ce frumos!Place la mine sa citesc asa multe!
Sanca,bine ai revenit.....Nici ai mei copilasi nu au fost plecati...Una e prea micuta si Alex nu a avut unde.Adevarul e ca si cu banutii am stat si stam rau...Asta e!Cu scrisu'....uuuuuuuuuuufffffffffff!!!! Si la noi aceeasi problema !Nu stiu,chiar mi-am epuizat orice urma de imaginatie,cum as putea sa-l determin pe Alex sa scrie mai frumos si sa nu mai manance litere.In plus la noi e si problema de gramatica ,ca baiatu' nu intelege cand si de ce se scrie "sau/s-au","ia/i-a","la/l-a" si asa mai departe.I-am explicat de....nu am io fire de par alb pe cap de cate ori i-am explicat.Degeaba!Asta e!Nu stiu sa-ti zic ceva nou,vreo metoda de a-l determina sa scrie mai frumos....Nici la mine nu tine!Bravo ca faceti teme de vacanta.Si la noi e la fel.
Numai bine si....rabdare si tutun!
Flexi,in primul rand LA MULTI ANI !!!! cu multa sanatate si bucurie pentru aniversarea voastra.Sa va iubiti si sa fiti fericiti traind pana la 100 de ani,alaturi de baietelul vostru.
Cu cadoul....la capitolul asta eu sunt in offside... Nici lui Marius, cand e sa ii fac un cadou,habar n-am ce sa ii iau.Asa ca eu il iau frumos de mana,plec cu el la magazine si il pun sa-si aleaga ceva...Scap mai usor! Bravo ca faceti inmultirea aia,mama ei de inmultire....ca si noi tot cu asta ne spargem capetele prin casa.Bashca de citit si povestit lectura de vacanta....
Aveti grija cu plecatu' la mare.....Informati-va din timp de prognoza meteo,ca nu-i de gluma!Numai bine!
Alma,chiar cum zice si Brenda,in capitolul trecut dezbateam povestea Dianei,fetita Brendei si tabara....Poate ca e o chestie de adaptare si unde sunt si inundatiile astea,poate s-a speriat copiluta....Numai bine!
Brenda,special te-am lasat la urma.....NU SUNT DELOC SUPARATA PE TINE!Cum sa fiu,mey,suparata pe tine?!Doamne-iarta-ma!Esti un om extraordinar cu un suflet cat toata China si cele doua Americi la un loc!si eu am dorinta asta,uneori,de a putea avea o putere supranaturala in asa fel incat sa pot face ceva,cumva,nu stiu cum....Si cand realizez ca sunt doar o biata ameoba fata de tot Universul asta....ma apuca o lehamite si o dezamagire....Asa ca uneori de aceea parez cu duritate pentru ca incerc sa ma protejez.Si mie mi se rupe sufletul si inima de toate cate sunt si se intampla.Si eu as vrea sa fac ceva.Dar ce?CE? Sa trimit o hainuta si un 5 lei intr-un cont...nu mi-e greu,chiar daca si la mine e (din pacate destul de des)situatia cu cei 20 000 lei din buzunar si datorii....Nu un banut trimis acolo ma afecteaza.Am mai facut asta si o s-o mai fac de cate ori pot.Uite sa iti dau un exemplu ,pe mine m-a....dezamagit chestia asa.Am intrat pe forum,la subiecte active si o forumista pusese un subiect,nu mai stiu exact titlu,in care se referea la faptul ca de ce forumistii nu se implica in donatii si nu dau toti bani si ca oamenii de pe forum nu sunt interesati sa faca un bine si ca altii o fac doar pentru stelute si puncte si o tinea tot asa.Vreau sa-ti zic,draga Brenda ca m-a dezamagit chestia asta....pana la scarba.I-a raspuns acolo moderatoarea foarte bine,zicandu-i sa nu-si mai faca probleme existentiale degeaba,ca poate sunt forumisti de care ea habar nu are si care au donat bani si bunuri ramanand anonimi....Asa ca de aia,Brenda ,ti-am raspuns dur si te rog sa ma scuzi.Nu am avut nici o intentie in a te rani sau de a te expedia la link ca sa scap de tine....Ca si tine aleg varianta de a merge la locul unde se aduna ajutoare sau la banca unde se pot face donatii si cu asta basta....
