Copii din 1996 ( 3 )

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

LA MULTI ANI pentru toti cei care ieri si-au sarbatorit onomastica.
Multumesc fetelor pentru faptul ca mi-ati citit postarea si ati fost alaturi de mine.
Brenda si eu sunt la psihologie anul II , asa ca poate ne mai ajutam cu niste cursuri din cand in cand.
Spre rusinea mea n-am prea citit decat printre randuri ce s-a mai intamplat cu voi, dar din cate am vazut toata lumea e bine sanatoasa si asta e cel mai important lucru. Noi ne-am mai inmultit cu un pui de pisica ( gasit binenteles fara" mamica" si adus acasa de catre Chris).
Acuma unde sunt 2 mate, ce mai conteaza si a 3-a?
Dragele mele , imi este groaza ca o luam de la capat cu scoala. Bine a mai fost in vacanta, dar.......Stiti cam pe la ce ora va fi luni deschiderea? Parca nu putea sa-i lase pana pe 15? Le-a mai furat 3 zile de vacanta , dar mai ales noua, parintilor.
Cred ca scriu cam haotic, dar asta e. Minte zbuciumata. La noul loc de munca e SUPER. Am foarte mult de lucru: Contactare si vizite la clienti pentru a-i convinge sa -si faca publicitate la televizor, planificare spoturi publicitare pentru fiecare zi, vizionare spoturi publicitare noi, etc. O munca imensa dar cu foarte multe satisfactii, chiar daca lumea ( si eu, stati linistite ) injura cand in timpul filmelor intra publicitate. Din asta se traieste in televiziune.Fetelor, nu stiti nimic( AM glumit)
Brenda, cred ca voi fi la Bucuresti in jurul datei de 13-14 octombrie, asa ca te voi cauta. Oricum , mai stam de vorba pana atunci.
Mi-am adus aminte, "voi" ati avut lectii pentru vacanta? Chris a avut de facut 2 referate, unul in germana si altul in romaneste. Doar 2 carti de citit si ne-am luptat o vacanta intreaga. Nu stiu ce sa ma mai fac cu el cu cititul. Parca il duci la spanzuratoare cand e vorba de citit si de dictari.
Pa , hai ca am ceva treaba si ne auzim luni.
Va doresc ca acest ultim sfarsit de saptamana linistit sa-l savurati din plin. SUCCESE in noul an scolar tuturor PARINTILOR.Sa-i ascultati pe copii si sa va faceti temele constiincios pentru cat mai multi de FB.
Pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Flexi...nu mai fi asa agitata....Se vede ca te-a prins munca la servici,ca tare frumos mai povestesti de locul de munca...Conteaza foarte mult sa ai servici bun,dar sa-ti si placa ce ai de facut...Felicitari!
Scoala intradevar incepe pe 12,luni,probabil ca asa s-a considerat ca e mai bine....De obicei se anunta deschiderea la 8 dimineata,dar incepe pe la 9...
Si noi am avut teme de vacanta,insa nu au fost impuse de doamna lui Alex.Ea a spus ca cine vrea poate lucra,dar nu e obligatoriu.Obligatoriu a fost sa invete tabla inmultirii ca pe Tatal Nostru,ceea ce Alex nu a prea facut.I-am explicat ca tabla asta se invata ca o poezie,papagaliceste,dar nu intelege si de aia el sta si o gandeste.O stie,insa are anumite inmultiri la care sta si socoteste in gand....Mult succes in noul an scolar lui Chris!Si tie succes in continuare cu munca!Pupici!
Brenda,saru-mana de urare!Cred ca o sa ii fie mai greu acum Dianei si la scoala si la dans...Stau si ma gandesc la ea si ma intreb cum ai sa poti imparti toate activitatile astea ca sa ii fie bine fetei?!Bafta la examene in continuare!!!Va pup pe amandoua si va doresc numai bine si sanatate!Succes Dianei in noul an scolar!
Andra,saru-mana si tie pentru urare!!!Draga de Mariuca....scumpa de ea!Zici ca a navalit banditul la pupat,hai?Hehehehehe....Incerc sa mi-o imaginez...Si Luana a patit asta:eram la alimentara si vine un baietel cu mamica lui,cam de o varsta cu Luana copilasul,brunetel,cu niste ochisori negrii....S-au studiat ei ce s-au studiat,Luana a facut conversatie cu el in luaneza...si nici una, nici alta,de nu am avut timp sa reactionam nici eu nici mama baietelului....se repede flacaul la Luana,o prinde cu manutele de umeri si tzoc!!!...de s-au rasturnat unul peste altul pe jos....Iti dai seama chitaieli,ca s-au speriat amandoi de cazatura,iar eu si mama copilasului mai sa ne dam cap in cap cum ne-am repezit fiecare sa ne adunam odorul de pe jos....Circ nu alta!!!!
Pupici Mariei si mult succes la scoala lui Robert!
Dragelor ,va pup si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai,Flexi,te astept! Ar fi marfa! Dar nu-i bai,mai vorbim noi pina atunci.E bine de retinut ca avem o pila la Prima tv..Poate....cine stie?
Andra,Diana nu are voie sa ia vitamine care contin fier,asa ca pediatra imi prescrie de regula ceva care nu are fier in compozitie.Insa acum,i-am luat Polenolecitin,ceai de echinacea si o sa iau Royal Jelly,vi-l recomand cu incredere fetelor.E nemaipomenit si nici nu are efecte adverse,pt.ca e natural 100%.
Ana,o sa incercam sa facem fata,daca vad ca nu,o retrag fara discutii,chiar daca ei nu-i convine.Deocamdata actionam cu vitaminute si cu somn,o s-o santajez putin cu dormitul dupa-amiaza,ca altfel nu se poate.
Fetelor,pe mine ma asteapta un an greu.Clasa a 4-a e groaznica si copilul meu numai scoala nu ar face.Are note bune dar nu stiu cum,cred ca le prinde din zbor cu mintea ei ascutita,ca de invatat......sau de scris........e jale!
Bafta la toate!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