Te inteleg foarte mult.Si eu am senzatia asta,ca tine.Banuiesc ca e si ceva telepatie!In ziua cand ai trimis mail am avut o senzatie de neliniste cu putin inainte de a deschide la subiectul nostru.Tot timpul butonam sa vad daca a scris cineva ceva,daca a mai postat cineva ceva.....Pana am primit mail de la tine....Asa ca,cine stie?,'om fi suflete pereche....Hihihihi....
Hai,lasa amaraciunea deoparte....N-ai puterea,Brenda draga,sa salvezi planeta,lumea....Au mai incercat si altii mult mai tari si mai mari ca noi si nu au reusit....Nu te mai lasa afectata psihic,e prea mult.Spune-mi si mie : cine a fost afectat psihic de toata durerea ta si a fetitei tale si tot necazul si amarul prin care ai trecut?!
Sa revenim pe Pamant!...Cu dintii,ca spuneam eu de necazu' cu Alex:am fost in dupa-amiaza asta la dentist.Bey,m-am cocosat de ras.L-a intrebat doctorita:te-ai spalat bine pe dinti azi?Alex:daaaaaa!.Doctorita:ia sa vad?....Si l-a controlat,i-a aratat cum sa se spele corect cu periuta(ca Alex a fost cu periuta la doctor,pentru explicatii) si pe urma ,ca sa ii arate lu' baiatu' ca nu se spala corect si se da mare ....hahahaha....l-a dat cu albastru de metil pe dinti....Bey,sa-l fi vazut pe fi-miu ce moaca a facut la oglinda cand si-a vazut dintii violet....S-a facut rosu' de rusine....Acasa a stat o ora la baie,sa se curete.Hahahaha....Pe strada nici nu si-a miscat buzele,nu cumva sa i se vada farama de albastreala de pe dinti....Uite asa!Ma bucur ca i-a dat o lectie,ca eu ii spuneam sa se spele mai bine,ii aratam,dar gauream cu vorba,nu ma asculta!Asa si-a luat portia!
Brenda,as vrea sa stiu ca totul e bine cu tine si cu Diana....lasa suferintele lumii deoparte si gandeste-te si la tine si Diana...Va pup si aveti grija de voi!Sa aud numai lucruri bune!
Sa aveti parte de bine si multa sanatate toate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Anaaaaa,esti o tipa extraordinara! Stii sa ridici moralul cuiva,nu glumesc! Iti multumesc ca ai rabdare sa-mi scrii si as vrea sa stii ca pt mine conteaza fiecare cuvintel,pt ca in ziua de azi rar mai gasesti oameni carora sa le pese de prieteni.Eu,una,am renuntat sa mai caut prieteni,m-am convins demult ce inseamna prietenia in jungla in care traim noi,asa ca prefer sa-mi petrec zilele linga Diana si o mai am pe sora mea,dar care e mai apriga,mai dura si,chiar daca ma intelege,chiar daca ma iubeste,e mai rece de felul ei.....
Eu cu Diana nu am reusit inca sa ajung la dentist,dar o voi face cit de curind,ne-au promis mai marii ca ne vor da banii de echipament si o sa fac pe naiba s-o duc neaparat,am impresia ca totusi e ceva nasol...Pina atunci,ne luptam cu spalatul pe dinti,obligat-fortat..
Cu telepatia ce sa-ti spun? Mi s-a confirmat de multe ori ca,in ceea ce ma priveste,telepatia functioneaza la niste parametrii mai inalti decit normal...Nu stiu citi cred in asta,nu sint nici eu convinsa ca exista cu adevarat si mi-am promis ca o sa studiez mai mult subiectul,mai ales ca s-ar putea sa-mi foloseasca si la facultate....insa,mi s-a intimplat sa comunic cu unele persoane fara sa vreau,ce e mai ciudat,e ca am reusit performanta asta pina in Canada chiar......Poate e o prostie,poate e doar coincidenta,poate chiar e telepatie,cert e ca exista ceva
Te pup,ai grija de tine si mai vorbim! Chiar imi place!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

fetele, ma bag si eu in vorba, sa va dau vesti...am citit cam pe diagonala, nu va suparati daca nu raspund, aici e aproape 3 npoaptea, acum am ajuns acasa.
Noi nu ne mai saturam sa admiram frumusetile de aici...am vazut NY de sus din Empire State Building, ne-am plimbat prin Central Park, am fost sa vedem locul unde a fost WTC, am fost in plimbare pe Broadway, in Time Square ziua si apoi noaptea, e o nebunie, nu-ti vine sa crezi ca e real...apoi am facut o plimbare cu vaporasul azi dupamasa in jurul Manhattan-ului. Am facut multe poze, am sa incerc maine sa pun cateva...
Maine plecam spre Florida, poate va dura cateva zile pana mai dau de veste....

Va pup si daca nu reusesc cu pozele, va urez un we placut si numai bine!

Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Tot eu...am pus poze:
http://community.webshots.com/user/calatorii
si
http://community.webshots.com/user/calatorii1



Mihaela si fetele mele


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mihaela,am vazut toate pozele....Sunt super-ultra-mega-giga-extra fascinata,incantata....poate nu atat de poze in sine,cu toate ca sunt extraordinare si interesante si educative,cat de faptul ca ieri erai in poza pe care eu am vazut-o azi....Fantastic!Si am si eu o intrebare de Canuta Om Sucit :ati luat New York-ul la pas?!....Intrebare tembela,recunosc,dar nu ma pot abtine sa n-o pun...Bey,sa va distrati si pentru mine!Apropos:in pozele de la mare(ce esti,bey,asa slaba?!te invidiez!)are Silvia cateva pozitii in care am zis lui Marius "uite-o pe Luana".Pe bune!
Inca o data distractie la maxim!
Brenda,du-te bey,ca io nu mi-s asa extraordinara cum crezi....Am si eu carpaceli pe anvelope ici colo.Nu mi-s io aia perfecta....Da' imi placi,nu-sh' de ce,am prins eu asa drag de tine ...Si cand prind drag de cineva...apoi fac pe dracu-n patru si ajut omul respectiv atat cat pot si cum pot mai mult si mai bine.Asa ca,daca ma pricep si stiu,de cate ori ai nevoie de cineva la care sa spui ce-ti trece prin cap si vrei un umar de consolare....eu sunt prezent.Cel mai mult si mai mult ma bucur ca am reusit sa te scot din starea aia de...."hipnotizare tembela a maselor cu tembelizoru" in care cazusei(nu te superi de expresie,te rog) si ca ai redevenit Brenda aia de o stiam eu acu ....2 luni in urma?Sau mai mult?Pupam la Didi,ca e o frumoasa si o sensibila si spune-i ca de nu se spala pe dinti n-o s-o mai pupe nici un baiat si o sa ramana fara prieten la 16-17 ani.
Iar cu paranormal si chestii d-astea.....eu am avut o adevarata nebuneala.Inca nu mi-a trecut,dar nu mai am timp de studiat...Asa ca eu cred!Apropos:ce zodie esti?Eu mi-s scorpioanca!
Aveti grija de voi si...sa auzim de bine!(ai reparat masina de spalat?)
Fetelor....sa aveti o saptamana cat mai buna!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,gagici!
Mihaela,cred ca-ti va ramine intiparita in minte mult timp vacanta asta,de fapt nu cred ca o sa o uiti vreodata.Minunat,superb,faceti cit mai multe poze....
Ana,Sintem bine! Desi cu spalatul pe dinti,tot greu ne urnim! Masina de spalat am reparat-o,tot tata a sarit cu banutul,sa-i dea Dumnezeu sanatate si sa-l tina cit mai multi ani linga noi.Aici e groaznic de cald,o caldura umeda (cum e mai rau),care nu te lasa nici sa respiri,nici sa transpiri,esti ca o leguma,esti teleghidat,nu stii ce faci,unde mergi,ce gindesti.Pur si simplu te timpeste! Noroc ca avem parcul(I.O.R.daca ai auzit) chiar in fata blocului si evadam pe marginea lacului in fiecare seara....Pe urma ne tirim tot in cuptorul din casa,bine ca noaptea nu mai e asa cald....
In rest,monoton totul,cred ca o sa fug un week-end la mare cu Diana,nu pot sa o tin toata vacanta acasa,sper sa ne dea si noua banii de echipament militar si sa pot face asta,altfel.....
Asta e,viata de caine,ce mai.....
Fetele vad ca nu prea mai vor sa intre pe aici,or fi plecate?
Te pup,ai grija de voi!