A inceput,fetelor! A inceput......
Copila mea a dansat la deschiderea anului scolar,a fost obositor si stresant.....maine mergem la doctor....A,am uitat sa va spun:de ieri,Diana imi face febra.A dansat azi cu febra....ceea ce ma ingrijoreaza e ca are dureri de cap tot timpul....om vedea maine ce o fi.
Nu mai stiu ce sa ma scriu,ca sint bulversata un pic,s-au strins mai multe si sint cam intoarsa.
Ana,cind mai vb si noi pe mssg?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Brenda,

sanatate lui Diana.
Si Elliot al meu, e la fel, numai la scoala nu-i sta mintea. Scrie cu picioarele, si face numai ce vrea el. Mai noi i-am interzis sa rupa foile din caiet. Nu stiu ce sistem au americanii, ca toate lectiile sant pe foi... Copilul meu e extrem de dezordonat, si va imaginati cum sant foi peste tot. Anul asta i-am interzis sa mai rupa foile din caiet. Daca are vreo problema profesoara lui, sa ma sune, si sa discutam. . .

Copii vostri au email? Eu i-am deschis un email account lui Elliot si e foarte entuziasmat. Mama ii scrie in romaneste, si sper sa se descurce si sa reuseasca sa-si dea drumul la scris si la citit in romana.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

I-a mai cazut un dinte!!!!