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,las' c-o sa rasare soarele ala si pe straduta voastra...Citind ce ai postat imi amintesc de mine si de gandurile mele cand eram doar eu cu Alex si uneori asa as fi vrut sa plec si sa nu ma mai uit inapoi,sa ajung undeva unde sa nu ma stie nimeni si sa nu stiu pe nimeni....Nu-i bai,a trecut si acum e altceva....
Pai,daca dati fuguta la mare sa faceti baita si pentru mine,da?
Aveti grija de voi!Sanatate multa tatalui tau!
Va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,Ana!
Canicula nu ne lasa,innebunim cu totii,azi am umblat 4 ore cu sora-mea prin magazine si am constatat cit sintem de saraci.....trebuie sa recunosc ca in mai marile noastre magazine(Unirea,Cocor)nu am mai fost demult dar astazi,am ramas socata de ce transformari au suferit unele dintre ele si ce preturi sint(de la 1.500.000 lei o pereche banala de papuci).Am ramas dezamagita,gindindu-ma daca vom ajunge vreodata la nivelul alora care se imbraca de la astfel de magazine(care detin majoritatea).Cert e ca am ajuns darimata acasa,mai aveam putin pina sa merg in maini....
La mare sigur fug,sper sa prin momentul propice,sa nu ploua insa...sa vad pe unde ma orientez cu cazarea,e prima oara cind plec doar eu cu Diana si nu stiu unde sa ma duc,vom vedea.....
Te pup,mai vorbim si mai zi-mi de voi....ce-ti face micuta>?

BRENDA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,aceleasi sentimente vis-a-vis de magazinele descrise de tine le-am simtit si eu mai demult...Acum sunt imuna la vederea lor.Chiar ma amuza.In primul rand nu imi permit financiar,dar cel mai mult nu imi pot permite din cauza cantitatii mele corporale.Eu la astfel de magazine nu gasesc haine pentru gabarit depasit.
Asa ca eu imi cumpar haine foarte frumoase si de calitate,chiar cu eticheta,de la second hand.Sunt o groaza de magazine de felul asta in Timisoara ,este piata imensa numai cu asa ceva,unde oamenii aduc haine de la marfuri reduse din Germania,care arata beton.Cum ziceam multe din haine(majoritatea)au etichete,nu sunt purtate....Iar preturile sunt derizorii....Ca sa-ti dau un exemplu,la inceputul verii am cumparat cate 5-6 tricouri pentru mine,pentru Marius ,vreo 3-4 tricouri pentru Alex,la mandra Luana am luat sandalute,pantofiori de vara+rochite,tricoute si totul a fost in jur de 600 000 lei in total...Asa ca de ce sa nu imi cumpar asa?Stie cineva de unde le am?Si cu cat le-am cumparat?Ha!de cate ori nu am facut furori la servici cu cate o bluza noua si cand eram intrebata de unde am luat-o si cat am dat le pacaleam pe ismenitele si snoabele alea.....La fetele de gasca le spuneam adevarul....hihihihihi....sunt rea,nu?
Ce sa iti zic de Luana?E tembela!Asta e rezumatu'!Urla,se da cu curu' de pamant,face numai ce vrea ea.....Cam asta e Luana.E sanatoasa,cand umbla duduie,arata ca un copilas de 2 ani jumate,la numai 1 an si 8 luni cat are....Manaca de sparge.E grea de abia o mai pot ridica in brate si ea vrea carata doar in brate......Avem show pe strada pe tema asta.Se uita lumea la mine ca la o mama denaturata....Zice ca cine stie ce ii fac copilului,iar copilu'....e un drac impielitat!
Brenda,sa ai parte numai de bine.Pupici la Diana!Aveti grija de voi!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

UAUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU. Ce poze faine din America. Ce-i pasa? Se plmba si se distraza. Bravo ei. Daca am avea si noi posibilitatea sa mergem cu siguranta am face-o. Si de ce nu? O viata avem si daca nici acum nu stim s-o pretuim si sa profitam de ea, atunci cand? Uitam de noi, de cei dragi pentru ca munca ne ocupa cea mai mare parte a timpului. Ajungem sa alergam ca nebunii dupa bani, pentru ca totul se rezuma la ei. Avem de platit facturi, avem de umplut frigiderele, iar sufletele noastre incep sa fie din ce in ce mai pustii. Fiecare vine cu problemele lui de la servici, nimic nu ne mai intra in voie, iar cei de langa noi, sot sau copil cad victimele nervilor nostri.
Cu teoria stau bine, chiar foarte bine, dar se pare ca practica si pe mine ma omoara. Si dupa o discutie mai aprinsa cu sotul sau Chris imi dau seama ca sunt singura vinovata de cearta. Si atunci imi propun sa nu se mai repete. Imi aduc aminte de celelalte vremuri. Parintii nostri nu erau asa nervosi, strsati si aveau mai mult timp pentru noi. Acum, toti suntem foarte ocupati, iar la un moment dat realizam ca cei mici s-au facut mari. Oare cand?

Mergi la inceput