Dupa o pauza de apoape 3 ani, au inceput iara sa cada - Dintii. . . Deocamdata nu a fost decat unul, lateral...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Scuze pt chiul insa suntem dupa zugravit si bag smotru la greu.Copiii saracii sunt mai mult sechestrati la ei in camera si in casa e jaleeee.
Ana m-ai facut sa rad cu povestioara Luanei si a baiatului cu ochi negri.
Insa sotul meu nu prea a fost asa amuzat de patania fie-si,mi-a zis in gluma ca nici un baiat nu o pupa pe fii-sa pana nu trece de furcile lui caudine,cred ca-si face planul de bataie pt viitor .
Brenda multa sanatate Dianei.
Sanca si lui Robert i-a cazut tot un dinte lateral,dupa o pauza de cativa ani,mai rau e ca el imi mosteneste dantura si i s-au cariat doua maselute,de lapte ce-i drept insa tot il dureau si vizitele la dentist au fost degeaba fiindca in ciuda faptului ca i le-a plombat,maselele au continuat sa se strice.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Brenda,imi cer scuze ca nu am reusit sa raspund pana acum...De cate ori intru pe DC se nimereste cate ceva de facut si in plus merge greu netul si se incarca greu subiectele,trebuie sa astept mult...etc,etc...Pe msg nu am mai intrat ca am avut treaba,Alex face lectii dupa-amiaza cand vine de la scoala,apoi urmeaza masa de seara,Luana trebuie spalata,mai stam maxim juma de ora si nani...Asa ca atunci cand as putea eu sa stau la o sueta e deja ora matinala si cred ca tu dormi...
Imi pare rau de ceea ce ai scris ca se intampla cu Didi...Care e problema asta cu capsorul si febra?Ce a spus doctorul?Tu cum ai terminat examenele?
Tot ce pot sa va doresc este multa sanatate si sa aud vesti bune!Va imbratisez pe amandoua si va sarut!Aveti grija de voi si inca o data scuze de absenta!
Sanca,dintisorii laterali si maselutele incep sa cada cam pe la 9 ani si dupa,caci e varsta cand ies cei permanenti...Cu "caii verzi pe pereti"...hehehehehehe....Alex e veteran!!!...Am renuntat sa-mi mai racesc gura de pomana,acum stau politai langa el,cat isi face temele...Are si Alex mail pe yahoo,insa el nu prea are acces la calculator,e ca un fel de pedeapsa si in plus ,ca sa scrie un mail...ne apuca 2010...tasteaza foarte greu...Cand va veni timpul, probabil ca va lucra si el la calculator,pana atunci are carti de citit si multe exercitii de mate de facut,daca vrea sa ramana cu stacheta ridicata,asa cum a fost 2 ani de zile,cel mai bun din clasa...Va doresc bafta la scoala si multa sanatate!
Andra,sa sti ca treaba cu tatii e tare complicata...Asa sunt fata de fiicele lor:posesivi!Mi-amintesc si eu de taica-meu...dragul de el!Eram femeie maritata,la casa mea si copil in burta si cand ma pupa barbatul se uita chioras...Sa mai povestesc de perioada adolescentei?!Cred ca nu are rost!Pupam copilasii frumosi si pe mamica lor si bafta la scoala lui Robert!
Flexi,cum merge treaba de la Prima?Ce face Chris?
Mihaela,tu ce mai faci?Ce fac fetele?Diana a reusit sa termine tema de vacanta la timp?Cum ii place Silviei la gradi?
No,mamicute,sa auzim de bine!Va pupicesc pe toate!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Buna,fetele!
Diana e mai bine,ce sa zic?
Lectii multe din prima,antrenamente si mai multe,somn dupa-amiaza.....
Acum,pe ultima suta de metri,ne cam face probleme partenerul de dans,dar sa speram ca nu ne lasa balta ca nu stiu ce fac.....
In rest.....maine am ultimul examen,luni incep jobul (yeachhhhhh) si....cam atit
Ana,cind mai intri pe mssg?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Buna fetelor!
Eu am intrat in ritmul acela saptamanal din care nu mai am timp sa fac nimic...am inceput de lunea trecuta serviciul, am redescoperit un colectiv fain, a trebuit sa renunt la 2 oferte de job cu mai multa responsabilitate si timp mai putin cu familia din cauza ca nu am cine sa ma ajute, trebuie musai sa plec cel tarziu la 17.30 de la firma...noroc ca am avut de ales...Asa ca deocamdata ma multumesc cu un post nu mai putin stresant, dar de unde pot pleca acasa mai repede.
Vineri am fost la o petrecere data de firma, cu ocazia aniversarii a 10 ani de existenta, patronul ne-a facut surpriza sa tina discursul in romaneste...da, e de 10 ani in Ro si nu stie romaneste, a citit discursul de pe foaie si a trebuit sa ne concentram ca sa pricepem cuvintele spuse cu accent nemtesc . Dar pe total a fost fain, distractie si o petrecere reusita. Iar ieri am fost la Alba Iulia, am profitat de ultima zi frumoasa de vara.

Diana a tereminat caietul de vacanta, a fost o saptamana frumoasa zice ea...a mers si a venit in fiecare zi singura la/de la scoala, s-a descurcat bine.
Silvia e ok la camin, au fost vreo 2 zile cand a marait dimineata dupa mine, acum o duce sotul pentru ca eu trebuie sa fiu la 7 la munca, el are program mai flexibil. Dar apoi s-a obisnuit ca mama e la "bici"-servici si merge dupa ea dupamasa. Acolo e vesela, vioaie, mananca si doarme si educatoarele mi-o lauda mereu. A invatat deja cateva cuvinte in engleza...mi-a spus intr-o zi cand am dat drumul apei la robinet ca e "water".

Din pacate am foarte putin timp de internet, la serviciu nu avem iar acasa cand ajung seara, abia astept sa-mi termin treburile si sa ma culc...

Va pup! O saptamana frumoasa sa aveti!

Mihaela si fetele mele

poze noi cu Silvia


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput